Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya - Rixos Otel (Eski Hilton)
« önceki   1234 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Mustafa Noyan

12 yıl önce - Çrş 17 Ağu 2005, 13:04

Konya Hilton Oteli'nin eski sahipleri olan Ahmet ve Mustafa Sert'in de İstanbul'da yeni 5 yıldızlı iki otel kurmak için satışa çıkardığı Hilton Konya Rixos Grubu tarafından satın alındı.
Rixos Hotel, Rixos oteller zincirinin Türkiye'de bulunan ilk şehir oteli olma özelliği de taşıyor. Konya-İstanbul yolu üzerinde bulunan hotel havaalanına 10, şehir merkezine ise 15 km mesafede. Toplam 277 odası bulunan otelin, 11 toplantı salonu ve 2 restoranı mevcut. 2 bar ve diskodan oluşan eğlence alanı bulunan hotel, 3.500 metrekarelik sağlık kulübü ile de dikkat çekiyor. Otel yanında, ayrıca yürüme mesafesinde ünlü markaların yer aldığı alışveriş merkezi yer alıyor.

Yeni genel müdürlüğün turizm acentelerine yolladığı açılış mektubunda otelin 8 Ağustos 2005 de yeni ismi ile açıldığı bildiriyor:

Konya - İstanbul yolu üzerinde bulunan RIXOS HOTEL KONYA,
* Toplam 277 Odası,
* 11 Toplantı Salonu,
* 2 Restaurantı,
* 2 Bar ve Diskosu,
* 3.500 metrekarelik Sağlık Kulübü,
(Olimpik ölçülerde açık ve yarı olimpik ölçülerde kapalı yüzme havuzu, 2
Buhar odası, 2 Saunası, Hamamı, Fitness Merkezi, Güzellik Merkezi, Squash Kortu)
* 2 Tenis Kortu
* Hemen yanıbaşındaki, ünlü markaların buluştuğu Alışveriş Merkezi ile 08 AĞUSTOS 2005 tarihinden itibaren yerli ve yabancı misafirlerine hizmet vermeye başladı.

En son Mustafa Noyan tarafından Prş 18 Ağu 2005, 03:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Halil
12 yıl önce - Çrş 17 Ağu 2005, 16:46

Hilton Konya, Emekli sandigina bagli Hilton Istanbulun satisindan bagimsiz olarak ve bu satistan bir iki hafta once satildi,, Emekli sandigiyla bir baglantisi yok yani,,
39 Milyon $ gibi bir rakam soz konusuki hic te fena degil,,
Maser holding istanbulda Atakoy tatil koyunun yerine otel yapmayi planliyor,, cok basarimci girisimciler bence,,
Ama ben yine de cok uzuldum,,
Hilton grubunu Konya'ya getirmek icin cok ugrastilar,, ve Hilton Konya gercekten cok guzel bir isletmeydi,, bir cok kez kaldim ve cok memnun ayrildim,,
Rixos Konya olarak isletilmesi bence konya icin geri adimdir,, kisisel gorusumdur elbette,,
Rixos grubunun genel isletme mantigini hesaba katarak, ve bir cok Rixos ta kalip, hic memnun olmayan, Belekteki 7 yildizli!! rixos'u ise bir komedi olarak algiladigimdan dolayi bu gorusumu ortaya koyuyorum,, Ama fiziki yapi itibari ile, odalari ile, cok guzel bir oteldi,,Konya icin bir prestijdi,ismi bile yeterdi,, yazik oldu..

M.Ali
12 yıl önce - Pzr 21 Ağu 2005, 00:23

Gerçekten de üzücü bir haber. Hilton gibi bir markanın Konya'yı terketmesi çok kötü olmuş. Gerçi satıştan elde edilecek gelirle İstanbul'a yeni yatırımlar yapılacak olması da güzel bir gelişme. Bir zamanlar Selçuklu Kulesi'ni Sheraton'ın almak istediği söyleniyordu, onu geçtik, Hilton bile kaybedildi.

Otelin görünümü nasıl oldu şimdi? Tepesindeki Hilton logosunu kaldırmışlardır herhalde. Fotoğraf makineli bir arkadaştan yeni görünümü rica ediyorum.

hasan42

12 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2005, 00:59

Arkadaşlar Rixos ve dolmuş size neyi çağrıştırır bilmem ama işte Selçuk Üniversitesi kampüsüne veya Bosna'ya (yo ülke değil, Konyada bir mahalle) giden herkesin gördüğü manzara.
Şu anda yolun görüntüsü biraz farklı. İki tarafa kilitli taşlarla kaldırım ve yanına da bisiklet yolu yaptılar.

(+)

Bir de gece görüntüsü:

(+)

hasan42

12 yıl önce - Sal 09 May 2006, 22:14

Bu gün Selçuk Üniversitesi Bahar Şenliği etkinliklerinden birisi olarak Türk Yıldızları'nın akrobasi uçuşları vardı. Rixos oteli kampüse yakın olduğu için zaman zaman büyüleyici gösterinin görsel elementlerinden birisi oldu.

(+)

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA