Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
karaca26
16 yıl önce - Cum 07 Ksm 2003, 02:53
Kırgızistan - Türkiye Manas Üniversitesi

Arkadaslar Ahmet Yesevi ve Manas Universiteleri Ozel Statulu Devlet Universiteleriymis-OSYM Giris Sinavi bu iki universitede giris kosullarindan biri..Bilmiyorum kendi baska kosullar varmi ama bizim ulkemiz degil oralar, elimizi kolumuzu sallaya sallaya gidemeyiz herhalde...

alimemo
16 yıl önce - Cum 07 Ksm 2003, 03:16

Oralar da Türk elleri. Orası da bizim ülkemiz sayılır aslında.

Elini kolunu sallamaktan kastını anlamadım. Ülkeden mi üniversiteden mi bahsediyorsun?

Kaan+
16 yıl önce - Pzr 25 Oca 2004, 15:13

Manas Universitesinde okulun ana dili Turkce ve Kirgizca imis diye duymustum, valla gidip bi diplome alip gelmek fena olmaz hani...

ali jean
16 yıl önce - Pzr 25 Oca 2004, 18:13

bunlar icin öss ye girmek gerekli herhalde veya özel üni ise ne kadardir..

Kaan+
16 yıl önce - Pzr 25 Oca 2004, 21:20

evet T.C Yöke tabi olanlar icin öss puanı şart tabi akabinde denklik gelir. Ama puansız ve imtehansız da diploma alırsın ama askerliğe yaramaz 15 ay er olarak olur.

Türk Cumhuriyetlerindeki üniversitelerden bazıları denklik alabiliyor lakin bazıları da alamıyor. En temizi yöke sormak ,eğer akıllarda bir tasavvur varsa.

Misafir 4fc

15 yıl önce - Pts 16 Şub 2004, 22:56

sayfaya yeni üye oldum dikkatimi bu yazı çekti. Ahmet Yesevi Üniversitesinde devlet hiç bir denklik işlemi istemiyor. Zaten Kazakistan oldukça ucuz bir ülke.
Eğitim devlete bağlı olduğu için ücretsiz ilgilenenler www.yesevi.edu.tr
manas üniversitesi için www.manas.kg köprüsünden bakabilir.

suataksoy

13 yıl önce - Çrş 17 Oca 2007, 22:20
Manas Üniversitesi

2006 yılı mayıs ayında Manas üniversitesi tarafından Bishkek'de düzenlenen uluslararası girişimcilik kongresine katılmıştım. Bishkek çok güzel bir şehir. Görmeye değer. Daha önce de gitmiştim ama uzun süre kalmamıştım. Ayrıca Manas Üniversitesi de güzel bir kampüse sahip...

Manas üniversitesi iibf ve çevresindeki dağlar...

Burçin.
13 yıl önce - Prş 18 Oca 2007, 01:16

Daha bugün yüksek lisanstaki Kırgız arkadaşımla bu üniversite üzerine sohbet ettik. Binanın çok güzel olduğunu anlattı. Ve şöyle ekledi: "Ben o Türk üniversitesini görünce, İstanbul'daki tüm üniversitelerin de öyle güzel olduğunu düşünmüştüm. Buraya gelince çok şaşırdım."

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET