Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Ömer KUTLU
12 yıl önce - Cum 13 Nis 2007, 19:43

Sitede bu zamana kadar yüklenen fotograflara puan vermek istemem WOW yeterli benim için.Fotograf çekmek için harcanan zaman ve emeğe saygı duyuyorum.Bu nedenle hak eden ve etmeyen fotograflar diye ikiye ayırmadım.Benim açımdan güzel olan fotograflara WOW deyip geçiyorum.Siteye yüklediğim fotografların çoğundan olumsuz yanıt aldım ama pes etmıyorum msjlarımı okuyan arkadaşlarından fikirlerine saygı duyuyorum özellikle özel msj atan arkadaşlara teşekkür edıyorum.Böylelikle yaptığım yanlışları tekrarlamamaya çalışıyorum.Siteye güzel olan fotografları yükleme devam edeceğim puanlama beni etkilemiyor.Bilakis olumsuz yanıt aldığım zaman daha fazla ilgileniyorum o konu ile kimseye dostluk puanı vermiyorum vermiyeceğim.

_serhat

12 yıl önce - Cum 13 Nis 2007, 20:34

Sevgili Faruk ağbey teşekkürler
              Site denetçisi arkadaşlarımız bilirler ki , puan verme hakkımı kullanırken eksi puanlarda oldukça cimri bir insanım. Ülkemin prestijini zedelemeye çalışana veya site kurallarını ayaklar altına almaya kalkana tahammülüm yok. Onun dışında kişilerin siyasi görüşü nedeni ile veya değer verdiği yargılar üzerine veya sitemize yüklediği çok kötü değil de, kötü bir fotoğraf için , en önemlisi, bana eksi puan verdiğini bildiğim bir arkadaşıma asla ve asla eksi puan vermedim , vermemde. Ancak çok kısa bir süre önce verilen dostluk  puanları (Faruk ağabey in açmış olduğu bu önemli başlığa rağmen) gerçekten beni çok rahatsız etti. Bu neden ile , bundan sonra emin olduğum dostluk puanları karşısında eksi puan vermekte son derece cömert olacağımı açıkça söyleyebilirim.
                 Geçenlerde bir arkadaşımıza verilen iki veya üç tane dostluk puanının akabinde almış olduğu <biz bunları yemiyoruz!) eksileri , arkadaşlarının puan yüzdesinin birkaç basamak aşağıya düşmesine sebep oldu. Unutmayalım ki, bunun adı dostluk puanı değil dost kazığıdır arkadaşlar!!

En son _serhat tarafından Cum 13 Nis 2007, 20:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Baraküda_Turgay

12 yıl önce - Cum 13 Nis 2007, 20:40

Ömer Kutlu demişki:
Alıntı:
Fotograf çekmek için harcanan zaman ve emeğe saygı duyuyorum.Bu nedenle hak eden ve etmeyen fotograflar diye ikiye ayırmadım.

Sevgili Ömer bu konuda sana katılmam mümkün değil.Her işte olduğu gibi bu işte de adil olmak için, hak eden ile etmeyeni ayırt etmek gerekir.
Örneğin;Bir restorana gittiğinde lezzetsiz,pis,içinde böcekler yüzen bir yemeği, emek verilmiş diye yermisin?  ve bir daha o restorana gitmeye devam edermisin?

Bence gitmezsin...
Bu iştede öyle olmak gerekir..Herkes fotoğraf çeker, ama Ara Güler gibi çekemez değilmi..
Çekilen Fotoğrafda komposizyon,ışık,tema vb. gibi detaylara dikkat edilmemiş çamur gibi ise, bir dolu güzel fotoğrafın yanında hala yükleniyorsa ve wow alıyorsa bunun adı emeğe saygı değil, bence büyük bir yanlıştır.

ErsanB.
12 yıl önce - Prş 28 Hzr 2007, 21:11

Dostluk puanları ile ilgili dikkat çeken bir şey var.Üyelerimiz artık fotoğrafa göre davranmıyor kim yüklemiş ona göre wow ve artı/eksi puan veriyorlar sanki.

Bugünlerde ben de bu durumu ikilemi çok yaşıyorum sanki sitede savaş yaşanıyor gibi yansıyor.
Mesela bu gün bir fotoğrafa (-)verildi sonra hemen ardından (+) lar ve (wow)lar geldi.
Bu sefer ben ikileme düşüyorum acaba bu fotoğraf çok güzelde ben mi yanlış anlıyorum diye..
Arkadaşlarımızdan sorduklarımızla evet bu fotoğraf olmamış yanlış pozlanmış diye fikir birliğine vardık

O zaman bu durumda şu yaşanıyor:
Eksi verilen bir fotoğrafa kim tarafından yüklenirse isterse dünyanın en çirkin fotoğrafı da olsa arkadaşlarını korumak ve (-) verene cevap açısında (+) lar verilmekte.
Tabii bu durumda fotoğraflarda gelişme ve başarı beklenmesi düşünülemez,nasıl olsa (+) ve (wow) verecek birileri var arkalarında..

Sonuç olarak ismi cismi ne olursa olsun doğru puanlar ve wowlar kullanmalıyız.

Burç

12 yıl önce - Prş 28 Hzr 2007, 21:20

Peki Ersan arkadaşım sen şu "fotoğrafa" WOW puanı verdikten sonra
başkalarını nasıl bu konuda suçluyorsun?

(+)

ErsanB.
12 yıl önce - Prş 28 Hzr 2007, 21:23

Orayı canlı olarak gördükten sonra bu haritayı da görmem kafamda canlanmasına yardımcı oldu. O yüzden beğendim ve wow verdim Burç Bey..

Tunc

12 yıl önce - Cum 29 Hzr 2007, 10:48

Alıntı:
Orayı canlı olarak gördükten sonra bu haritayı da görmem kafamda canlanmasına yardımcı oldu. O yüzden beğendim ve wow verdim Burç Bey..

Bazen Fotograflara ben Kaza ile wow Puani veriyorum ve geri alamiyorum, (hata olarak kabul ediyorumpek nadir oluyor, gene de dikkat etmek lazim) ancak bu sekilde olanlara eger begendiysem, mesajina yildiz veriyorum, Bilgilendirici mesaj diye..

Tarık Aydemir

12 yıl önce - Cum 13 Tem 2007, 17:48

Ben birşey merak ediyorum.
Bazı fotoğraflar var ki; fotoğraftan anlamayanlar bile, diğer fotoğraflara bakarak o fotoğrafın değil (+) lar 1 tane bile (+) hak etmediği kanısına varabilir.
Ama ben görüyorum ki kurallara göre (-) verilen fotoğraflara peşinden (+) lar yağıyor.
Sonra da gerçekten fotoğraf için puanlar verenler de (-)ler vermeye başlıyorlar.
Bir nevi puan savaşları başlıyor.
Ben şimdi şunu merak ediyorum.
Bu savaşlar da haksız yere puan verenlere bir uyarıda bulunuluyor mu ?
Yani fotoğrafa, site kurallarına uymuyor olmasına rağmen, yine de dostluk puanı olarak (+) verenlere bir uyarı var mı ?
Ya da tam tersi, kaliteli bir fotoğrafa anlamsız yere (-) puanı verilenlere bir uyarıda bulunuluyor mu ?

yasar_gul

11 yıl önce - Çrş 07 Ksm 2007, 13:27

Değerli Arkadaşlar...
Son zamanlarda gördüğüm kadarı ile puanları aşırı ciddi alıyoruz sanırım.Bu nedenle de hemen tersi düşüncelere girip sırf puan olsun veya alınan eksiyi kurtarayım diye (Arkadaşlık , dostluk için) artı puanları veriyoruz. Aslında hata yapıyoruz ama farkında değiliz.Verdiğimiz hatır puanı o arkadaşımıza iyilik değil kötülüktür.Hele de yanında birde wow demişsek

Sevgili Uğur arkadaşımızın bir fotoğrafı dikkatimi çekti.Bunda kırılacak gücenecek bir durum yok arkadaşlar.Aynı durumda benim mesajım da olabilir.Ama lütfen benim fotoğrafımda eksi alacak bir durum olursa veya beğenilmez ise veya sitemize yakışmıyor ise lütfen tereddüt etmeden Eksi puanınızı veriniz...

Uğur arkadaşımızın çektiği Anıtkabir fotoğrafı (Hatır puanı ile ilgili bir örnek)
http://wowturkey.com/t.php?p=/tr151/UgurTaskin_ge ...tkabir.jpg

Yukarıdaki fotoğrafa verilen puanlar... (Bir eksi yi ben verdim)

(+)

dört wow verilmiş

(+)

Şimdi de Uğur Kardeşimizin mükemmel fotoğrafına bakalım.(Nice Artı puanları ve wow ları hak eden fotoğraf)
http://wowturkey.com/t.php?p=/tr176/Ugur_Antitkabir.jpg

Not : Unutmayalım vereceğimiz puanlar fotoğrafı çeken arkadaşımızı ödüllendirmekten ziyade fotoğrafçılık alanında ilerlemesini ve daha güzelini başarmasını sağlayacaktır.Örnek verdiğim için Uğur Arkadaşımdan Özür dilerim...

Yolunuz Aydınlık , Işığınız Bol Olsun...
Sevgilerimle...

Aysun Dündar
11 yıl önce - Cum 07 Arl 2007, 22:35

Bu başlık altında şu soruyu soracağım; yazacak başka başlık bulamadım ama umarım hata yapmıyorumdur. Eskiden bir kez wow diyebildiğimiz bir fotoğrafa tekrar wow diyemiyorduk daha önceden wow demiştiniz yazıyordu. Ama şuan böyle bir uyarı almıyorum wow butonuna 1 den fazla tıklayabiliyorum. Teknik bir sorun mu var acaba?

sayfa 3
« önceki   1234 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET