Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
altundemir
10 yıl önce - Sal 21 Ağu 2007, 13:55

bu hafta sonu kanyona gitmeyi düşünüyoruz. ancak yanımızda neler almalıyıoz. güzel yere benziyor. kanyondan kaplıca suyuna giderken yolumuzu nasıl bulacaz. rotamızı nasıl çizmeliyiz

gokhan öğretir
10 yıl önce - Sal 21 Ağu 2007, 14:04
sadağı kanyonu

bu hafta ayvaini mağarası olmasaydı 6-7 kişi gelebilirdik.eğer haftaya düşünürseniz toplu çıkış gerçekleştirebiliriz.çıkış için sandalet tarzı sağlam giyinin koparsa çok kötü olur. yada benim gibi spor ayakkabyla sulara girersen daha iyi olur .fazla yük almayın üstünüze yorulursunuz anlamı kalmaz trekkingin.................

orhanserdar
10 yıl önce - Sal 21 Ağu 2007, 19:30
Sadağı Parkuru

Sadağı köyü Orhaneli'ne 6 km. uzaklıkta. Orhaneli ilçe merkezine girmeden devam ettiğinizde yolun solunda Karagöz heykeli var. Heykelin karşında, sağ taraftaki yol sizi Sadağı köyüne götürür. Köyün içinde caminin solundan girip yola devam ettiğinizde yaklaşık 1 km. sonra su bendi ile karşılaşacaksınız. Bendi aştıktan sonra kanyona giriyorsunuz. Yaklaşık 2 saat yürümeniz gerekiyor. Yanınıza sandalet ve yedek giysi alırsanız iyi olur. Parkur bir müddet soldan devam ediyor. Fotoğrafların sıralamasına bakarsanız 1 yerde kaya üstü zorlayıcı geçiş var. Sonrası suya girip-çıkarak devam ediyor. Hamam solda. Yaklaşık 300 metre daha devam ederseniz şelaleye çıkarsınız. Kolay gelsin...

altundemir
10 yıl önce - Cmt 01 Eyl 2007, 15:23

yarın sadağı kanyonuna gitmeyi düşünüyorum, yarın o tarafa giden grup varsa orada gruba katılabilirim

Remzi ÇAVUŞ

10 yıl önce - Cmt 15 Arl 2007, 14:42
Sadagi kanyonu

Evet dun gittim yagmurlu bir gunde ve poyrazin icimize isledigi bir Aralik gunu dustuk yollara 2 kisi rehber abimiz sagolsun su seviyesi yuksek oldugu icin bizi Yesiller koyunun yanindan indirdi ama yolu sasirdi, diger taraftan indik burasida ne yazikki inilmez.En sonunda Yesiller koyunden yasli bir amcayi aldik kucuklukten beri oralara gittiginden bizi direkt asagiya indirdi.Megerse biz kucuk bi patikayi sasirmisiz,Amca sagolsun tam isabet yere indirdikten sonra suya girelim ayaklarimizi sokalim ama ne mumkun suyun derecesi 60 degil 80-90 derece 15 dk da yumurta pistigini fisildayi veriyor kulagimiza yasli amca. Biz tentenin oldugu yerde kaldik karsidaki kaya hamamina gecemedik sular azgindi.Bu mevsimde pek tavsiye etmiyorum ama kucuk derelerin olusturdugu ve etraftaki mantarlar , baharin kokusu muthis herkese saygilar..

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA