Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Ahmet Nadir İşisağ

5 yıl önce - Sal 22 May 2012, 13:30

orhanserdar demiş ki:
Sadağı köyü Orhaneli'ne 6 km. uzaklıkta. Orhaneli ilçe merkezine girmeden devam ettiğinizde yolun solunda Karagöz heykeli var. Heykelin karşında, sağ taraftaki yol sizi Sadağı köyüne götürür. Köyün içinde caminin solundan girip yola devam ettiğinizde yaklaşık 1 km. sonra su bendi ile karşılaşacaksınız. Bendi aştıktan sonra kanyona giriyorsunuz. Yaklaşık 2 saat yürümeniz gerekiyor. Yanınıza sandalet ve yedek giysi alırsanız iyi olur. Parkur bir müddet soldan devam ediyor. Fotoğrafların sıralamasına bakarsanız 1 yerde kaya üstü zorlayıcı geçiş var. Sonrası suya girip-çıkarak devam ediyor. Hamam solda. Yaklaşık 300 metre daha devam ederseniz şelaleye çıkarsınız. Kolay gelsin...

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=580453#580453
Bir üyemiz yeteri kadar (yukarıda verdiğim linkte) bilgi vermiş!..Belli bir yere kadar araba ile gidebilirsiniz ama ondan sonra yürümeniz gerekiyor.Ben Orhanelide kaldığımda gitmedim ama köylülerin dediğine göre yolu bilmiyorsanız,köyden bilen biri ile yani rehber ile giderseniz daha iyi olur..Ben orada Serçeler köyüne ve Aslanlı kaplıca tesislerine kadar yürüdüm ama Sadağı kanyonuna gitmedim.
Bursa tarafındanda gelseniz(Bursa-Nilüferden Orhaneli 58 km.dir),Karagöz Heykelinin karşı tarafındaki yola gireceksiniz,Tavşanlı-Harmancık tarafında da gelseniz durum aynı.Ama benim tavsiyem,Karagöz heykelinin hemen arkasındaki yokuştan 50-100 metre ilerde Orhaneli lisesinin çapraz karşısındaki, Belediye binasında 2.nci kattaki Halkla ilişkiler bölümünden net ve kesin bilgi alırsınız..
Kolay gelsin!...

fatih_guner
5 yıl önce - Sal 22 May 2012, 14:21

Teşekkürler Ahmet Bey,

Şu an için sadece arabayla gitmeyi düşünüyoruz. Bakalım belki daha sonra yürüyerek o güzellikleri görebiliriz.

Saygılar.

Ahmet Nadir İşisağ

5 yıl önce - Cum 24 Ağu 2012, 01:30

Alıntı:

Ahmet Nadir İşisağ

Belemedik Adana

şu an sitedeyim!

Sal 22 May 2012 13:30

orhanserdar demiş ki:
Sadağı köyü Orhaneli'ne 6 km. uzaklıkta. Orhaneli ilçe merkezine girmeden devam ettiğinizde yolun solunda Karagöz heykeli var. Heykelin karşında, sağ taraftaki yol sizi Sadağı köyüne götürür. Köyün içinde caminin solundan girip yola devam ettiğinizde yaklaşık 1 km. sonra su bendi ile karşılaşacaksınız. Bendi aştıktan sonra kanyona giriyorsunuz. Yaklaşık 2 saat yürümeniz gerekiyor. Yanınıza sandalet ve yedek giysi alırsanız iyi olur. Parkur bir müddet soldan devam ediyor. Fotoğrafların sıralamasına bakarsanız 1 yerde kaya üstü zorlayıcı geçiş var. Sonrası suya girip-çıkarak devam ediyor. Hamam solda. Yaklaşık 300 metre daha devam ederseniz şelaleye çıkarsınız. Kolay gelsin...

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=580453#580453
Bir üyemiz yeteri kadar (yukarıda verdiğim linkte) bilgi vermiş!..Belli bir yere kadar araba ile gidebilirsiniz ama ondan sonra yürümeniz gerekiyor.Ben Orhanelide kaldığımda gitmedim ama köylülerin dediğine göre yolu bilmiyorsanız,köyden bilen biri ile yani rehber ile giderseniz daha iyi olur..Ben orada Serçeler köyüne ve Aslanlı kaplıca tesislerine kadar yürüdüm ama Sadağı kanyonuna gitmedim.
Bursa tarafındanda gelseniz(Bursa-Nilüferden Orhaneli 58 km.dir),Karagöz Heykelinin karşı tarafındaki yola gireceksiniz,Tavşanlı-Harmancık tarafında da gelseniz durum aynı.Ama benim tavsiyem,Karagöz heykelinin hemen arkasındaki yokuştan 50-100 metre ilerde Orhaneli lisesinin çapraz karşısındaki, Belediye binasında 2.nci kattaki Halkla ilişkiler bölümünden net ve kesin bilgi alırsınız..
Kolay gelsin!...

Değerli Üyeler!..
22 Mayıs'ta yukarıdaki mesajı iletmişim sizlere.!..
Şu anda Orhaneli'deyim!..Ve Sadağı Kanyonu ile ilgili durum öğrenme bilgi edinme aşamasındayım.
Yanlış bilgi vermemek için Orhaneli Belediye Yetkililerinden Fen işleri ve Halkla ilişkiler Müdürü Hakan Bal Bey ile görüştüm.Belediye Başkanı Sayın İrfan Tatlıoğlu'ndan bilgi aldım.
Buna göre..Orhaneli'ne gelipde Sadağı kanyonuna gitmek ve görmek isteyenler için ilk adres Orhaneli Belediyesi Halkla ilişkiler müdürü Hakan BAL Bey...Sonrada Belediyenin Sadağı Köyünden olan Rıza Altınışık Bey'i rehber olarak tayin etmeleri.Sadağı Kanyonu Orhaneli'den 8 Km uzaklıkta.Zaten Orhaneli'ne gelince Karagöz Heykelinin karşısındaki yolda Sadağı Kanyonu ve piknik alanı tabelasını hemen görebilirsiniz.Dediğim üzere tereddüd ederseniz..Hemen Heykelin yaklaşık 50-75 metre gerisinde Belediye başkanlığından bilgi alabilirsiniz.Rehbersiz kanyona girmeyiniz.Sorun olabilir.zira parkurun zorlu ve çetin olduğu söylenmekte...Benden yana uyarı..Lütfen Dikkat...Bu arada Sadağı köyünde Kanyon için yol ve yön gösterir tabelaların olduğunu bilmenizi isterim.Bu bilgi Orhaneli Belediyesince teyid edildi.
Kanyona girirş için Hazırlıklı iseniz sorun yok.Değilseniz..Yiyecek,içeceklerinizi temin ediniz.Yol güzergahında araçla Sadağı regülatörüne kadar 8 km.de sorun yok.Gidebilirsiniz.Yola girdiğinizde Serçeler köyü,Aslanlı Termal kaplıcası,devam edin ve Sadağı Köyü..Ve köyün içinde Önünüze gelene gideceğiniz yeri sormanızı tavsiye ediyorum..Regülatöre geldiğinizde tüm şartlarınızı tekrar kontrol edin ve kanyona öyle girin..Rehbersiz asla girmeyiniz.
Benden yana Fotoğraf yok ama ilerdeki günlerde geniş bilgilerle fotoğraflar yükleyeceğim.
Ben regülatöre kadar gittim.Ondan ilerisine gitmedim..
Kolaylıklar diliyorum...

serkan salman

2 yıl önce - Çrş 26 Ağu 2015, 00:00

Kanyon girişi. Az ileride tesisler de var ama biz sabah altıda yürümeye başladığımız için kapalıydı. Kanyon girişi, 09.00'da açılıyor. Biz çitten atladık. (:

Sağdaki kule, gözetleme kulesi ve fotoğraf çekimi için düşünülmüş.

(+)

Taarruz
1 yıl önce - Pzr 03 Tem 2016, 23:05
Sıcak su?

Gerçekten sıcak su kalmamış mı arkadaşın dediği gibi? Bilgisi olan var mı acaba.

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA