Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Remzi ÇAVUŞ

9 yıl önce - Cmt 19 Oca 2008, 23:20
Orhaneli Sadağı Kanyonu

(+)

(+)

(+)

(+)

Fotografları 1 ay once cekmistim anca koyabildim umarim begenmissinizdir..

TuNa
9 yıl önce - Çrş 30 Oca 2008, 11:00

Bu kanyona yaklaşık 3 sene önce, devam ettiğimiz bir ingilizce kursunun gezisi ile gittik. Yöreyi bilen bir arkadaş ve köyden aldığımız bir rehberle birlikte yola çıktık. Kanyona su bendi tarafından değil de köyün tepelerini tırmanarak - ki yukarıda adrenalin' in gösterdiği resimlerde bir kısmı görünüyor- arka yoldan giriş yaptık. Ama gerek yüksek eğim gerek bir süre sonra idmanlılarla idmansızların ayrılması sonucu iki gruba ayrıldık. Daha da kötüsü uçurum gibi yerlerden vadiye inmeye çalışırken hem gruplar birbirini kaybetti hem köylü rehberimiz yolu kaybetti Telefonlar çekmiyor, aşağı kaysak ip yok teçhizat yok, belirli bir patika yok derken kaidemizin üstünde kaya kaya aşağıyı bulduk. Bu sefer de sık çalılıklar falan derken nasıl söylendiğimizi siz düşünün. Velhasıl uzun lafın kısası kanyonu görmeye gidenler su bendi tarafından başlasın arkadaşlar. Şelale ve hamamı bulduğumuzda bizde yemek yiyecek hal kalmamıstı. Grupla beraber hareket etmek durumunda oldugumuz için de selaleyi bulmak için 6 saat yürümek zorunda kaldık. Bu zaman tabii ki sağ kulağı soldan gösterdiğimiz için oldu Tüm gün yürüyüşümüz ise yemek molası (1,5 saat) yaklaşık 10 saattir. Zigzaglarla dereyi geçmek apayrı bir eziyetti. Gitmeyin demiyorum macera her zaman güzeldir ama gidecekseniz de yazdıklarımdan pay çıkartın. Yanınızda yedek ayakkabı, çorap, yağmurluk mutlaka olsun. Doğa koşulları yumuşak değil.

serhata1
7 yıl önce - Pts 26 Nis 2010, 16:50

Bu aralar Sadağı kanyonunu ziyaret etmek isteyen arkadaşlar varmı ?
Biz 3 kişiyiz.

erhanaytı
7 yıl önce - Cum 07 May 2010, 23:48
Sadağı kanyonu

Yeşil Bursa'mızın belki daha gömediğimiz neleri vardır acaba.Kanyonun fotolarını ve oluşumundaki içeriği paylaştığın için teşekkürler.

Zehra

7 yıl önce - Sal 18 May 2010, 15:06
16.05.2010

sadağı kanyonu

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA