Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
dilek burbut

12 yıl önce - Pts 12 Mar 2007, 19:19
[İST-A6.03] - Personel ve Öğrenci Taşıyan Servis Araçlarında Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri

İki yıldır okul servisleriyle sorunlar yaşıyorum.Ama artık son raddeye geldi.Bu yüzden sizlerden yardım istemeyi düşündüm.
       Oğlum Beyazıt İlköğretim Okulu 2.sınıf öğrencisi.Evim Çekmeköy'de.Geçen yıldan beri bu 18. servisimiz.Geçen yıl daha ilk yarıda anlaşma yapılan servis şirketi anlaşmayı feshetti.Bu sens başında da yeni şirketle anlaşma yapılırken en az dört öğrenci bile olsa taşınacağı konusunda teyit alınmıştı.
      Geçen yıl kendi imkanlarımızla bir otomobil bulup çocuklarımızı taşıtmıştık.Bu yıl çocuk sayısı 9'a çıktı.Ama sorunlar bitmedi.Km çok tuttular.%20 indirimi kullandırtmadılar.Bizde mecbur zarar etmesinler bizde darda kalmayalım diyerek fazla para ödemeyi kabul ettik.Ancak bazı aileler ücret fazla geldiğinden ve de Üsküdar'da oturduklarından,kendi imkanlarıyla gidip gelmeye başladılar.Öğrenci sayısı altıya düştü.
     Ve şirket yine kıvırmaya başladı.16 martta son,servisi kaldırıyoruz dediler.Şimdi biz ne yapalım.Geçen yıl küçük araçla hallatmiştik ama bu yıl 6 öğrenci kaldı.Küçük araca sığmaz,büyüğüde doldurmaz durumdalar.Tabii ücret te çok yüksek olacak.Zaten 300 ytl ödüyorduk ama fazlası çok zor.
     Nitekim bu konuda bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.

Emir GÖKER
1 yıl önce - Pzr 07 Oca 2018, 16:52

Çocuklarımızı emanet ettiğimiz şoförlere bak! Şoför öğrencilerin yanında bonzai krizi geçirdi.

Artık şoförler iyice denetlenmeli. Önceden işe giren sabıkalı şoförler görevden kovulmalı.

Haberin Linki;
https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web ...eE55yw_UKH

Berktuğ
site denetçisi

5 gün önce - Prş 13 Hzr 2019, 18:47

İSTANBUL’DA PLAKA TAHDİTİ ONAYLANDI
Alıntı:
Mayıs 2019 verilerine göre Karayolu ile taşımacılıkta 11.800.000 birim seyahat gerçekleşmekte ve bu seyahatlerin %24’ü ise servis ile yapılmaktadır.

Servis taşımacılığı yapan araçların %81’i ise Öğrenci ve Personel servis araçlarından oluşmaktadır. İstanbul’da ki servis araçlarının sayısı öğrenci ve Personel servislerinde kullanılan taşıt sayısının yeterli olduğu bilinmektedir.

Ukome kararından önce İBB’den Servis Taşımacılığı kartı almış ve Mevcut Taşımacı Hakkına sahip kişilerin araçlarının 34 LAA 001 – 34 LZZ 999 aralığındaki plakalar itibariyle ulaşım projeksiyonu çerçevesinde Tahditli Plaka kapsamında kullanılacak.

Servis sayıları ile ilgili oluşacak yeni ihtiyaçların ilgili servis ve ticaret oda ve temsilcilerinin de bulunacağı komisyonla artırılabilecek.

Servis Taşımacılığı Yetki Belgesi ve Servis Taşımacılığı Kartı haklarının ilgili plakaya devredilmesi ve süresiz hale getirildi.

Tahdit kapsamındaki plakalı taşıtla Turizm Taşımacılığı hariç diğer tüm servis taşımaları yapılabilecek.

Plaka haklarının hisselendirilmesinin engellenmesi amacıyla veraset ile intikallerde varislerce vekil tayin edilen Toplu Taşıma Aracı kullanım belgesi sahibi veya bu vasıftaki bir varise plaka tescili yapılabilir. Uygun bir varis yoksa varislerin yetki vereceği 3. Kişiye devir yapılabilecek.

Taşıt olmaksızın plaka satışı ve devri yapılamaz.

Plakalar Kiralanamaz

Plakaların kiralandığının tespiti halinde ilgili araç plakası iptal edilecek. Gayri yasal şekilde kiralayan ve kiracı kişilere hiçbir sebeple servis plakası edinim hakkı verilmeyecek.

Toplu taşıma araç kullanım belgesinin doğrudan iptalini gerektiren hususların taşımacılık esnasında veya şoför tarafından yapıldığının tespiti ile ilgili fiilin tutanak altına alınması durumunda ilgili plaka hakları da iptal edilecek.

Plaka Tahditi sektörümüze hayırlı olsun.

Kaynak: http://www.tasimacilar.com/istanbulda-plaka-tahdi ...20361h.htm

İstanbul'a hayırlı uğurlu olsun.

Büyük Altaylı
5 gün önce - Prş 13 Hzr 2019, 18:50

Hayırlı olsun.Plaka fiyatları ne kadar oldu?

Hasan Mihrican
4 gün önce - Cum 14 Hzr 2019, 12:05

İstanbul'da metro ağının yaygınlaşmasıyla en azından şirketlerin servis kullanma alışkanlıklarının değişmesi lazım. Umarım beyaz yakalı plaza çalışanları toplu taşımaya yönlendirilir de özellikle Maslak-Levent gibi bölgelerdeki servis trafiği azalır.

Cemoli D18
4 gün önce - Cum 14 Hzr 2019, 13:25

Hasan abi o plaza bölgesinde çalışıyorum. Şirket buraya taşındı. Servisi bırakma oranı çok zor. Önceden fulyada çalışıyordum. Tek otobüsle gelebiliyordum işe ama şimdi en az 2 otobüs ile gelebilirim işe. Servis ile direkt rahat ve hızlı ulaşıyorum.

Büyük Altaylı
3 gün önce - Cmt 15 Hzr 2019, 13:17

Plaka fiyatlarından haberi olan var mı?

Hasan Mihrican
6 saat önce - 14:40 (bugün)

Alıntı:
Hasan abi o plaza bölgesinde çalışıyorum. Şirket buraya taşındı. Servisi bırakma oranı çok zor. Önceden fulyada çalışıyordum. Tek otobüsle gelebiliyordum işe ama şimdi en az 2 otobüs ile gelebilirim işe. Servis ile direkt rahat ve hızlı ulaşıyorum.

Cemcim şu an için değil tabi? Ama İstanbul'da yapımı devam eden 4-5 hat daha tamamlanabilirse yapılabilir bence. Londra'dan örnek vereyim mesela. Orada servis diye bir kavram yok. Metro ve otobüs ağı gelişmiş ve işçisi, işvereni neredeyse herkes işine toplu ulaşımla gider gelir.

ANA SAYFA -> ULAŞIM