Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
enes gürses

15 yıl önce - Pts 12 Mar 2007, 14:08
Bursa Gül Kavşağı (Küçük Sanayi)


K.Sanayi'de yonca yapımına başlandı.K.Sanayi kavşağının olduğu yere yonca yapılacak.Hemen ilerisineyse bat-çık yapılacak.Bursaray derine indirilemediği için (derinlerde çok su çıkıyormuş) yolun üst kısmından hipodrom tarafına doğru yolun sağ tarafından gidecek.Araçlar ise yapılacak bat-çık sayesinde  bursarayın altından geçmiş olacak.
Çalışmalar hızlı devam ediyor.


En son enes gürses tarafından Pts 12 Mar 2007, 17:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


ERCAN AKGÜNGÖR

15 yıl önce - Pts 12 Mar 2007, 15:57

Kavşak çalışmaları aslında ayın 1'inde başladı. Asfaltlaması cuma günü izmir-bursa istikametinde bitince açıldı. Kavsakta çalışmalar başladı. Sanırım bu hafta diğer yönde trafiğe kaptılarak yeni asfaltlanacak yerden trafik akışı verilerek çalışmalar daha da hızlanacak. Metro için de geçiş yapılacak olması güzel böylelikle metro çalışmaları için ayrıca trafik akışı değiştirilmeyecek. En kısa sürede bitmesi dileğiyle hayırlı olsun.

Akın Alan
15 yıl önce - Pts 12 Mar 2007, 16:50(+)


enes gürses

15 yıl önce - Pts 12 Mar 2007, 17:08

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kentin ana arterlerinde yaşanan trafik sıkışıklığını gidermek amacıyla yapımını planladığı Küçük Sanayi Kavşağı’nın altyapı deplase işlerine başlandı. Kavşak inşaatı süresinde Küçük Sanayi giriş ve çıkışları Çalı Kavşağı üzerinden yapılacak.


Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Yolu Küçük Sanayi girişinde yaşanan trafik sıkışıklığını giderecek olan yonca tipi Küçük Sanayi Kavşağı’nda ilk kazma vuruldu. Kavşağın temelinin atılmasından önce yapılması gereken altyapı deplase işlerine başlanmasıyla bölgedeki trafik akışı inşaat süresince UKOME tarafından belirlenen güzergahlardan sağlanacak.

Yeni hazırlanan trafik aktarım planı doğrultusunda, kavşağın Küçük Sanayi Bölgesi’ne giriş bölümü trafiğe kapatılacak. İzmir ya da Bursa istikametinden gelerek Küçük Sanayi Bölgesi’ne giriş yapmak isteyen araçlar Çalı Köprülü Kavşağı’nı kullanacaklar.


Caner TEZER
15 yıl önce - Sal 19 Hzr 2007, 05:09

İnşaattan son fotoğraflar:

Köprünün beton inşaatı bitmiş durumdadır. Altından geçen yola asfalt dökme çalışması yapılıyor.


Bu fotoğraf biraz bulanık çıktı. Otobüsten ancak bu kadar. Arkada yonca kavşağın köprüsü, önde Bursa-İzmir yönünün geçeceği bat-çık, sol tarafta da şimdilik trafiğin verildiği servis yolu görülmektedir. Karşı tepe de Beşevler'dir. Bat-çık'ın üstü Bursaray'ın C etabının geçmesi için bırakılmaktadır. C etabı (Küçük Sanayi-Ünivesite) için hazırlık. Bursaray bu bölümde İzmir Yolu'ndan ayrılıp Ertuğrulkent'e doğru yönelecektir.
hakanda
15 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 20:44

Bursaray'ın yer altına alınamaması garibime gitti. Üstelik batçık yapılabiliyorken!
Bursaray'ın geçeceği yol yüzünden oradaki yaya trafiği -her ne kadar az olsada- nasıl sağlanacak?


ERCAN AKGÜNGÖR

15 yıl önce - Prş 21 Hzr 2007, 00:21

Oradaki yaya akışı genelde Bursaray için olacağı için Bursaray'ın alt geçidi kullanılacaktır.

semihfidan
15 yıl önce - Prş 21 Hzr 2007, 00:25

Alıntı:
Bursaray'ın yer altına alınamaması garibime gitti. Üstelik batçık yapılabiliyorken!
Bursaray'ın geçeceği yol yüzünden oradaki yaya trafiği -her ne kadar az olsada- nasıl sağlanacak?

Banada metronun yer üstünden gitmesi daha mantıklı geldi. Eğer yeraltından yapılacak dönüş C etabına inşaatını hem zorlaştırıp hemde daha masraflı hale getirecekti. Bu yolla ise belediye hem köprülü kavşağın yanı sıra henüz başlanmayan C etabının önemli bir kilit noktasına neşteri vurarak, bu etabın daha hızlı yapılacak olmasına büyük yarar sağlayacak bir yöntem uygulamıştır. Teşekkürler....
  DenizYlçnky
  15 yıl önce - Cum 22 Hzr 2007, 20:52

  Ben bat-çık'ın bulunduğu yerde Bursaray'ın dönebilecek kadar mesafe bırakılıp bırakılmadığını göremedim. 2 hafta önce geçerken pek net göremedim ama sanki bat-çık kısa tutulmuş gibi algıladım. Bu konuda daha ayrıntılı fotoğraf paylaşabilir misiniz?

  Cem Telgeren
  15 yıl önce - Sal 26 Hzr 2007, 00:28

  Kavşak yapımı süresince trafik akışının sağlanması için alternatif güzergahlar oluşturuldu her iki yönde de. Ancak Altınşehir'den gelip de Bursa yönüne dönmek isteyen araçlar İzmir Yolu'ndan tabirimi mazur görün resmen kelle koltukta dönüyorlar. Bence burada üzücü bir kaza meydana gelmeden önlem alınmalı ve Altınşehir'den gelerek Bursa istikametine gidecek araçlar için daha az riskli bir başka alternatif bulunmalıdır.  sayfa 1
  ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara