Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İETT Otobüsleri, İstanbul Trafiği Tıkayan En Büyük Etken midir?
123 ... 121314   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
zafer84
10 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 07:13
İETT Otobüsleri, İstanbul Trafiği Tıkayan En Büyük Etken midir?

Arkadaşlar ben taksiciyim.. ben bi vatandaş olarak bu insanlık dışı ulaşıma karşıyım özellikle sabah ve aksam iş giriş çıkış saatlerinde bir sürü insan iç içe bir otobusun içine sıkışmış, hırsızı arsızı cirit atıyor.. belediye otobusleri trafigi felc ediyor , hele bazı otobus soforleri ralli yapiyoryanaştığı duraktan çıkarken ne aynaya bakar ne bir şeye fırlarlar yola.. bunlardan birini az kaldi elime alcam yakindir.. ben bu insanlık dışı taşımaya karşıyım kim ne derse desin..

erolc
10 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 08:53

Halk otobüslerinden bahsediyorsunuz galiba.İETT şöförü ile ÖHO söförünü birbirine karıştırmayın.Sizlerde yolcu almak (kapmak) için otobüs durak mahallinde durmayıverin.

aytekinn
10 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 10:36

Alıntı:
belediye otobusleri trafigi felc ediyor , hele bazı otobus soforleri ralli yapiyoryanaştığı duraktan çıkarken ne aynaya bakar ne bir şeye fırlarlar yola.. bunlardan birini az kaldi elime alcam yakindir.. ben bu insanlık dışı taşımaya karşıyım kim ne derse desin..

Bunu bir taksiciden duymak çok ilginç...Ben şunu söyliyim bütün istanbul, İETT şöförleri gibi araç kullansalar keşke.Adamların yolcu kapma gibi bir kaygısı yok.Binen biner binmeyen onu ilgilendirmez.taksici,minibüscü,ÖHO şöförlerinde görürüz bunları.yolcu bile seçebilirler.Hepsi bir yana bu sitenin içeriği belli.Konu başlığına bakarsanız pek alakalı olmadığını anlarsınız.TRAFİK KAZASINA KARIŞAN İETT OTOBÜSLERİ,YANİ APAYRI BİR KONU SİZİN SÖYLEDİKLERİNİZLE.EĞER ELİNİZDE BU KONUYLA İLGİLİ BİLGİ GÖRÜŞ FOTOĞRAF VARSA YAZARSANIZ SEVİNİRİZ.SOHBET BÖLÜMÜNDE İSTERSENİZ BUNUNLA İLGİLİ BİR KONU AÇARSINIZ DAHA FAZLA DALLANDIRIP BUDAKLANDIRMAYALIM KONUYU BURDA KAPATALIM.DEVAMI GELMESİN.

alimsad.gökhan
10 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 13:21

Alıntı:
Arkadaşlar ben taksiciyim.. ben bi vatandaş olarak bu insanlık dışı ulaşıma karşıyım özellikle sabah ve aksam iş giriş çıkış saatlerinde bir sürü insan iç içe bir otobusun içine sıkışmış, hırsızı arsızı cirit atıyor.. belediye otobusleri trafigi felc ediyor , hele bazı otobus soforleri ralli yapiyoryanaştığı duraktan çıkarken ne aynaya bakar ne bir şeye fırlarlar yola.. bunlardan birini az kaldi elime alcam yakindir.. ben bu insanlık dışı taşımaya karşıyım kim ne derse desin..

Arkadaşım senin söğlediğine göre toplu taşlımacılık insanlık dışı birşey.Peki İ.ET.T  otobüsüne bindiğinde 1.30 YTL ye üküdardan beykoza kadıköyden beykoza gidiosun ben taksiye binsem o ne kadar yazacak 15-20 YTL 20X30=600 YTL Asgari Ücret 412 YTL demek taksiye para yetmezki i.e.t.t de aktarma,aylık akbil gibi bir sürü hizmet var.diyelim sende 1.30 YTL ye götür bir otobüs 100  yolcu alıyor.taksiyle ulaşıma baslanırsa 1 otobüsün taşıdığı yolcuyu 25 taksi taşır.o zamanda yol kitlenir kimse evine ulşamaz.i.e.t.t ralli
yapar gibi gitmese yavaş gitse mesela üsküdardan beykoza 1 saatte gideceğine 2 saatte gider.vatandaş yine işine evine zamanında yetişemez. "bunlardan birini az kaldi elime alcam yakindir.."diyorsun hangi manada sölüyorsun bilmiyorum ama kavga vb bişey için diyorsan devlat mumuruna hakaret ve öldürmeye teşvikten bayrampaşaya gidersin.daha taksicilikte yapamazsın.onun için otur oturduğun yerde kimseninde işine karışma...

zafer84
10 yıl önce - Pzr 11 Mar 2007, 13:00

öve öve bitiremediginiz, belediye otobusu bu masum vatandasi ezen, ben ralli yapiyorlar kotu araba kullaniyorlar diyorum sizlerse ovuyorsunuz bunlari. arkadaslar istanbul trafigini kac saat cekiyorsunuz yada kac saat goruyorsuunuz gunde, ben butun gun trafik icindeyim..  o İETT Soforu adam gibi araba kullansa o vatandas olmeyecekti, insaallah en agir cezayi verirler o sahsa,
  İstanbulun zaten felc olmus trafiginde koca koca otobuslerin cirit atmasina karsiyim, ozellikle Millet Caddesinde Trafik Sıkısıklıgının baslica nedeni olarak otobusleri goruyorum..
o bana yolcu kapmak icin yatma tarzı konusan arkadasimda cok bilmis gibi konusma taksicilik yaptinmi hic.. disardan cok basit gorunuyor dimi.. Belediye Taksilere Cep, Durak Yapsinda Oralarda Duralim o halde..

:BARIŞ:

10 yıl önce - Pzr 11 Mar 2007, 13:19

Alıntı:
öve öve bitiremediginiz, belediye otobusu bu masum vatandasi ezen, ben ralli yapiyorlar kotu araba kullaniyorlar diyorum sizlerse ovuyorsunuz bunlari. arkadaslar istanbul trafigini kac saat cekiyorsunuz yada kac saat goruyorsuunuz gunde, ben butun gun trafik icindeyim..  o İETT Soforu adam gibi araba kullansa o vatandas olmeyecekti, insaallah en agir cezayi verirler o sahsa,
 İstanbulun zaten felc olmus trafiginde koca koca otobuslerin cirit atmasina karsiyim, ozellikle Millet Caddesinde Trafik Sıkısıklıgının baslica nedeni olarak otobusleri goruyorum..
o bana yolcu kapmak icin yatma tarzı konusan arkadasimda cok bilmis gibi konusma taksicilik yaptinmi hic.. disardan cok basit gorunuyor dimi.. Belediye Taksilere Cep, Durak Yapsinda Oralarda Duralim o halde..

Zafer bey;

Profilinizde taksici olduğunuz yazıyor.Sizde bilirsiniz Özel Halk Otobüslerinin ne halt olduğunu.Bazen İETT şoförlerine öyle haraketler yada sıkıştırmalar yapıyorlarki.İETT şoförlerinin bazıları bunu hazmedemiyor ve kapışmalar başlıyor.Bu arada yolcu kapma ile bi ilgisi yok onun.Bir İETT şoförü ayda 1000 yolcuda alsa veya ayda 1 yolcuda alsa gene aynı maaş'ı alır.Ama ÖHO'cu öylemi adam mazot parasını çıkartacak,Otobüsün sahibinin istediği parayı çıkartacak o nedenlu yollarda böyle tatsız olaylar çıkabiliyor.Şimdi ben suçlu İETT otobüsü demiyorum.Her ikisindede suç var.Ama en fazla % ile ÖHO cular suçlu nedenini herkes biliyor.

İETT otobüslerine gelince böyle olaylar pek yaşanmaz sanırım o üzücü kaza'da şoför heyecanlandıda gaz ile freni karıştırdı.Yada herhangibi arızadan o üzücü olay olmuş olabilir.Ama ne oldum demeyin ne olucam deyin.İstanbul Trafiğinde her an herşey ile kalşılaşabilirsiniz Burası Türkiye.

En son :BARIŞ: tarafından Pzr 11 Mar 2007, 21:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Pts 12 Mar 2007, 02:25

Trafik Kazasına Karışan İETT Otobüsleri başlığı altındaki tartışma farklı bir boyut kazandığı için, alâkalı bölüm adıgeçen başlığın içinden kopartılarak burada münferit bir başlık haline getirilmiştir.

Site Denetçisi
Akın KURTOĞLU

Semih Yaşar

10 yıl önce - Pts 12 Mar 2007, 09:56
trafiği tıkayan taksiciler

Alıntı:
İstanbulun zaten felc olmus trafiginde koca koca otobuslerin cirit atmasina karsiyim, ozellikle Millet Caddesinde Trafik Sıkısıklıgının baslica nedeni olarak otobusleri goruyorum

Zafer Bey

Foruma katılarak iyi yapmışsınız, fakat Belediye otobüsleri ile ilgili görüşlerinizin hiçbirine
katılmıyorum.
İstanbul'da yolcu taşıyan ve çıkarları çatışan gruplar neredeyse birbirlerine düşman
gibi davranıyor, sonuçta sıkıntıyı çeken halk oluyor. Ben yurtdışında da değişik yerleri gördüm
maalesef bunu belirtmek zorundayım İstanbul'daki taksiciler mesleklerine değer verme
açısından ve ulaşıma faydaları açısından son sırada olurlar. Bireysel çözümler, toplumsal sorunlar
yaratır
, ne güzel söz. Sizler otobüs duraklarının girişlerine park ediyorsunuz, daha fazla yolcu
kapıyorsunuz değil mi? Böylece ekmeğinizi kazanmış oluyorsunuz, peki durağa yanaşamayan
İ.E.T.T otobüsündeki yolcular fazladan bekliyor, evlerine geç kalıyor, onlar ne olacak, onların
zamanı değersiz mi? İ.E.T.T otobüsü durağa tam yanaşamadığı için 2. ve 3. şeritte duruyor ve
yolcu alıyor böylece cadde de tıkanmış oldu. Gördünüz mü yanlış bir yerde beklemenin nelere
sebep verdiğini? Siz dua edinki İstanbul'daki trafik polisleri fazla iyi niyetli yada sayıları yetersiz,
Avrupa'da böyle taksicilik yapmaya kalksanız sonunda ruhsatınız iptal olur.
Akmerkez, 1.Levend, 4. Levend trafiğinin yarısı hatalı bekleme yapan taksi, özel araba yada
Minibüsler yüzünden oluşuyor.

İstanbul'da en iyi araç kullanan ve en saygılı kişiler İ.E.T.T şöförleridir,  taksiciliğin saygın bir meslek
olabilmesi için özellikle sizlere büyük görev düşüyor, lütfen mümkün olduğunca durak cepleri
oluşturun ve topluma faydadan çok zarar verecek şekilde taksicilik yapmayın. İ.E.T.T otobüslerini
yavaşlatıp insanların fazladan zaman kaybetmesine sebep olmayın. Otobüsler iyi servis veremezse
daha çok insan taksiye biner diye düşünmeyin, bir toplumun medeniyet seviyesini gösteren
kriterlerin biriside toplu taşıma sisteminin verimliliğidir.

gurkan iscan
10 yıl önce - Pts 12 Mar 2007, 13:10

Gereksiz bir başlık açılmış. İstanbulda kimin nasıl araç kullandığını  bu sitedeki herkes çok iyi biliyor.    Kuralların neler olduğunu ,kimin nerede ne yaptığını bu sitede defalarca dile getirildi. İstanbulda trafiği tıkayan en büyük etken nedir diye anket yapılsa  sonucun ne olacağı  belli.   En az etken olan herhalde iett şöförleridir.  Bunların içinde hatalı davranışları olanları sık sık dile getiriliyor.

Kemal Çevik
10 yıl önce - Pts 12 Mar 2007, 14:20
Küreselleşme

Arkadaşlar, bu hemen hemen gittiğim tüm büyükşehirlerde böyle. Nedense taksi esnafı ile toplu taşımacılar bazen tatlı bazen sert bir rekabet içindeler. Ama unuttukları bir şey var hepsine gerek var.

Istanbul'daki taksi sistemi, (aslında hangisi değil ki) bir garip. Örneğin iskele, gar gibi yerlerde kapı önünde üst üste yığılıp müşteri beklemek çok garibime gidiyor. Trafiğin tıkanma nedenlerinden biri oluyor bu. Boş dolanıp müşteri aramak ise hiç anlamadığım bir uygulama, senin sabit bir yerin olur, müşteri oradan çağırır, hem boş yere benzin yakmazsın, hem saat hareket edince açılır. Yol tıkanmaz, taksici kazanır. Başta sevgili üyemiz alınmasım ama son bir yılda 20'den fazla şehirde taksiye bindim, verdiğim adrese yalnız Istanbul'da "Oraya nasıl gidilir?" sorusuyla karşılık aldım. Yolu bilmezsen bilebildiğin ana caddelere girer hem yolun tıkanmasına neden olur hem de vakit  kaybedersin.

Otobüs sürücüleri de dahil diğerlerinin hiç mi suçu yok? Var tabii ki, herkes herkesin ne yapıp ne yapmadığını biliyor, ama kuralları kendileri yazmamak şartıyla.

Isterseniz hoş bir olayla bitireyim. Geçen hafta Brüksel'de, taksi sürücüm Hıristo iki tramvayın arasından zor sıyrıldı. Orada da tramvay, otobüs yollarını taksiler de kullanabiliyor, özel araçlara el sallayıp vızır vızır gidiyorsunuz. 15-20 dakikadır az türkçe,  az rumca, yarı fransızca sohbetleşiyorduk, dayanamadım

-"Vre Hiristo, buraya ölmeye gelmedim, yoğsam dedenin yapamadığını sen tamamlayacaksın he?

Sanki bam teline bastım, başladı vatmanlardan, otobüs sürücülerinden şikayet etmeye, ulaşım şirketini lağvetmekten bahsetmeye. Lafını kesip sordum

-"Ee, peki Hristo'cuğum, otobüs, tramvay olmazsa tercihli yol da olmayacak, o zaman ne halt edeceksin vre?"

Bir kaç saniye yüzüme baktı, sonra jeton düştü.

-"Aman Tanrım, mösyö bunu hiç düşünmemiştim "

Hepsi lazım hemşehriler, ama birbirlerine saygı göstererek....Kemal ÇEVİK

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM