Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı

Havaalanına ulaşırken,ayrılırken belediye otobüsünü kullanır mısınız?
Evet
54.5%
 54.5%  [12]
Hayır
13.6%
 13.6%  [3]
Zamana bağlı
27.3%
 27.3%  [6]
Otobüsün nereye gideceğine bağlı
4.5%
 4.5%  [1]
Toplam Oy : 22

Ömer3510

7 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 18:58
TÜR » Havaalanlarına Ulaşım Artık Belediye Otobüsleriyle

Alıntı:
Belediyeler uçağa yolcu taşıyorlar

ULAŞTIRMA Bakanlığı, belediyelere havaalanlarından şehir içine daha ucuza ulaşımı sağlamak üzere görevler yükleyen bir tebliği yürürlüğe koydu. Uygulama, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Trabzon, Erzurum ve Kayseri'de başladı. Bu illerde, havaalanına ya da şehir merkezine gidecek yolcular, her yarım saatte bir sefer yapan belediye otobüslerinden yararlanabiliyor. Ulaşım Ankara'da çifte biletle, diğer illerde ise tek biletle sağlanıyor.

http://www.milliyet.com.tr/2007/03/09/yasam/yas07.html

Süper bir haber İstanbul'da başladığını görmüştüm (İstanbul ulaşımda) ama talep yokmuş umarım talep yok diye kaldırmazlar.
Uçaklar ucuzladı,Havaalanına giderken taksilere bayaa yüksek para vermek zorunda kalıyordum...Taksi ve Havaşın tekelinden kurtulduk..
İzmirde başladığına dair haber, iz  göremedim....

En son Ömer3510 tarafından Cmt 10 Mar 2007, 19:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

selim_
7 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 19:02

Tüm gazeteler aynı haberi kullandı, aldıkları ajansa güvenerek ama bir yanlış var. İstanbul'da da havaalanlarına ulaşım çift biletle sağlanıyor.

cansu

7 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 21:41

Ben İzmir/Gaziemir'de yani havalimanının bulunduğu yerde oturuyorum ancak hiç havalimanına giden bir belediye otobüsü görmedim etrafımdaki kimseden de duymadım.
Ama eğer böyle birşey varsa bence güzel olur. Ancak böyle yeni bir uygulamayı böyle küçücük haberlerle duyurmak yanlış bir uygulama bence. Bütün belediye otobüslerine bununla ilgili afişler asılsa herkesin bilgisi olurdu. Belki de talep olmamasının sebebi halkın daha tam olarak böyle birşeyden haberdar olmamasıdır. Yoksa taksilere ve Havaşa bile bile yüksek ücretler ödemeye devam edileceğini düşünmüyorum.

Hayırlısı olsun diyorum  Darısı raylı sistemlerin havalimanlarına uzatılmasının başına

a.dorukhan

7 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 21:58
tramvay-hafif metro

İstanbulda, eğer fazla bavulum yoksa tramvay-hafif metro hattını kullanırım. Malum, son durağı Atatürk Havalimanıdır. Havaşın otobüsleri de oturduğum caddeden kalkıyor   ( Sahrayıcedit- Atatürk Caddesi) benim için bu ikisi daha rahat sanırım. Tramvay-hafif metroda trafik derdi yok.   Rahat rahat otur koltuğuna git hava alanına; süresi de belli. Havaş da kalkış ve varış garantili; hangi uçak için hangi servise binilmeli bellidir. İstanbul trafiğinde otobüsü tercih edeceğimi sanmıyorum. Gece uçağıysa... belki.

Muhammet ÇOLAK
7 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 22:02

İstanbul da Kozyatağı- Sabiha gökçen havalimanı tek biletle saat başı İETT servisi var..
Bilgilerinize...

kibarfeyzo
7 yıl önce - Pzr 11 Mar 2007, 00:26

ankarada da havaalanına çift bilet ile ulaşabilirsiniz..

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM