Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mustafa Kumbar

15 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 21:29
Ulaşım Fıkraları

Ulaşırken Çok Güldüğümüz Olaylar'ın yanında mizaha devam edelim...

ve Bildiğimiz Ulaşım Fıkralarını Paylaşalım....

Polis, köprü çıkışında çevirdiği aracın şoförünü tebrik etmiş:
-Kemer taktığınız için 50 milyon lira ile ödüllendirildiniz!..
Adam duruma anlam vermeye çalışırken polis sormuş :
-Bu parayla ne yapmayı düşünüyorsunuz?.

Şoför gayet ciddi:
-Artık bir ehliyet alırım abi!    
Yan koltukta oturan kadın atlamış:
-Dinleme bu herifi memur bey, içince hep böyle saçmalar!  
Arka koltukta kestiren yolcu:
-Ben size çalıntı arabayla fazla uzağa gitmeden yakalanırız dememiş miydim?    
Ve bagajdan bir ses:
-Yunanistan sınırına mi geldik?      

Mustafa Kumbar

m.yolaşan

15 yıl önce - Cum 09 Mar 2007, 00:32
Otobüs bekliyorum

Kadının biri birgün evine gardrop alır. Fakat gardropta bir tuhaflık vardır. Nezaman evinin önünden bir belediye otobüsü geçse kapıları açılır. Evin hanımı bu durma bir anlam veremez ama dolabıda kilitler. gene bir otobüs geçince kapılar yine açılır. Ne yapsa bu durumla başedemez. Sonunda üretici firma eve bir usta gönderir. Bu olaylar onun yanında da tekerrür eder. Sonunda usta gardrobun içine girer ve otobüsün geçmesini bekler. Bu sırada evin beyi de eve gelir, hemen odaya girip gardrobun yanına gelip ceketini asmak için kapısını açar. İçinde yabancı adamı gören adam şaşırır ve hırsla dolabın içinde ne aradığını sorar. "Ah beyendi der zavallı adam boynunu bükerek, burada size otobüs beklediğimi söylesem sizi nasıl inandırabilirimki acaba".

Gökhan Gök

15 yıl önce - Cum 09 Mar 2007, 01:39

Adamin birisi sehirlerarasi yolcu tasimaciliginda kullanmak üzere
Ford minibüs satin alir. Ilk sefere çikacagi gün çok heyecanlidir.
Yolculari tepelemeye doldurur ve yola çikar. Fakat minibüsü öyle >hizli
kullanmaktadir ki minibüsün en arka koltugunda oturan 60 >yaslarinda bir
ihtiyar amca
soföre:
Yavrum biraz yavas gitsene kaza yapacaksin."
deyince soför heyecanla,
"Beybaba sen Ford minibüsü bilir misin?"der.

Ihtiyar adam Hayir bilmiyorum" deyince soför " O zaman otur yerine bir
daha isime karisma" der.
Neyse seyahat bu sekilde devam eder.Ileride keskin bir virajdan 120
Km hizla dönünce uçuruma yuvarlanmaktan sonanda kurtulurlar.Bu arada
minibüsteki yolculardan orta
siralarda oturmakta olan orta yasli bir kadin:
"Soför bey rica ederim yavas git, evde çoluk çocugumuz bekliyor"
deyince soför kadina "Abla sen Ford minibüsü bilir misin?" deyince
kadin "hayir nereden bileyim" der. Soför bunun üzerine" O zaman sus,
bana müdahale etme" der. Yola devam ederler.Artik minibüs öyle >süratli
gitmektedir ki herkesin yüregi agzinda soförün insafa >gelmesini bekler.
Soförün saginda oturan adam dayanamayip:
"Soför Bey, yavas gitsene canina mi susadin" deyince soför:
"Abi sen Ford minibüsü bilir misin?" deyince
adam:
"Evet ulan biliyorum ne olacak! der.

Bunun üzerine soför heyecan içerisinde

"Iyi o zaman çabuk söyle bunun freni nerede ???

Ali Cenk
15 yıl önce - Cum 09 Mar 2007, 17:01

Yaşanmış bir olaydan nakildir;

Güzide minibüslerimizden biri hızla caddeyi geçerek elektrik direğine çarpar ve durur. Minibüsün içi dolu ön taraf haşat vaziyettedir. Hemen kalabalık olan caddede insanlar koşarak olası yaralıları dışarı çıkarmak için minibüsün kapısını açarlar. Yolcular yavaş yavaş dışarı çıkar ancak bu kadar ciddi bir kaza olmasına ve çoğu ufak tefek yaralanmış olmasına rağmen neredeyse hepsi gülerek araçtan inmektedir. Hepsi indiğinde farkederler ki şöför yerinde yok. Gülmekten henüz kurtulabilmiş bir yolcuya sorarlar şoför nerede diye. Aldıkları cevap hiçbirimize yabancı olmayan bir eylem ve neticesini çok güzel anlatmaktadır;
-Şöför kapıyı açıp yere tükürürken dengesi bozuldu. Araç hızlı olduğu için buraya savrulup çarptık bizde. Şöför her halde biraz geride yerde yatıyordur.

Alpino

15 yıl önce - Cum 09 Mar 2007, 19:22

temel bir gün arkadaşı dursun ile ucağa binmiş  ,uçak havalandıkdan kısa bir süre sonra uçağın motorlarından garip bir ses duyulmuş ve pilottan bir anons gelmiş sevgili yolcularımız uçağımızın motorlarından biri arızalanıp devre dışı kalmıştır ama merak etmeyin diğer  3 motor çalışmaktadır  şeklinde.Bir süre sonra motorlardan aynı garip ses gelmiş ve pilottan tekrar bir anons  bir motorumuz daha devre dışı kaldı ama  merak etmeyin 2 motorumuz çalışmakta ve herhangi bir tehlike söz konusu degildir şeklinde .Bir süre sonra aynı şeyler tekrar etmiş ve   3. anonsda  pilot bir motorumuz daha devre dışı kaldı ancak  tek motorla gidebiliriz bir sorun yok demiş bu sırada temel  arkadaşı dursuna dönerek dua ette 4. motorda arızalanmasın allah korusun 4. motorda arızalanırsa burada mahsur kalırız demiş

orhuncet
15 yıl önce - Cum 09 Mar 2007, 20:07

Dursun Trabzon'a gitmek için uçağa binmiş hemen cam kenarı bir yere oturmuş.O sırada koltuğun asıl yolcusu gelmiş.Hostesler ve adam Dursun'u ikna edememişler.O sırada pilot Temel gelmiş.Ona söylemişler.O da ben hallederim demiş.Dursun'un kulağına birşeyler demiş.Dursun kalkıp yerine oturmuş.Pilot Temel'e sormuşlar ne dedinde kalktı diye.Temel'de "Bu koltuk Trabzon'a gitmiyor, şu koltuk gidiyor dedim"demiş.

Alpino

15 yıl önce - Cum 09 Mar 2007, 21:04

Yürüyen merdiven ile ilgilide bir fıkra  var ama sizlere sormadan yazmak istemedim ne olur ne olmaz eksi puan alabilirim.
yürüyen merdivenide ulaşım aracından kabul ederseniz  anlatayım.

Geçmiş başbakanlarımızdan Y. Akbulut bir alış - veriş merkezi açılışına gittiğinde tamda yürüyen merdivenlerde iken elektrikler kesilmiş ve tam 2 saat orada mahsur kalmış.

Bu tabiki bir latife ancak zamanında guncel gazetelerimizde bu fıkrayı muhakkak okumuşsunuzdur.

Fıkrada adı geçen şahısın ismi tamamen isim benzerliğidir.Gerçekle bir alakası yoktur.ne olur ne olmaz bunuda belirteyim dedim kırık not almamak için

Okan Türkeş
15 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 19:49

Bilindik bir fıkrayı paylaşmak istiyorum:

Sabah vaktinde çok kalabalık olan halk otobüsü her uğradığı durakta yeni yolcuları almaktadır ve yolcular bindikçe otobüs muavini ayaktaki yolculara ısrarla "Arkaya doğru yürüyelim" demektedir. Bu olay bir kaç kez tekrarlandıktan sonra sinirlenmeye başlayan yolcuların içinden bizim Temel muavine dönerek:

"Yürüyeceksek neden bindik otobüse daa!?" der.

Mustafa Kumbar

15 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 19:50

Adamın biri Porche hastasıymış ama bir türlü parası yetmiyormuş almaya.
Sonunda canına tak etmiş, kesin alacak, yıllarca kuru ekmeğe talim çalışmış çalışmış ve sonunda parayı denkleştirmiş, arabayı almış.

İlk işi yola çıkıp biraz hız denemesi yapmak olmuş.
1,2,3 derken yolda bir tabela ''YAVAŞLA 60 KM.'', adam yavaşlamış.
Tabi araba yeni, korku da var.

Bir süre 60km ile gitmiş ve bir tabela daha''YAVAŞLA 40 KM.'',
Allah Allah diye içinden geçirmiş, şimdi tabelaya uymasa olmaz, araba yeni, çukur mukur çıkar mazallah, yavaşlamış.

Bir süre daha gittikten sonra bi tabela daha ''YAVAŞLA 20 KM.'',
Haydaa araba 2 de gitmez olmuş, adam almış bire, ağır ağır bir süre daha gitmiş ama artık sinirleri iyice gerilmiş.

Biraz daha gittikten sonra bir tabela daha ''YAVAŞLA'YA HOŞ GELDİNİZ''....    

Mustafa Kumbar

Kemal Çevik
15 yıl önce - Pts 12 Mar 2007, 14:52
Papaz ile otobüs şöförü

Tesadüf bu ya bir papaz ile otobüs sürücüsü aynı gün hayata veda edip Aziz Pierre'in karşısına çıkmışlar. Hazret elindeki evrağa bakıp, sürücüyü cennete göndermiş, papazı ceheneme. Papaz hemen itiraz etmiş

-"Ama Aziz Pierre, ben hayatımı dine adadım, insanlara doğru yolu gösterdim, neden ben cehenneme gidiyorum da o cennete."

Aziz Pierre, papazı şöyle bir süzmüş tepeden tırnağa,

-"Sen", demiş, "ayin yaparken cemaat uyuklardı, ama onun  yolcuları her gün dua ederdi"  

(RATP 38 numaralı hattın sitesinden ödünç alınmıştır)

En son Kemal Çevik tarafından Pts 12 Mar 2007, 16:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM