Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - Sanko Park Alışveriş Merkezi [AVM]
123 ... 140141142   sonraki »

ANA SAYFA -> GAZİANTEP
cevap yaz
sayfa 1
Ayhan
12 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 20:51
Gaziantep - Sanko Park Alışveriş Merkezi [AVM]


Sanko Park Alışveriş Merkezi - (Diğer Başlıklar)

Rusya'da yaptığı inşaatlarla tanınan Rönesans İnşaat, Gaziantep'in önde gelen şirketlerinden Sanko Holding ile ortak alışveriş merkezi yapıyor.

Yapımı bittiğinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük alışveriş merkezi olacak projenin 2008 yılının Ocak ayında bitirilmesi planlanıyor.

50 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak merkezde, hipermarketlerin yanı sıra Ortadoğu'nun en büyük eğlence merkezi ve buz pisti yer alıyor.

Dünyanın en büyük inşaat şirketleri sıralamasında 66'ncı olan Rönesans İnşaat, Ankara'da yaptığı Türkiye'nin en büyük outlet merkezi Optimum Alışveriş Center'ın ardından birçok ilde yeni alışveriş merkezleri açmayı planlıyor. Beş kuşaktır tekstil sektöründe faaliyet gösteren Gaziantep merkezli Sanko, Gaziantep Alışveriş Merkezi ile ilk defa bir projede işbirliği gerçekleştirmiş oluyor. 60 milyon dolarlık yatırım maliyetli alışveriş merkezinin arsa sahibi Sanko Holding, projenin yüzde 50 sahibi olacak. Rönesans İnşaat Yönetimi Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, proje için Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve yerel idareden çok büyük destek aldıklarını söyledi. Gaziantep'te inşa edecekleri alışveriş merkezini kendi öz kaynakları ile gerçekleştireceklerini belirterek, bu ilden sonra Bursa, Malatya, İzmir ve Kayseri gibi 22 ilde de alışveriş merkezi kuracaklarını açıkladı.

Sanko Holding, 1990'lı yılların başından itibaren yeni sektörlere girmek isteyen bir grup olarak dikkat çekiyor. Yurtiçi ve dünya ölçeğindeki şirketleri bünyesinde bulunduran grup yaklaşık 14 bin kişiyi istihdam ediyor. Gaziantep Alışveriş Merkezi ile Sanko, tekstilin yanı sıra, inşaat, ambalaj, iş makineleri, beyaz eşya, ısıtma-soğutma, finans, bilgi-iletişim, enerji, gıda, sağlık ve eğitim sektörlerinde sürdürdüğü faaliyetlerine bir yenisini daha eklemiş olacak. 1993'te kurulan ve Türkiye'nin üçüncü büyük inşaat şirketi haline gelen Rönesans ise bugüne kadar 2,5 milyar dolar değerinde proje gerçekleştirdi. 10 bin kişilik istihdama ulaşan şirketin Gaziantep, Adana, İstanbul, Ankara ve İzmir'de yatırımları bulunuyor.

Kaynak: İş Dünyası


Mert_Bey
12 yıl önce - Sal 20 Mar 2007, 17:35

SANKO'dan DEV Yatırım
Türkiye’nin en büyük sanayi gruplarından Sanko Holding, Gaziantep’e yeni bir simge katmaya hazırlanıyor.

Birçok yatırımını Gaziantep’e yaparak, kent ekonomisine büyük katkılar sunan Sanko bu kez dev alışveriş merkeziyle kente yeni bir marka kazandıracak.

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, “Beş yıldır yapmayı planladığım ancak sürekli ertelediğimiz alışveriş merkezine nihayet başladık” dedi. 60 milyon dolara mal olması beklenen alışveriş merkezinin 20 ay sonra faaliyete geçmesi planlanıyor.

BÖLGENİN EN BÜYÜĞÜ

Yatırımı Rönesans İnşaat ile ortak yaptıklarını söyleyen Konukoğlu, “Doğu ve Güneydoğu’da alışveriş merkezleri yeni yeni yapılmaya başlanıyor. Biz de 7 yıl önce alışveriş merkezi yapmak için bir arazi satın aldık ancak bir türlü başlayamadık. Rönesans İnşaat’tan teklif gelince, ortamda uygun olunca başlamaya karar verdik” şeklinde konuştu. 2008 yılında tamamlanması hedeflenen alışveriş merkezi, bölgenin en büyüğü olmasının yanı sıra çeşitli etkinlik olanaklarıyla da farklılık taşıyacak. Alışveriş merkezinde mağazalar, sinema salonları ve hipermarketin yanı sıra Ortadoğu’nun en büyük eğlence ve buz pisti de bulunacak. Toplam inşaat alanının yaklaşık 100 bin metrekare olduğunu belirten Konukoğlu, “Alışveriş merkezinde Ortadoğu’nun en büyük eğlence merkezi ve buz pisti olacak. Ayrıca mağazalar da bölgenin alışveriş hayatına renk katacak. Tanınmış Türk markalarının yanı sıra dünyaca ünlü yabancı markaları da Gaziantepliler’le buluşturacağız” dedi.

YATIRIM DEVAM EDECEK

Abdulkadir Konukoğlu, ileride uygun proje olursa yatırımları sürdürmeyi, Gaziantep dışında başka şehirlere de alışveriş merkezi yapmayı istediklerini kaydetti. Yatırımın diğer ortağı Rönesans İnşaat da son yıllardaki atılımıyla dikkat çekiyor. Dünyanın en büyük inşaat şirketleri sıralamasında 66’ncı sırada olan Rönesans, son olarak Zeytinburnu Yat Limanı ihalesiyle gündeme gelmişti. Türkiye’nin en büyük outlet merkezi olan Optimum Alışveriş Center’ı inşaat eden Rönesans, 22 ile daha alışveriş merkezi yapacak.

Gaziantep Hakimiyet


Ayhan
11 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 15:59

Rönesans İnşaatAbdullah Şentürk
11 yıl önce - Pzr 25 Ksm 2007, 23:18

Sanırım bu AVM hem Gaziantep'in hem de Sanko'nun adına yakışır bir merkez olacak.Bu AVM ile en önemlisi de Gaziantep'e ilk buz pateni pistinin yapılacak olması.

Abdullah Şentürk
11 yıl önce - Prş 29 Ksm 2007, 20:54Yapımı Ocak 2008,'de tamamlanacak olan Gaziantep Alışveriş Merkezi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük AVM'si,aynı zamanda Ortadoğunun en büyük eğlence merkezi konumunda olacak.sayfa 1
123 ... 140141142   sonraki »
ANA SAYFA -> GAZİANTEP