Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
erkut
11 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 16:03
Bursa Özel Halk Otobüsleri (ÖHO) - Haberler ve Sohbet

Bursa Özel Halk Otobüsleri Tek Şirket Altında Birleşiyor: "BURUTAŞ"

hasanduyar

11 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 16:23
hayırlı olsun..

fakat bu halk otobüsü şöförleri diğer Belediye otobüs şoförleri gibi
bizlere çok saygı göstermiyorlar.
Herkes aynıdır demek istemiyorum ama bir kaç defa şahit oldum.

erkut
11 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 16:30

BURUTAŞ ile birlikte Bursa Özel Halk Otobüslerinde Değişecek Durumlar

-Bursa şehir içinde yolcu taşımadaki amacımız tamamıyla Bursa Halkına hizmet vermek olacaktır.Bursa Özel Halk Otobüsleri Odasının hizmete sokacağı bu yöntemle Bursalılar artık AB standartlarında hizmet almaya başlayacaktır.

-Yolcu kapma, durak dışı yolcu alma, geç hareket etme dönemi sona erecek. Bunların denetimi ise özel güvenlik şirketiyle anşılıp, her gün 8-10 kişilik sivil takip elemanlarıyla araçlarımız takip edilecektir.

-Gün içinde çalışan her otobüs uydudan takip edilecektir. Turuna gitmediği veya geç kaldığı takdirde haftalık hakettiği paradan tur başına 200 ytl kesilecektir.

-Burutaş bünyesi altında Bursa'nın çeşitli yerlerinde benzin istasyonları, yetkili bakım servisleri, lastik ve yedek parçacı dükkanları kurulacaktır.

-Otobüslerdeki terör saldırlarını önlemek amacıyla yolcu girişlerini kontrol altına alan  cihazları en yakın zamanda otobüslerimize takalacaktır.

-Sık sık şikayet alan araçlarımızın şöförlerini gerekirse çalıştırmayacak, şöförlerimize eğitim seminerleri düzenlenecektir. Gelen şikayetleri de en aza hatta sıfıra düşürmek için çalışılacaktır.

-Burutaş bünyesi altında 3 tane avukat tutuldu. Bundan sonra ki çeşitli sözleşmelerimiz ve isteklerimiz avukatların gözetimi altında hukusal yönden sürdürülecektir.

-Kısa bir süre sonra Bursalılar'ın Avrupa Birliği standartlarında şehiriçi ulaşım hizmetiyle tanışacaklarının garantisini biz Bursa Özel Halk Otobüsçüler Odası ve aynı zamanda BURUTAŞ olarak veriyoruz.

Batur

11 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 17:46

Erkut’un bahsettiklerinin en kısa zamanda gerçekleşmesi dileğiyle “Burutaş” Bursa’ya hayırlı olsun. Yalnız tam olarak standartların gerçekleşebilmesi için şu 9mt’lik otobüslerden de bir an önce kurtulmamız lazım, o da gerçekleşir inşallah.

Cem Telgeren
11 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 18:11

Burulaş'a kardeş geliyor diyebiliz Özel Halk Otobüsçülerinin girişimi Burutaş için.Bir hizmet sektöründe rekabet olması demek o hizmette kalitenin artması ve insan faktörünün öne çıkarılması demektir.Her yönü ile Bursa için faydalı bir girişim olacağına inanıyor ve Burutaş gibi bir oluşumu hayata geçiren Özel Halk Otobüsçülerimizi kutluyorum.Umarım ilk icraatlarından biri 9 mt.lik otobüslerini 12mt.lik yeni otobüslerle değiştirmek olur.Yeni ulaşım şirketimiz Bursa'ya hayırlı uğurlu olsun.

Birde sorum olacak bu konu ile ilgili olarak sevgili Erkut Kardeşimize:Bu oluşum Bursa'da ki tüm Ö.H.O.'cuları mı kapsıyor yoksa sadece batı bölgesine çalışan otobüs işletmecilerini mi?Aydınlatırsa sevinirim.

Salih Kuş

11 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 23:39

Öncelikle Bursa'mıza hayırlı olsun diyorum.Bu şirketin kurulmasıyla özel halk otobüslerinde de BOİ standartlarında hatta söylenenlere bakılırsa daha üstün bir hizmet kalitesi oluşacak.Benimde bir kaç sorum olacak. Bu şirket tam anlamıyla ne zaman kurulacak? şirket ortakları nasıl belirlenecek?yani herhangi bir hatta otobüsü olan her hak sahibi direk şirket ortağı mı olacak?Serkan ve Cem abinin dediği gibi otobüslerin değişmesi şuanda gündemde mi?

erkut
11 yıl önce - Cum 09 Mar 2007, 02:16

Alıntı:
Birde sorum olacak bu konu ile ilgili olarak sevgili Erkut Kardeşimize:Bu oluşum Bursa'da ki tüm Ö.H.O.'cuları mı kapsıyor yoksa sadece batı bölgesine çalışan otobüs işletmecilerini mi?Aydınlatırsa sevinirim.

"Burutaş" sadece batı bölgesinde hizmet veren 300 özel halk otobüsünü kapsıyor. Diğer özel halk otobüsleri ihale usulü çalıştığı için bu şirket bünyesine dahil değildir.

Alıntı:
Bu şirket tam anlamıyla ne zaman kurulacak? şirket ortakları nasıl belirlenecek?yani herhangi bir hatta otobüsü olan her hak sahibi direk şirket ortağı mı olacak?Serkan ve Cem abinin dediği gibi otobüslerin değişmesi şuanda gündemde mi?

Bu şirket faaliyet vermeye başladı. Bu şirketin ortakları şimdilik özel halk otobüs sahipleri, emin değilim ama duyumlarıma göre ileri ki zamanlarda borsada hisse seneti olarakta satış yapılacağı söyleniyor. Ama ben borsadan falan anlamadığım için bu işi hiç aklım kesmiyor. Otobüslerin değişimine gelince ise; Büyükşehir Belediyesiyle bu konu hakkında görüşüyoruz , karşılıklı mutabakat sağlandığında araçlarımızı 10,5 metrelik otobüslerle değiştireceğiz.

Şirket binamız Fomara'da 1. Noterin üst katındadır. Özel halk otobüsçüler Odası ise Esnaf sarayındadır. Her konuda istek, görüş ve ziyaretleriniz için kapımız açıktır. Ayrıca yakında internet sitemizde açılacaktır

Pınar Telgeren

11 yıl önce - Cum 09 Mar 2007, 23:30

Bence bu yeni şirketin ilk yapması gereken şey otobüslerin sefer saatlerinin düzenlenmesi ve otobüslerin seferlerine gidip gitmediklerinin çok sıkı kontrol edilmesi.Mesela ben devamlı kullandığım 6K1 hattının otobüslerinin seferlerine gelmediğine çok şahit oldum.Özellikle akşam saatlerinde bu hatta çalışan otobüsler seferlerini aksatıyorlarmış gibi geliyor bana.Akşam saatlerinde çok kereler 6K1 otobüslerinin gelmesi gerektikleri saatlerde Heykel durağına gelmediğine şahit oldum.

Bir başka konu da aynı duraktan geçen ve aynı yöne giden otobüslerin adeta arka arkaya geçmesi.Bence bununda düzenlenmesi gerekmekte.Otobüsçülerin kurdukları yeni şirketle bu gibi aksaklıkların giderileceğini umuyorum.

erkut
11 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 16:06

Alıntı:
Mesela ben devamlı kullandığım 6K1 hattının otobüslerinin seferlerine gelmediğine çok şahit oldum.Özellikle akşam saatlerinde bu hatta çalışan otobüsler seferlerini aksatıyorlarmış gibi geliyor bana.Akşam saatlerinde çok kereler 6K1 otobüslerinin gelmesi gerektikleri saatlerde Heykel durağına gelmediğine şahit oldum.

Pınar Ablacığım 6/K1 hattının saatlere yetişememesinin sebebi 3 tane aracın  6/K1 hattına yetmediğinden kaynaklanmaktadır. 6/K1 hattı 30 dk da bir olduğu için 3 araca 1,5 saatte bir sıra gelmesinden dolayı araçlarımız bazen turuna yetişemiyor. Aynı sorun 6/A hattında da yaşanıyor. Bu sorun 6/A ve 6/K1 nolu hatlara önümüzdeki liste değişikliğinde 1'er araç ilave edilerek giderilebilir. İlk liste değişikliğinde bu sorununuzu bildirip, araç ilave ettirmeye çalışacağım.

A.Nibal
11 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 16:21

Yeni şirket hayırlı olsun...

Yanlış hatırlamıyorsam doğu bölgesinde çelışan bir özel halk otobüsünde... Arka kapının çarpmasını önlemek için kapıya yakın ufak bir kamera konulmuş ve şöför de direksiyonun yandaki ekrandan yolcu inişlerini rahatlıkla kontrol edebiliyor. Böylece sık rastlanan otomatik kapı çarpması yaşanmamış oluyor.

Böyle bir sistemin tüm halk otobüslerine kurulumu büyük bir külfet değilse şayet, uygulamaya geçirilmesi gerekir diye düşünüyorum...

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara