Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ahmetiz
12 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 00:26
Kocaeli - İsmet Paşa Stadı
(+) 

(+) 

(+)


ahmetiz
12 yıl önce - Pzr 11 Mar 2007, 23:32(+)
ugur1985
12 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 17:14
futbol


arkadaslar kocaeliye yeni bir üstü kapalı stad yapılması nın zamanı geldi bence bu konuyu gündeme getirmek lazım simdiki stadda futbol seyretmek hiç zevkli değil benceahmetunal
12 yıl önce - Pts 07 May 2007, 21:00

kocaeliye yeni stad projesi         Anadolu’nun birçok şehrindeki statlar maalesef çok eski. Genellikle giriş-çıkışlarda büyük sorunlar yaşanıyor. Tribünlerde seyirciyi cezbedecek konforlu bir ortam yok. Işıklandırma sistemi ve otopark gibi unsurlar hep yetersiz. Merkezi konumda yer almalarından ötürü önemli bir maç oynanacağı zaman kent trafiği allak bullak oluyor. İşte bu yüzden Gençlik Spor Genel Müdürlüğü (GSGM), şehir dışına çıkarmaları ve modernleştirmeleri için mevcut statları belediyelere veriyor. Belediyeler, bu statları yıkarak alışveriş merkezi, park veya sosyal tesis projelerini hayata geçiriyor. Yeni statlar da şehrin dışına alınmasının yanı sıra UEFA standartlarına uygun inşa edilerek Türk futbolunun hizmetine sunuluyor. FIFA ve UEFA da artık maçları estetik ve modern statlarda oynatmak istiyor. Avrupa’da şu an itibarıyla 80’e yakın kulüp yeni stat yapmak ya da stadını modernize edebilmek adına girişim başlatmış durumda. Bazı kulüpler yeni stat yapmayı büyük külfet olarak görse de sonuçta kendilerinin kazançlı çıkacağı muhakkak. Çünkü, Almanya ve İngiltere’de yeni statlar tribünlerin tamamen dolmasına vesile oluyor.

Kocaeli kamuoyunun merakla beklediği yeni stat projeside bu bağlamda değerlendirilip hayata geçirilecek. Stadın plan ve projesi şu an için saklı tutulsada ulaştığımız bilgiler; koşu pisti olmayan,zemine sıfır 30-35 bin kişilik , tribünlerin tamamen kapalı olduğu bir proje.Kocaeli halkının bildiği gibi Uzunçiftlik beldesinde yapımı planlanan stat arazisine aynı zamanda otel ve kapalı spor salonu da yapımı düşünülenler arasında.Projenin 18-20 ay gibi kısa bir sürede tamamlanması hedefleniyor.
Projenin hayata geçirilmesi için gerekli anlaşmalar yapıldıktan sonra açıklamalar yapılacak.
Şüpesiz ki Kocaelisporumuz bu projenin hayata geçmesiyle özlenen günlerine dönecektir


Kadir Can Dedeoğlu
11 yıl önce - Cmt 13 Ekm 2007, 14:03

geçen sene yerden yaklaşık 1.5 m yükseklikte olan tribünler aşağıya çekilmiş ve tel örgüler kaldırılmıştı. bu sezonun başında ise koltukların bir bölümü yenilendi. maraton ve kapalı kale arkasına yeşil koltuklar döşendi. yeni haliyle çok güzel bir görüntüsü var fakat o fotoğrafları bulamadım.

fotoğraflar Kocaelispor resmi web sitesinden alıntıdır.sayfa 1
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler