Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
cihan mercan

8 yıl önce - Sal 01 Şub 2011, 20:37

Maltepeden-Yalovaya gemi kaldırsalar daha iyi olur bence

ayasmelih

8 yıl önce - Cum 11 Şub 2011, 01:18

Bostancı-Maltepe-Pendik-Yalova kaldırırlar

Ben orhangazi caddesinde oturuyorum ama hep vapura ya bostancıdan yada kartaldan binmişimdir.Orhangazi vapur iskelesi herkese çok uzak kalıyor.Otobüs seferi olmadan bu durağa gitmemiz imkansız

Orhangazi caddesinden vapur iskelesi 2 km kadar uzakta.Nasıl yürünür o yol ? Ve kuş uçumu olarak 2 km uzaklığı var.Vapur iskelesi biraz daha küçükyalı yönüne doğru kaydırılmalı diye düşünüyorum.En azından sahildeki restorantların hizasına getirilse çok daha iyi olur

cihan mercan

8 yıl önce - Cmt 09 Tem 2011, 10:51

(+)

Serdar YAZICI
8 yıl önce - Cmt 09 Tem 2011, 16:17

İskelenin bulnduğu alan artık farklı faaliyetler için kullanılıyor.
El Sanatları sergileri, panayırlar, konserler düzenleniyor. Aslında özelikle yaz aylarında Adalar'a seferleri reklamı yapılsa ve seferler artırılsa, çok daha fazla yolcu taşınabilir.
Maltepe'deki insanlar adalar için hala Bostancı ya da Kartal'ı kullanıyorlar.
Geçtiğimiz aylarda Deniz Taksi için talebim olmuştu, fakat onlar bile Maltepe iskelesine gelmiyorlar. Uygun rıhtım yokmuş.
Atıl kalmasındaki ana sebep toplu ulaşıma çok uzak kalması. Araba sahibi olanlar otoparktan faydalanıyorlar, fakat diğerleri için uzun bir yürüyüş parkuru var.

cihan mercan

8 yıl önce - Cmt 09 Tem 2011, 16:46

Ben resim çekmeye giderken deniz otobüsünün kalktığını gördüm koştum ama yetişemedim anca bunu ceke bildim oda tam güneş vuruyordu anca bukadar oldu .

Dediğinizde çok haklısınız o iskele atıl olmak için yapılmadı ama günde sadece sabah ve aksam olarak sefer düzenlenirse ve hiç olmadı adalara sefer koysalar şu şekilde KARTAL-MALTEPE-ADALAR şeklinde hiç olmadı bir nebze olsa canlanırdı yada başka bir düşünce olarakta BOSTANCININ yoğun trafiğini azaltmak için bazı seferleri MALTEPEYE kaydıra bililrler bence tabi bu arada iskele buna göre tekrardan revize edilmelidir tabi ama şuda var tabi YALOVA-MALTEPE seferide olabilir ama bunu YALOVA BELEDİYESİ'nini yapmasını tercih ederim

SAYGILAR

Serdar YAZICI
8 yıl önce - Sal 26 Tem 2011, 15:16

Cihan Bey,

Maltepe'den Adalar'a motor seferleri var. Fakat malesef hiç bilinmiyor.
  (+)

YVZASLAN

7 yıl önce - Sal 17 Oca 2012, 05:08

İBB' nin yapmış olduğu bir çalışma var. Maltepe' de bulunan tüm minibüs hatları 1 aya kalmaz sahile, İskelenin tam önünde kendilerine yapılacak alana taşınacaklar.

ozany
5 yıl önce - Cum 18 Nis 2014, 20:49

Hiçbir çizelgede yer almıyor artık Maltepe İskelesi.
Herhangi bir yere sefer düzenleniyor mu şu an ?
Yoksa ben mi bulamadım ?

Dolgu projesi sonrasında bir şekilde aktif hale getirilmesi lazım en azından.

Tevfik Metin Tanöven

5 yıl önce - Cum 18 Nis 2014, 21:55

Arkadaşlar Maltepeden iş günleri sabah saat 07.45 de Bostancı dan Bakırköy aktarmalı Kabataş seferi,Kabataşdan da 19.00 kalkışlı Maltepe seferi İDO kış tarifesinde var.Lütfen dikkatli araştıralım.

sazanhayko
3 yıl önce - Sal 03 Ksm 2015, 14:18

Koskocaman Maltepe ilçesine günde bir tane o da numunelik olan sefer sayısı yeter mi?
Hani İstanbul denizle buluşacaktı, hani deniz yoluna önem verilecekti?
İşte bu da üçbeş kuruş için peşkeş çekilen deniz otobüs idaresinin yaptığı hata sonucu resmen atıl kalan bir iskele. Eskiden hiç değilse Tuzla'ya kadar gidiyordu, sonra Pendik'e kısaltılan sefer şimdi Maltepe'de sonlandırılıyor. Zaten tren yok, hiç mi sefer arttırıp yolcuyu kapmaya çalışmazlardı?

Bu arada beterin beteri var, Avcilar iskelesine haftada sadece bir sefer deniz otobüsü geliyor, o sefer de Pazartesi öğle vakti.

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM