Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Hasan Barış
12 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 19:56

Yanlız şöyle bir sorum olacak ben Maltepeli olduğum için bilmem gerekirdi ama bilemiyorum...
Bu iskeleye vapurlar yanaşacakmı???

Kaptan-ıDeryaİbrahimPaşa

12 yıl önce - Pzr 11 Mar 2007, 06:39

marmaray bitene kadar avrupa yakasından kadıköy moda maltepe bostancı pendik tuzla deniz ulaşımı olabilir ve bu noktalardan dikey otobüs hatlarıyla kuzey bölgeleri desteklenebilir..

sabahattin kayış

12 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 16:55

Alıntı:
Yanlız şöyle bir sorum olacak ben Maltepeli olduğum için bilmem gerekirdi ama bilemiyorum...
Bu iskeleye vapurlar yanaşacakmı???

Deniz otobüs seferleri henüz başlamadı ama Büyükada esnaflarından aldığım duyumlara göre 2 Haziran'da Maltepe - Büyükada arası Deniz motorları seferlerine başlayacak esnaflar üzerinde kendi reklamı bulunan  tarife hazırlıklarına başladı ..

Maltepe - Büyükada arası 2300 metrelik bir mesafe var..

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 17:19

Alıntı:
Maltepe - Büyükada arası 2300 metrelik bir mesafe var..

Bu da; 10 knots hızla (1 deniz mili=1852 metre); 8 dakikalık bir yolculuk süresine karşılık gelir.

Akın KURTOĞLU

hakantaskiran

12 yıl önce - Pzr 27 May 2007, 00:29

Benim bugün öğrendiğim bilgilere göre, Maltepe iskelesi Haziran ayının ilk veye ikinci haftası içinde hizmete alınacakmış...

İskele içerisinde ispark'ın işlettiği ücretli bir otopark mevcut.(Gelen ve giden yolcuları karşılamak içinmiş görevliler bu şekilde söylediler)..Ayrıca Adalara malzeme götüren  ve çöp vs. taşıyan araçlarında Adalara ulaşımı bu iskeleden yapılıyor.

İskelede şuanda çevre düzenlemesi yapılıyor.Bugün çimlendirme ve ağaçlandırma işlerini bitirdiler. ufak tefek ayrıntılar kaldı sanırım.iskele hizmet binası içerisinin Akbil Turnikeleri kalörifer petekleri falan yapılmış durumda.Birtek oturma grupları ve mobilya gibi aksesuarlar getirilip içerisinin temizliği yapılacak en son iişler benim gözlemlerimle

Yetkililerden öğrendiğim kadarı ile daha öncesinde 5 nisan olarak düşünülen açılış tarihi yüklenici firmalardan kaynaklanan sorunlardan dolayı uzamış.Şu an açılış için bir kaç tarih  üzerinde duruluyormuş.En geç Haziranın ilk iki haftası içinde açılması kesinmiş

Not: Buradaki yadığım bilgiler İskeledeki bulunan görevlilerden edindiğim bilgilerdir.Kesin bir kaynağı yoktur.En kısa zaman içinde yeni iskelemize kavuşmamız dileği ile.

Ufuk Şanver

12 yıl önce - Pzr 27 May 2007, 23:13

Acaba bu iskeleye Orhangazi isminin verilmesinin sebebi Orhangazi nin Bizans ı palekanon savaşı olarak da bilinen maltepe savaşı nda yendiği için midir?(benimki tamamen bir tahmin tabii)

iyi akşamlar

Sinan Büyükkahraman
12 yıl önce - Sal 29 May 2007, 16:42

MALTEPE  -  ADALAR  -  BOSTANCI   SEFERLERİ !

2 Haziran 2007 Cumartesi gününden itibaren  :

Maltepe-Adalar-Bostancı Seferleri  Özel  Yolcu Motorları ile yapılacaktır.

SEFER TARİFESİ

Kaynak:   http://www.ido.com.tr/?page=SubPage&textid=98 ...&ln=TR

2 Haziran'da açılış var...Duyduk Duymadık Demeyin                      

hakantaskiran

12 yıl önce - Pzr 24 Hzr 2007, 00:29

Meltepe iskelesine gittim iskele Denizotobüsü seferlerine başlamış bulunmakta

Pendikten hareket eden Denizotobusu Sabah saat 7:45 de maltepeden yolcusunu aldıktan sonra bostancıya uğrayıp...Bakırköy ve avcılara hareket edecek olan yolcuları 5 dakika sonra hareket eden başka bir gemiye aktarmakta ve kendisi Kabataş'a devam etmektedir.Şuan için günde tek sefer yapılmakta. İskeledeki ido görevlisi Talep olursa sefer sayılarının arttırılacağını söyledi.Yanlız Maltepe halkının %90'ından fazlası iskelenin açıldığını bilmiyorlar ve dolayısı ile yolcu talebi şuan bayağı düşük. Bu Maltepe iskelesinin sağlam bir reklamla tanıtımı yapılırsa ve resmi açılış töreni yapılıp medyaya yansırsa yolcu talebinin bayağı artacağına eminim...

İkinci bir husus Adalar a sefer olarak İdo'nun işlettiği Yolcu motorları ile yapılıyor.Şuan sadece Büyükada ve Heybeliada'ya  günde 4 sefer yapılmakta tabi bu seferlerden de Maltepe halkının bilgisi yok...

Gemi yanaşırken fotoğraflarını en kısa sürede çekip iliştireceğim

İskeleden hareket eden deniz otobüsü Seferleri:

Çağrı Tekin

12 yıl önce - Pzr 24 Hzr 2007, 00:54

İskelenin yapıldığı bölge her yere uzak. İDO İETT ile anlaşarak buraya Maltepe merkezden buraya vapur seferlerinden önce otobüs gönderilmesini sağlayamaz mı? 9:30'da kalkacak bir vapur varsa 9:15'de Maltepe merkezden kalkacak bir otobüs rahatlıkla yetişebilir. Ama hepsinden önemlisi reklam yapılması. Reklam yapmayıp halkımız denizi sevmiyor beyanında bulunarak yapılan tek seferin iptal edilmesi büyük bir saçmalık olur.

hakantaskiran

12 yıl önce - Pzr 24 Hzr 2007, 01:00

Alıntı:
İskelenin yapıldığı bölge her yere uzak. İDO İETT ile anlaşarak buraya Maltepe merkezden buraya vapur seferlerinden önce otobüs gönderilmesini sağlayamaz mı?

Otobüs göndermek yerine İskelenin içinde otopark olarak işletilen oldukça büyük bir arazi var.

Bence buraya İETT için bir anadurak yapabilirler.Böylece Maltepe İETT ana durağına kavuşur ve yolcuar iskeleye rahat rahat ulaşırlar

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM