Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
hakantaskiran

12 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 00:22
[İST-B2.45] - İDO 'Maltepe Orhangazi İskelesi' Yakında Açılıyor

Maltepe ilçesinde uzun süredir devam eden "İDO Maltepe Orhangazi İskelesi yakında açılıyor (5 Nisan 2007)

Bugün Maltepe sahilinde yaptığım gezide Maltepe İskelesi'nin inşaatının tamamlandığını gördüm.sadece kalan işler içerinin mobilyaları ve temizliği.Oradaki görevli ile yaptığım konuşmada 5 nisan 2007 günü açılağını söyledi.

İnşaat aşamasındaki fotoğraflarını Buradan izleyebilirsiniz

İskelenin Fotoğrafları

İskelenin Deniz Tarafından Görünümü

İskelenin Sol Yandan Görünümü

(+)

Gemilerin Yanaşacağı yer

metink
12 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 00:34

Guzel haber, muhtemelen ilk basta sadece kartal-maltepe-bostanci seferi olur diye dusunuyorum..

ileride maltepe-kabatas vede maltepe-bakirkoy seferleride olsa cok iyi olur..

Süha
12 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 00:37

Yeni iskelemiz hayırlı olsun. Birşey sorcam Orhangazi ismi verilmesi.Bizim orhangazi ilçesiyle bir baglantısı var mı ?

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 00:37

Yıllar sonra "Maltepe", yeniden iskelesine kavuşuyor...  

Akın KURTOĞLU

hakantaskiran

12 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 01:39

Alıntı:
muhtemelen ilk basta sadece kartal-maltepe-bostanci seferi olur diye dusunuyorum

ilk etapta sanırım  Kartal-Maltepe-Bostancı-Kabataş hattı işleyecek.Aşağıdaki linkteki tarifede kırmızı yazı ile yazıyor.

http://www.ido.com.tr/index.cfm?page=SubPage& ...&ln=TR

Mehmet Kasım
12 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 11:08

Çok güzel bir adım.Ben de hep Anadolu sahil şeridindeki bütün ilçelerde iskele var neden Maltepe'de yok diye düşünürdüm.BOSTANCI'NIN GÖLGESİNDE Mİ KALIYOR DİYE HAYIFLANIRDIM.

Ama artık MALTEPE'nin de iskelesi oluyor.

Hadi bakalım sıra ZEYTİNBURNU'na gelsin artık.....

mordehay kohen

12 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 11:22

Bu iskeleye şehir hatları vapurlarıda yanaşacakmı yoksa yanlız ido içinmi inşa edilmiş.
İskelenin cephesine T.D.Inin logosunu koymuşlar çok enteresan yinede bu kuruluşta bu güzelim logoya
biraz sevgisi olanları varmış meğer.

Çağrı Tekin

12 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 15:00

Yapılan iskele yerleşim yerlerine çok uzak kalıyor.Büyük ihtimalle uzun mesafe(Yalova gibi)seferleri yapılmayacağı için bölgeye ulaşımın çok kolay olması gerekir.Sahilyolu zaten toplu ulaşım açısından değerlendirilemedi.Minibüs yolunun gölgesinde kaldı.Sadece 3 ya da 4 otobüs hattının geçtiği bölge insanlardan da uzak kalıyor.Buradan maksimum verim elde edilmesi için Alt Bostancı benzeri bir durak yapılabilir.Gerçi At Bostancıdan da çoğu otobüsün artık kaldırılmadığını düşünürsek bu ihtimal düşük kalıyor.Bostancı'da ayrıca demiryolu istasyonu,dolmuş durakları yanyana ve her zaman bir hareket var o bölgede.
Kısacası yeni iskelenin ulaşımının kolay olması gerekir.Neler olacağını kısa süre içerisinde göreceğiz.

Enes Zengin
12 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 01:06

darısı tuzla ido iskelesinin başına.İnşallah kullanılır

CUMHUR ARSLAN
12 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 19:32

inşallah bir terslik olmazda 5 nisanda açılır neredeyse 10 yıldır yapıldı yapılacak derken sonunda maltepe iskelesine kavuşyor.

aslında inşaatı çok önceleri bitirildi bende hergün işe gidip gelirken bu iskeleyi görünce  merak ediyordum ne zaman açılacak diye demekki beklenen gün 5 nisan 2007 miş! istanbulumuza hayırlı olsun.

yapıldığı yer itibari ile maltepenin merkezine biraz uzak kalıyor ama yapılabileceği en uygun yer yine iskelenin şuan bulunduğu yer.

İskele ile ilgili önemli bir ayrıntı ise iskeleye nazaran çok büyük bir otopark benzeri  alan var. buda bu iskelenin deniz ulaşımı dışında kara ulaşımı içinde bir merkez olabileceğini gösteriyor.

Maltepe bugün ilçe olmasına rağmen merkez kalkışlı bir otobüs hattının bulunmadığı tek yerleşim yeri.

Büyük ihtimalle özellikle banliyö seferleri durdurulunca bu iskele meydanından iett'ninde faydalanması söz konusu olabilir. çünkü Maltepe merkezli bir otobüs hattının olmamasına en önemli sebep olarak maltepenin merkezinde otobüs peronu kurulabilecek bir yer bulunamaması gösteriliyordu.
şu anki iskele meydanı otobüs peronu kurulması  için çok müsait bir yerde.

Ayrıca Maltepenin adalara en yakın yerde olması nedeniyle  bu iskelenin yaz aylarında ido taraıfından adalara yapılacak seferlerde kullanılma olasığınıda yükseltiyor.

Tekrardan Yeni iskelemizin tüm İstanbula hayırlı olmasını dilerim!...............

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM