Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir Odunpazarı - Ihlamurkent
123 ... 434445   sonraki »

ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
berkoeses
11 yıl önce - Sal 06 Mar 2007, 18:21
Eskişehir Odunpazarı - Ihlamurkent

Odunpazarı Belediyesi 2005 yılında TOKİ ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Ihlamurkent Konutları Projesi ile Eskişehir tarihinin en büyük toplu konut projesine imza attı. Çankaya Mahallesi’ nde 1718 adet konutun yapıldığı ve 17 bin Eskişehirlinin müracaat ettiği Ihlamurkent Konutlarının ardından aynı bölgede 1072 konutluk Vadişehir Toplu Konut Projesini hayata geçirdi. Amacı dar gelirli vatandaşları kira öder gibi ev sahibi yapmak olan Odunpazarı Belediyesi, bölgeye yaptığı ilköğretim okulu, lise, kreş, cami, kültür merkezi, spor alanı, ticaret ve alış-veriş merkezi gibi sosyal donatıları ile konut alanını yerleşim açısından oldukça cazip, 10 bin nüfuslu yeni bir ilçe haline getirme yolunda çalışmalarına devam ediyor.

Konutların ev sahiplerine teslim edilmesinden sonra Eskişehir’ de uzun yıllar yaşanan evsizlik sorununun büyük ölçüde azalacağını belirten Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, konutların teslimatından sonra şehrimizde yüksek seyreden ev kiralarının bu şekilde devam etmeyeceğini, ev sahiplerinin kira ücretlerinde zorunlu indirim uygulamak durumunda olacaklarını belirtti. Kira ücretlerindeki artışın evler üzerinde oluşan arz ve talep ilişkisi ile orantılı olduğunu belirten Sakallı, “Ihlamurkent ve Vadişehir Toplu Konut Projemiz ile kiracı olan bir çok hemşerimiz ev sahibi oluyor, bu da yüksek ev kiralarında bir düşüş yaşanmasını zorunlu kılacaktır, vatandaşlar yine kira ödemeye devam edecekler ancak ödedikleri kiralar kendi evlerinin kirası olacaktır” dedi.

OkanDikmen

9 yıl önce - Prş 15 Oca 2009, 04:57

Odunpazarı / Ihlamurkent bölgesine yapılan "Mehmet Terzi" spor salonu.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Alıntı:
Mehmet Terzi, (d. 1955, Eskişehir) Milli atlet.

Maraton dalında Türk atletizminin en önemli isimlerinden birisidir. Gerek yurtiçi gerekse yurt dışında birçok başariya imza atan Terzi;

1983 2.12.54 derecesi ile Frankfurt Maratonu ikincisi,
1985 2.12.50 derecesi ile Istanbul / Avrasya Maratonu birincisi,
1985 1.03.51 derecesi ile Trier Yarı-maratonu birincisi,
1987 2.10.25 derecesi ile Londra Maratonu yedincisi,
1987 2.13.09 derecesi ile San Francisco Maratonu birincisi, olup
Mehmet Terzi'nin Londra' daki 2.10.25 'lik derecesi halen Türkiye rekorudur.

1990 yılında atletizm kariyerini noktalayan Terzi son iki dönemdir Türkiye Atletizm Federasyonu başkanlığını sürdürmektedir. (vikipedi)

En son OkanDikmen tarafından Prş 15 Oca 2009, 05:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

İsmail Kaplan

9 yıl önce - Prş 29 Oca 2009, 17:16
Ihlamurkent Konutları

(+)

(+)

(+)

Aslında bugün şöyle Ihlamurkent'in tamamını dolaşıp her yerinden fotoğraflar çekecektim ama şu anda etkili olan kar yağışı nedeniyle güzel görüntüler alamayacağıma karar verdim ve bu işi daha sonraya bırakıp, şu anda sadece bu fotoğraflarla yetiniyorum

Bu kısım sadece Personel Konutları olarak adlandırılan 4. etap binaları

Furkan ÇINAR
9 yıl önce - Prş 29 Oca 2009, 17:37
-

Oraları da iyicene gelişti valla küçük bir merkez gibi oldu.

İsmail Kaplan

9 yıl önce - Prş 29 Oca 2009, 18:26

Alıntı:
insan biraz mimariye özen gösterir yaaa bu ne?

Bence mimarisi bir toplu konut sitesine göre gayet hoş. Tamam, mükemmel demiyorum ama binaların yapısı ve özellikle de çevresi çok iyi tasarlanmış

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 434445   sonraki »
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR