Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep Havalimanı
« önceki   123 ... 8910 ... 979899   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 9
Mert Karakoyun

5 yıl önce - Prş 05 Tem 2012, 13:47

devlet hava meydanları işletmesi haziran sonu yolcu-yük-ticari uçak-tüm uçak bilgileri açıklandı

burada http://e1207.hizliresim.com/z/5/9b68j.jpg devlet hava meydanları işletmesinin haziran ayı sonu yolcu trafiğini gösteriyorum.Adamlar devlet kurumu olduğu için resmi nitelikteki belgedir.

Dikkatlice incelerseniz Gaziantep Havalimanının yeni rekorlar kırdığını görebilirsiniz.Diyarbakır Havalimanının gerisinde Kayseri ile aynı sevıyedeydik ama şu an Diyarbakır ı bile geçmiş durumdayız.

Gaziantep Havalimanı çok hızlı büyüyor
Gaziantep Havalimanından daha fazla yolcu taşıyan yerler İstanbul-Ankara-İzmir-Antalya-Muğla(dalaman-bodurm)-Adana ve Trabzon. Bu çok normal çunku saydığımız illerden bir tanesi hariç hepsi Gaziantep ten nüfus olarak fazla olan iller.Antalya nüfus olarak Gaziantep den büyük değil ama yazları turist akını var güney sahillerimize.Bodrum Dalaman için de aynı şeyler geçerlidir.

Son bir nokta var.Trabzon da Gaziantep den nüfus olarak fazla değildir ancak İstanbul 15 milyon nüfusa sahipse bunun nerdeyse 6-7 milyonu laz ve karadenizli kardeşlerimizdir

Gaziantep Havalimanı çok hızlı büyümekte.Büyümeye de devam edecektir bu gidişle

21erkan
5 yıl önce - Prş 05 Tem 2012, 18:09

diyarbakır havalanın pist onarımı için 3 ay kapalı olduğu içn geçmiştir

M_YILDIRIM
5 yıl önce - Prş 05 Tem 2012, 21:01

Alıntı:
diyarbakır havalanın pist onarımı için 3 ay kapalı olduğu içn geçmiştir

bencede belkide bazılarıda gaziantep havalimanını kullanmıştır.

diyarbakır yolcu olarak gaiznatepden fazla olma nedeni nedir ben bilmiyorum bilen arkadaşlar varsa beni aydınlata bilirmi.

hakan kütükçü
5 yıl önce - Prş 05 Tem 2012, 21:13

Diyarbakır Havaalanı 1 Hazirandan beri kapalıymış ve Şanlıurfa,Mardin,Batman uçak seferlerine servis konulmuş.

Mert Karakoyun

5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 00:06

arkadaşlar çok basit.
cevap veriyorum hemen.

Adana şakirpaşa adana-mersin osmaniye hatta niğde ye bile hitap eden bir havalimanı.
Diyarbakır havalimanı urfaya diyarbakıra batmana bingöl e hatta mardin ve muş a bile hitap ediyor çünkü diyarbakırdan ötede büyük bir havalimanı yok ancak van ferit melen var ki diyarbakır kadar sık uçuş yok şu son zamanki hükümet politikalarıyla havayolu taşımacılığı büyüdü adamlar yuksekova ya bile havalimanı yapıyolar ki takdir edilesi şeyler bunlar ve en son firma seabird ile birlikte şu an türkiyede toplam sanırsam 7 tane havayolu şirketi var.neyse konu dağıldı

Gaziantep havalimanına hitap eden şehirler Gaziantep kilis belki Kahramanmaraş dır o kadar.bunun dikkate alınması önemli bir husustur ki Gaziantep den erbil e,diğer avrupa şehirlerine,yurtiçi hat seferininin ileriki dönemlerde artma ihtimaliyle havalimanının taşımacılığının artması öngörülüyor kaldı kı diyarbakırı taşıyan diğer çevre illerin havalimanları büyüyor (urfa gap,batman,mardin)bunlar dıyarbakıra olan talebi azaltacak ve gaziantep havalimanı büyümeye devam ettikçe gaziantep havalimanı daha da fazla büyüyecektir

onur2732
5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 00:47

Alıntı:
diyarbakır yolcu olarak gaiznatepden fazla olma nedeni nedir ben bilmiyorum bilen arkadaşlar varsa beni aydınlata bilirmi.

Diyarbakır havaalanı bölgesel havaalanı gibi çalışmaktadır, etrafındaki birçok ilin yolcusu bu havaalanını kullanmaktadır, tabi ki Diyarbakır da küçük bir il değil. Gaziantep'in hemen yanında Adana gibi bir il olması da Gaziantep havalimanının yolcusunu düşürmektedir. Bu sebeplerden dolayı yolcusu Gaziantep'ten daha fazladır.

M_YILDIRIM
5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 01:05

teşekkür ederim kardeşim verdigin bilgi için.
ama bildigim kadarıyla gaziantepde uçak seferlerinin az oldugundan dolayı adana tercihediliyormuş yani uçakta yer bulamayan çokmuş ondan adanaya gidiliyor yolcu sayısıda adanının bir nevi ondan çokmuş nekadar dogrudur bilemem ama.

Mert Karakoyun

5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 11:06

Alıntı:
Diyarbakır havaalanı bölgesel havaalanı gibi çalışmaktadır, etrafındaki birçok ilin yolcusu bu havaalanını kullanmaktadır, tabi ki Diyarbakır da küçük bir il değil. Gaziantep'in hemen yanında Adana gibi bir il olması da Gaziantep havalimanının yolcusunu düşürmektedir. Bu sebeplerden dolayı yolcusu Gaziantep'ten daha fazladır.

bide şunu söylemek gerekir diyarbakır havalimanı tümüyle kapanmış falan değil.firmaların bır kısmı uçuşları komşu şehirlere kaydırdı.Gaziantep bölgesel değil ama daha da büyüyecek yılda 2mılyon yolcuyu çok rahat göreceğini düşünüyorum.

M_YILDIRIM
5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 11:52

bencede artık herkes uçak ları tercih ediyor ulaşımda.

Gaziantepli Mehmet

5 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 12:37

Aile ve akrabalarimdan Berlin-Gaziantep arasi cok yolcu gönderirim ve dönenleri hava alanindan alirim.

Dogrudan seferleri Öger Türk Tur yapar.

Bazan bilet bulmak cok zor olur. Haftalar aylar öncesinden bilet biter ve insanlar diger havayolu sirketleri ile aktarmali gidip dönmek zorunda kalir.

Ama su dikkatimi sürekli ceker ve beni rahatsizda eder.

Yolcu beklerken tek tük Gaziantep sivesi ile konusana rastlarim. Yolcularin büyük bir kismi dogu komsu illerin yolcularidir. Diger ülkelerin yolcularinin girip ciktiklari giselerde bir sessizlik bir düzen vardir. Gaziantep yolcularinin giselerinde bagirmalar, cagirmalar, sira icin kavgalar. Anlamadigimiz dilde yaptiklari yüksek sesle konusmalar. Yabancilara karsi kötü bir Türk görüntüsü beni utandiriyor. Bizim islemleri yapan havayolu görevlilerinininde bunlari Gaziantepli sanmasi beni utandiriyor.

Bence yeteri kadar yolcu var. Urfa, Mardin, Diyarbakir gibi yerlere dogrudan seferler olsa cok iyi olur ve Gaziantep seferleri icinde gene yeteri kadar yolcu kalir.

sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 8910 ... 979899   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM