Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Alan
15 yıl önce - Pts 05 Mar 2007, 19:01
BUR » A1.50. Burulaş Özel Ring Hatları

D-1----->Erikli-Siteler

D-2----->Esenevler-Siteler

35/K---->Küçüksanayi içi Ringi

35/C---->Şehreküstü İstasyonu-Heykel

Başka nerelerde Ring Hatları oluşturulabilir?

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pts 05 Mar 2007, 19:40

"Osmangazi İstasyonu-Şehreküstü-Çatalfırın-Altıparmak-Merinos-Osmangazi İstasyonu" (20 dakika civarı tam turunu tamamlayabilir. 2 Otobüsle 10'ar dakikalık kalkışlar verilir).

"Merinos-Altıparmak-Çatalfırın-Timurtaşpaşa-Ulucami-Heykel-Cumhuriyet Caddesi-Çatalfırın-Altıparmak-Merinos" ringi de faydalı olabilir.

Akın KURTOĞLU

Salih Kuş

15 yıl önce - Pts 05 Mar 2007, 23:35

Üstteki listede yer almayan 35/B hattıda şehreküstü - Devlet Hastanesi arasında ring seferi yapıyor.

Ayrıca bunların dışında altıparmak caddesi güzergahlı bir ring hattı ilk etapta akla hoş gelebilir.ancak istasyonların bu caddeye fazla uzak olmadığı için pek ilgi olacağını sanmıyorum.Örneğin çatalfırın civarlarında gidecekler şehreküstü istasyonu'nu stadyum civarına gidecekler ise merinos istasyonu'nu kullanıyorlar.Otobüsün kalkması için bekleyecekleri süre içerisinde gidecekleri yere zaten varmış olurlar   şahsen bazen 35-C'yi bile beklemekten ötürü tercih etmiyorum.

Ring hattı düşünülebilecek bir başka güzergah küçük sanayi istasyonu ataevler içi olabilir.bu istikamette yanlış hatırlamıyorsam özel halk otobüsleri çalışıyor ancak B.O.İ tarafından ring hat koyulursa halk tarafından hoş tepkiler alacağı kesin.

Ayrıca organize sanayi-akpınar mahallesi-emek mahallesi'de bir başka alternatif olabilir.

Saygılarımla..

Batur

15 yıl önce - Sal 06 Mar 2007, 00:16

Akın abinin bahsettiği Merinos istasyonu-Heykel ring hattı çalışmıştı bir aralar ama kaldırıldı. Yukarıdaki listeye K.Sanayi-Beşevler-Dikkaldırım-Hürriyet-F.S.M-İhsaniye-Beşevler-K.Sanayi arasında çalışan B/6 ve B/7’yi de ekleyebiliriz.

M.Erdoğan
15 yıl önce - Sal 06 Mar 2007, 11:16

36 numaralı hat da ring hattıdır ama son 1 senedir burulaş işletmiyor. Sürekli olarakmı devretti bilmiyorum. Eğer sürekli olarak burulaştan ayrıldıysa bu listede işi yok ama geçici olarak ÖHO olmuş hatsa bu listeye eklenebilir.

36 numara;

Derbahçe - Emirsultan - Yeşil - Setbaşı - İnönü Caddesi - Uluyol - S.graj - Ankara yolu- Kurtuluş Caddesi - Yıldırım Belediyesi Önü (FSM Caddesi) - Yıldırım beyazıt Heykeli - Ortayol - Derebahçe

arasında sürekli ring yapıyor.

Cem Telgeren
15 yıl önce - Sal 06 Mar 2007, 11:33

E-2 hattını da unutmamak gerekir.Burulaş hattı olan ve Conectoların çalıştığı hattın güzergahı şöyle:

Hamzabey-Muradiye-Devlet Hastanesi-Tophane-Heykel-Uluyol-Adliye Sarayı-S.Garaj-Fomara Caddesi-Çakırhamam-Tophane-Devlet Hastanesi-Muradiye-Beşikçiler Caddesi-Atatürk Köşkü-Hamzabey.

erkut
15 yıl önce - Sal 06 Mar 2007, 12:35

Alıntı:
35/K---->Küçüksanayi içi Ringi

35/K hattında Burulaş değil; özel halk otobüsleri çalışmaktadır.

Akın Alan
15 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 03:42

Alıntı:
35/K hattında Burulaş değil; özel halk otobüsleri çalışmaktadır

Bu bilglileri Belediyenin sitesinde gördüm.Özel halk otobüsü olabilir.

Bazı arkadaşlar bir kaç hat belirtmişler ancak o hatlar ring sınıfına girmiyor sanırım.

Salih Kuş

15 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 00:12

Şuan 35/K hattını özel halk otobüsleri çalıştırıyor denilmiş. Acaba hat kodu halen 0 mı ? yani Bursaray'la beraber kullanıldıktan sonra halen ücretsiz mi ? ben pek sanmıyorum ama.

erkut
15 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 15:58

Şu anda 35/K'lı hattın yolcu taşıma kodu "1" numaradır. Daha önce bu hatta B.O.İ  hizmet verirken bu hattın kodunun "0" olduğunu sanmıyorum.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara