Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mehmet Kasım
15 yıl önce - Cmt 03 Mar 2007, 11:48
[İST-C6.29] - Hangisi Önce Bitecek? Otogar-Bağcılar mı, Yoksa 4.Levent-Hacıosman mı?

İstanbul metro yatırımlarında devam eden 2 hatta diğer inşaatlara nazaran belirli bir hız olduğu göze çarpıyor.

Otogar-Bağcılar Kirazlı arasında yapılan 5 km'lik metro hattında  şu ana kadar tünel kazılarında yarısına kadar gelinmiş durumda.Bu hatta kazıların bu sene sonu yada 2008 başı  bitirilmesi hedefleniyor.

1 sene içinde de elektromekanik işlerin tamamlanıp 2008 sonu test sürüşlerine başlanması tasarlanıyor.

4.Levent-Maslak arasındaki metro inşaatı ise 2 kere uzatılarak Hacıosman'a kadar yapılmasına karar verildi.7 km'lik metro inşaatında % 70' lik fiziki gerçekleşme var.

Bu hatta da kazıların en geç 2007 sonu 2008 başlarında tamamlanması hedefleniyor.

BAŞA BAŞ GİDEN BU 2 HATTAN HANGİSİ ÖNCE AÇILACAK ???

Maslak'tan önce Bağcılar'a metro gelirse ben buna gülerim

e_mutlu

15 yıl önce - Cmt 03 Mar 2007, 12:16

Bence Bağcılar , Büyükşehir belediyesinin Bağcılara karşı özel bir sempatisinin olduğunu düşünürsek   Bağcıların önce biteceğinden eminim.

coskunorenli

15 yıl önce - Cmt 03 Mar 2007, 13:55

Alıntı:
Bence Bağcılar , Büyükşehir belediyesinin Bağcılara karşı özel bir sempatisinin olduğunu düşünürsek   Bağcıların önce biteceğinden eminim.

Biraz daha açıklarmısınız Büyükşehir Belediyesinin Bağcılar'a olan ilgisini?
Kastettiğiniz Bağcılar'da olan oy potansiyeli midir?

En son coskunorenli tarafından Cmt 03 Mar 2007, 14:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Enes A.
15 yıl önce - Cmt 03 Mar 2007, 14:15

İki inşaatında durumunu bilmiyorum ama eğer imkanı varsa ikisideseçimden önce biter  

mehmetkoru
15 yıl önce - Pzr 04 Mar 2007, 12:05

4. Levent Maslak inşaatı mart 2005 de başladı. Süre başbakanın pazarlılığıyla 24 aya inmişti. Yani şuanda Mart 2007 de tamamlanmış olması gerekiyordu. Fakat, bana göre anlamsız bir şekilde, Hacıosmana kadar uzatıldı. Dolayısıyla süre de uzadı. Tahminim 2009 dan önce bitiremezler.

Metro Hacıomana hatta Sarıyere kadar uzasın, buna karşı değiliz. Fakat bu bölgede en önemli bölge İTÜ ve gökdelenlerin olduğu Maslak bölgesidir. Hacıosman a kadar metronun uzatılması, bitiş tarihini 2 sene daha uzatmaktan başka bir işe yaramadı.

Bana göre Maslak tan sonrası 2. bir ihaleyle Hacıosmana hatta Sarıyere kadar uzatılabilirdi. 2. bir ihaleyle uzatılsaydı şuanda Maslakta metro olacaktı.

cihanist
15 yıl önce - Pzr 04 Mar 2007, 12:25

Metro neden Sarıyer'e uzasın ki, bence orası hem uzak hem nüfus yoğunluğunun nispeten diğer bölgelere göre az olduğu bir ilçe. Yani nüfusu artırıp, ormanları yoketmek mi istiyorlar. Bence yapılacakca, acil olarak Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Silivri taraflarına bir şeyler yapılmalı.

mehmetkoru
15 yıl önce - Pzr 04 Mar 2007, 15:41

Ben metro Hacıosmana veya Sarıyere uzatılsın demiyorum. Ama illaki uzatacaklarsa 2. bir ihaleyle uzatılsın diyorum.

Şuanda acil ihtiyaç olan Maslak bölgesine metronun gelmesi 2 yıl gecikti. Bunun sebebi de  gereksiz olarak hattın Hacıosmana kadar uzatılmasıdır.

İBB  bazen mantık kurallarını altüst eden icraatlarda bulunuyor. Ben anlamakta güçlük çekiyorum. Eskilerin tabiriyle ehem ile vehemi karıştırıyorlar.

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Pts 05 Mar 2007, 11:07

Metro inşaatlarının kısım kısım açılması nedense hiç düşünülmüyor.Tam tersine inşaat uzatılıp sözleşme süresi uzatılıyor.Ve iş yıllarca zaman alıyor.

Halbuki Bağcılar Metrosunun şu anda Üçyüzlü'ye kadar tünelleri hemen hemen tamamlanmış durumda.

Yıl sonuna kadar ray döşenip ilk etapta ÜÇYÜZLÜ-AKSARAY şeklinde hizmet verebilir. 3 istasyon kazandırılmış olur.

Aynı konu Maslak ta da geçerli.Yıl sonuna kadar tamamlanıp ilk etapta MASLAK-TAKSİM olarak açılabilir.

Toplarsak 2007 için ölü geçeceğini düşündüğümüz açılışlar yapılmış ve toplamda metroya
6 ADET İSTASYON daha eklenmiş olur.

Bu kadar yoğun trafik sorunu için bu adımlar bile yararlı olur.

HIZ LÜTFEN HIZ.........

Mehmet Kasım
12 yıl önce - Prş 01 Ekm 2009, 14:54

2 sene önce açmıştık başlığı. Hacıosman açılmasa da Maslak Hattı açıldı. Bağcılar'a özel belediye ilgisi vardır diyenlerin kulaklarını çınlatırcasına açılmadı

Başlığı şöyle değiştirelim:

Hangisi önce bitecek?

Otogar-Kirazlı mı? Maslak-Hacıosman mı?

Cemoli D18
11 yıl önce - Cmt 20 Ksm 2010, 11:49

peki hangisi bitti ve kullanıma açıldı bilene büyük ödül ibb yazık sana

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM