Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

BOİ ve BURULAŞ Otobüslerinin dış cephe renkleri size göre nasıl olmalı ?
Kırmızı-beyaz 15.8%  15.8%  [16]
Sarı 51.5%  51.5%  [52]
Turkuaz (yeşil) 20.8%  20.8%  [21]
Krem-Lacivert (Eski stil) 6.9%  6.9%  [7]
Diğer bir renk (veya renk kombinasyonu) 5.0%  5.0%  [5]
Toplam Oy : 101

Cem Telgeren
15 yıl önce - Pzr 25 Şub 2007, 23:42
Bursa BURULAŞ Otobüslerinin Renkleri Nasıl Olmalı?

Bu oylama ile Bursa'nın otobüs renkleri ile ilgili Bursalılar'ın ne düşündüklerini tespit edeceğiz.

Not:Diğer şıkkını seçenler nasıl bir renk istediklerini açıklarlarsa iyi olur.

M.Erdoğan
15 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 02:55

Bende yeşile alerjisi olanlardanım. Yani şimdiki turkuaz yeşili hiç sevmiyorum bende.Önceki başlıklarda bir arkadaşın dediği kebaçı benzetmesi gibi banada İbrahim tatlıses'in lahmacun salonlarının yeşilini hatırlatıyor.

Kırmızı beyaz veya diğerlerini zaten gördüğümden renk değişikliği olsun isterim.Eski model hurda otobüsleri hatırlatmalarını istemiyorum. Sarı renki yeni connectoları seviyorum. Gayet güzel oldu. Eski model araçlarda nasıl dururlar ona emin değilim ama ben sarı renk diyorum yinede.  

busegül

15 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 02:57

Dışlarına reklam alsınlar.Tabi hepsine alamayacaklarına göre kırmızı beyaz olsun İzmirdekiler hep kırmızı.Gözüm alışmış)

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 03:00

Aslında Bursa; yeşil rengiyle müsemma bir kenttir. Keşke zamanında lacivert-krem renk yerine, yeşil-beyaz renkler olarak başlansaydı dış cephe boyamalarına... Bu renk, Bursa'nın yarım asırdan beri süregelen klâsik renkleri olurdu ve her yeni gelen otobüste farklı kombinasyonlar kullanılmak gereği duyulmazdı. Hem de, "yeşil Bursa'nın yeşil renkli otobüsleri" olarak ün yaparlardı...

Akın KURTOĞLU

M.Erdoğan
15 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 03:08

Alıntı:
Aslında Bursa; yeşil rengiyle müsemma bir kenttir. Keşke zamanında lacivert-krem renk yerine, yeşil-beyaz renkler olarak başlansaydı dış cephe boyamalarına... Bu renk, Bursa'nın yarım asırdan beri süregelen klâsik renkleri olurdu ve her yeni gelen otobüste farklı kombinasyonlar kullanılmak gereği duyulmazdı. Hem de, "yeşil Bursa'nın yeşil renkli otobüsleri" olarak ün yaparlardı.

Aslında şu körüklü mercedes 345K model otobüslerde turkuaz yeşil olmasına rağmen ben onları gayet modern buluyorum. Şimdilerde eskidiler bakım yapmak gerekli ama aynı o şekilde olsa yeşili daha çok tercih ederdim.

Fakat şuanda hakkaten toplu ulaşımda renk curcunası var bursada.   Yeşil, sarı, kırmızı-beyaz, kırmızı-krem renklerde çeşit çeşit otobüs var. Aslında rengini çok önemsemeyip biran önce topluca tek renk olsun da bitsin şu curcuna modundayım. Benim tek istediğim yoldan geçen otobüslerde Öho'lar ve belediyeye bağlı olanlar tek tip olsun. Dolmuşlar gibi rengarenk otobüsler dolanıyor ortada. Aslında mudanyaya ulaşım için alınan otobüslerin de sarı renki olmalarına bakılırsa belediye bu renk konusunda sarı'yı seçti galiba.

Süha
15 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 03:12

Aslında sarı olsun nasıl diyim bursaya her geldigimde sarı otobüsler çok hoşuma gidiyor.İnsanın içini açıyor ferahlık veriyor.Hemde şehre canlılık katıyor.Koyu renkler zaten yıllardır süre gelen renkler sıkıyor zamanla.İnsanların içini açacak bir rengi destekliyorum...  

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cum 02 Mar 2007, 00:05

Uzaktan gelirlerken, bekleyenlerin; "Hah... Bir belediye otobüsü geliyor" diyebilmesini sağlayacak bir standartta olmalılar. O rengi görenler, kesinlikle ileride bir belediye otobüsü gördüklerini farkedebilmeliler... )

Akın KURTOĞLU

Pınar Telgeren

15 yıl önce - Sal 06 Mar 2007, 16:51

Kesinlikle uzaktan belli olması gerekiyor.Ayrıca sarı otobuslerin üzerindeki elektronik panolar çok büyük rahatlık.Diğer normal panoların üzerindeki numaraya nereye gittiğine bakarken ve bazı otobüs şöförleride duraklarda durma gereği duymadıkları için şahsen ben çok defa otobüsü kaçırdım.Ama elektronik panolar uzaktan bile göründüğü için bana daha rahat geldi.Bundan sonra gelecek olan tüm otobüslerin Sarılar gibi olmasını kendi adıma diliyorum.

U. Eren Bağcı

14 yıl önce - Prş 26 Tem 2007, 22:53

Düz beyaz renk. Cam kenarında Yeşil şerit..    Nasıl

Cem Telgeren
14 yıl önce - Prş 26 Tem 2007, 23:46

Alıntı:
Düz beyaz renk. Cam kenarında Yeşil şerit

İyi güzel de bu seferde belediye otobüsleri ile fabrika servis otobüsleri karışır. Malum ya Bursa'daki servis otobüsleri tek renk olarak sarı ya da mavi şeritli beyaz renge boyalıdır. Bu durumda tek fark yeşil renkli şerit olur ki bu da belediye otobüsleri ile servis otobüslerini ayırt etmeye yetmez.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara