Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6

Yalnız yaşamak
istemezdim ama yalnız yaşıyorum 12.8%  12.8%  [6]
yalnız yaşıyorum ve bunu tercih ediyorum 21.3%  21.3%  [10]
yalnız yaşamıyorum ama yalnız yaşamak isterdim 23.4%  23.4%  [11]
yalnız yaşamıyorum, yalnız yaşamak da istemezdim 42.6%  42.6%  [20]
Toplam Oy : 47

erkanyure

9 yıl önce - Pts 12 Oca 2009, 22:50

Bence yalnız yaşamanın en belirgin özelliği, kendi evinizin zilini çalamamanız. Kapının size açılmayacağını bilirsiniz çünkü. Evinizin ziline her bastığınızda, kapı açılıyorsa eğer, bunun bir nimet olduğunu bilmelisiniz.

yasinipek

9 yıl önce - Çrş 14 Oca 2009, 00:44

Üç seneye yakın bir süre yalnız yaşadım en büyük zorluğu sabah kalktığınızda günaydın diyecek birinin yokluğu konuşacak kimse olmaması bunun yanında yemek ve bulaşık da en büyük derdi:)

ozgurcocuk16

9 yıl önce - Çrş 14 Oca 2009, 00:55

eve gelirsiniz kimse yok buz gibi evin içi ilk olarak sobayı yakmakla başlarsınız işe dışarıda yemediyseniz yemek ayrı bir dert maharetliyseniz benim gibi 14-15 çeşit yemek,çorba ve tatlıları öğrenirsiniz belli bir süre sonra çamaşırı hadi makine yıkııyor geceleri kendinle başbaşa kaldığında
bol bol düşünmek ve hayal kurmak için vaktin vardır. en iyisi yalnız oldğun için herhangi bir kimseye sorumluluğun yoktur şu saatte evde olayım bekleyenim var demezsiniz.bazen özlemiyor değilim hani ama ikisi arasında seçimyapacak olursam işten geldiğimde bebeğimin kapıya dikilip beni görünce baaabbbyyeeeeeee! diye haykırmasını hiçbir şeye değişmem!

ömer..
9 yıl önce - Çrş 14 Oca 2009, 00:55

Alıntı:
insanlar sosyal hayvanlardir.

İnsan, insandır; hayvan, hayvandır. Hayvan milyar sene geçse, yine insan olamaz.

Konuyla ilgili olarak: Bir süre bekarken iş gereği yalnız kalmak durumunda kalmıştım. Sofrada ailecek yenilen ev yemeklerini, belli bir ev düzenini insan özlüyor. Evlenince bu durumlar geçmişte kaldı.

emel yükselyalçın

9 yıl önce - Çrş 14 Oca 2009, 01:46

allah kımseyı yalnız bırakmasın cok zor yanlız yaşamak ben yapamam herhalde kımse olmadan evde kımseyle konusamamak .sessız kalmak cok zor....

Fatih_01

9 yıl önce - Çrş 14 Oca 2009, 02:00

Bazı insanlar yanlız yaşamayı özgürlük olarak görürler.İstediği gibi yerler, gezerler istediği kişilerle gezerler, tv de istediği kanalı seyrederler v.s.
Ama böyle kişiler çoğunlukla genç insanlardır. Onlar için yanlızlık bunu ifade eder.
Belirli bir yaştan sonra yanlızlığın anlayışı değişir.Evde tek başınasındır.Kimse seni düşünmez hastamısın?, açıktınmı?, bir ihtiyacın varmı? v.s. onca kalabalığın içinde yanlızsındır.Hemde yapa yanlız!!!!
Bu yüzden belirli bir yaştan sonra ileriyi düşünüp bir aile kurup yanlızlığın yapayanlızlığa dönüşmesin.

Emel A
9 yıl önce - Cmt 17 Oca 2009, 20:28

Bu ülkede kaç yaşında olursa olsun hiç bir bayan zaten yanlız yaşamamalı. Öyle korkunç şeyler duyuyoruz ki, Türkiye'nin en güvenli yerleri denilen şehirlerde bile insanın insanlığından çıktığı olaylar eksik olmuyor. En son çocuk yaştaki iki sapığın babaanneleri yaşındaki birine yaptıkları hala hafızalarda.

Misafir ed3

2 yıl önce - Cum 21 Ağu 2015, 20:04

Yanliz yasamaktan daha zor bise varmi? Yabanci ulkede yabanci insanlar yaninda, her gun zorluk çekiyorum, kimse senin umrusamiyor, olsa da yassa da kimsin sen galiba dusuniyorlar, evde yemek yaparken sende bir tabak al desen de bogazda geçmiyor, halimden çok sukur memnun olsam da bu yanliz yasamak çok zor, trafik kaza geçirdim ucuz atladim hastanede dustum sustum ailem çok uzak haber veremiyorsun, ne yaparlar dusuniyorsun, nasil yardim ederler, agliyordum sadece bir sicak cumle ihtiyaci vardir, gunler geçiyor mesaj gelince mutlu oluyorum ama bu sadece bir reklam kampanya dan gelen mesaj, çok usuyorum canim yaniyor kimseye yanliz brakmasin istemem, yanlizklar bana sorun benden daha iyi kimse bilemez, mutlu olun lutfen hayata gulumseyin, siz bu toprak in çocuklarsiniz, sikayet etmeyin.

Songul7
1 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2016, 00:29

Sizi dusunen sizin icin dogrunun ve yanlisin ne oldugunu hatirlatan birilerinin olmayisidir bazan zorluklatin ustesinden gelmekte zorlanir kimi insan

Doğukan Temizel
1 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2016, 00:45

Bir gün aldığınız yiyeceğin dolapta unutulması ve bir gün atılmasıdır mesela. Bu aralar bu büyük sorun benim için. Sessizliği sevdiğimden yalnızlık çok zor gelmiyor.

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET