Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4

Yalnız yaşamak
istemezdim ama yalnız yaşıyorum 13.0%  13.0%  [6]
yalnız yaşıyorum ve bunu tercih ediyorum 19.6%  19.6%  [9]
yalnız yaşamıyorum ama yalnız yaşamak isterdim 23.9%  23.9%  [11]
yalnız yaşamıyorum, yalnız yaşamak da istemezdim 43.5%  43.5%  [20]
Toplam Oy : 46

Eyüp Emre
9 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 18:04

Yalnız yaşamak çok zor. Görevim nedeniyle 10 aydır yalnız yaşıyorum ve yemek, temizlik, vb... ayrı bir dert. Bazen yorgunluk ve üşengeçlikten aç bile yattığım oluyor, ekonomik açıdan bir zorluğum yok ama yalnızlık gerçekten zor. En kötü yanı da elektrikler kesilince evin derin bir sessizliğe gömülmesi, insan o anda kendini çok çaresiz ve umutsuz hissediyor. Ama gelişen teknoloji sayesinde (İnternet, cep telefonu, vb.) yalnızlık da bir nebze olsun bastırılabiliyor.

En son Eyüp Emre tarafından Pts 29 Ekm 2007, 18:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ahmet1965
9 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 18:05

yalnızlık paylaşımsızlıktır..trajedidir... başrolde yalnızca yalnız oynar..soğuktur ümitleri ve tüm benliği üşütür...yalnızlığı sadece yaşayan bilir damdan düşen gibi..yalnızlık bir hesaplaşmadır kendinle...sonu ve cevabı hiç bir zaman bulunamayan...yalnızlık zordur..kordur ateşler gibi yakar ama hiç bir zaman ısınamassın..

Salih Kuş

9 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 18:06

Alıntı:
Ama gelişen teknoloji sayesinde (İnternet, cep telefonu, vb.) yanlızlık da bir nebze olsun bastırılabiliyor.

Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin beraber oturup yüz yüze sohbet edemedikçe aynı masada yemek yiyemedikçe yalnızlığa çare olamıyor

mali06
9 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 18:10

hayat çekilmez olurdu heralde muhabbet edecek kimse yok robinson crouse gibi vakit geçiremezdim heralde.belli bir yere kadar oyalanırız ama tek başına hayat yürümez diye düşünüyorum.

CAN
9 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 18:13

Bir müzmin bekar amcamız hep derdi ki,bekar yaşamanın hep güzel yönlerini anlatır dururum gençlere ama elinde anahtar olmadan ,bir kerede zile basarak kapıyı açmayı öyle çok özledim ki derdi.Öldüğünde onun için ağlayan kimseler de yoktu.Allah kimseyi yalnız koymasın şu dünyada.Hep sevdikleriniz ile olun,olalım.

Hakan Ünal
9 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 18:34

Ben bir hatayı düzeltmek istiyorum.Başlık yanlış yazılmış.Yalnız yalınlıktan türeyen bir kelimedir.Halbuki yalnız,yanlış olarak yazılmış.Başlık yanlız değil yalnız olmalıdır.

Baki KARAKOÇ
9 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 18:36

Hakan Ünal doğru söylüyor. Yanlız; çünkü anlamında bir kelimedir. Yalnız ise yalın'dan gelir. Tek, yalın anlamı vardır. Konu başlığı YALNIZ yaşamanın... şeklinde olursa doğru olacak.

burakakça
9 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 21:24

Yalnız yaşamak elbette çok zordur.Beraberinde getirdiği dezavantajlar saymakla bitmez.
Yalnız yaşayan bir insanın karşılaşacağı belli başlı zorluklardan bazıları şunlardır:
-Konuşacak,dertleşecek birini bulamaz
-Sıkıntıdan ne yapacağını bilemez.Dolayısıyla uğraşacak birşeyler arar.
Ayrıca yalnız yaşamak asosyalliğin tetikleyicisidir.

Nejat Bilginoglu

9 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 22:03

Yanlızlığın avantajlarıda vardır.

Erkekler İçin

-Gazeteleri neden ortalığa dağıttın ?
-Çoraplarını neden yerlere attın ?
-Yıkanırken banyoyu neden ıslattın?
-Yaa! Dizim var benim! Kapa şunu!Maç !Maç!
-WowTurkey'de neden çok vakit harcıyorsun?

...Diye kelimeler duyulmaz.

Bayanlar İçin

-Yemek ne zaman hazır olucaak ?
-Gömleğim nerde yaa ?
-Yaa Kumanda Nerde? Şimdi Maç Başlıycak
-Yaa Sustur Çocuğu
-Kapa Artık WowTurkey'i Ben Geçicem

...Diye Kelimelerden Yanlız Yaşayanlar Daha Rahattır !

Nejat BİLGİNOGLU

demirtepeismail
9 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 22:19
öğrenci ve bekara kiralık daireler

Benim aklıma böyle ilanlar geliyor üniversite yaşamından.

Eğer yalnız yaşıyorsanız ve aile değilseniz bilinki sizin kırım kanamalı kongo ateşi keneleri kadar değeriniz yktur potanisyel tehlike olarak görülürsünüz.

Batı da bir şehirden ev ilanı alın size
Aileye kiralık daire 150 ytl Kız öğrenciye kiralık daire 250 Erkek öğrenciye kiralık daire 400 ytl rakamlar 2005 yılına ait siz düşünün gerisini. evet bu ilanlar aynı dairenin camında asılı aynı daireden bahsediyorum.
işte bizim insanlığımız bu kadar sonra kmise demesin üniversite öğrencileri ile tolum barışık değil tabiki düşman olur bu farklı kesimler neden çünkü sen adama diyosun bu evde aile oturursa 150 ytk yakıt dahil ama sen oturursan yaıt dahil 400 ytl neden erkeksin .
ve bunu diyen insan arkasından elhamdüillah müslümanız ı da yapıştırdı mı tamam işler halloldu.Onlar dinini yaşayan insanlar öğrenciler dinsiz onlara 150 ye değil 400 e verilmeli aynı daire.

Hadi onu bırakın yine bir köyde öğretmen köyde görev yapan öğretmen köyün okulunda görev yapan bir gün dahi rapor almayan mesleğin ilk yılında ilk görev yeri olarak köye gelmiş dolu dolu bir öğretmen ona ev verilmiyor neden yalnız neden aile değil köylülerin bahanesi şu ben evimi aile öğretmene veriririm iyi kardeşim iyi güzelde senin torunun bende okuyor benim öğrencim okula gönderirken bana emanet edersin çocuğunu veli toplantısı yaparım çocuklarımız size emanet dersin 657 sayılı develt memurları kanunu ve milli eğitm bakanlığı bana bu yetkiyi vermiş kanunen öğretmenlik yapar demiş ve beni senin köyüne görevlendirmiş sen gelip bana diyeceksn ki erkeksin vermiyorum işte dine duyduğumuz saygı işte insanlığımız arkadaşlar.
Elhamdüillah müslümanız iyi peki güzel de bu dinin peygamberi kim hz.Muhammed peki o bu konuda ne söylemiş.

Biz hepinizi bir tarağın dişleri gibi eşit yarattık;Birbirinizi tanıyıp ayırasınız diye sizi kabilelere milletlere ayırdık ..

ardından demiş ki.

İlim çinde de olsa gidiniz alınız. Öğrenciyi ilim yapan insanı altın atın üstünde görseniz dahi destekleyiniz diyen peygamberin dinine inanıyoruz da neden köye gelen öğretmeni erkek öğretmen aile öğretmen diye sınıflandırıyoruz.

biri bana anlatsın

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET