Ana Sayfa  

Yalnız yaşamak
istemezdim ama yalnız yaşıyorum
10.7%
 10.7%  [3]
yalnız yaşıyorum ve bunu tercih ediyorum
17.9%
 17.9%  [5]
yalnız yaşamıyorum ama yalnız yaşamak isterdim
17.9%
 17.9%  [5]
yalnız yaşamıyorum, yalnız yaşamak da istemezdim
53.6%
 53.6%  [15]
Toplam Oy : 28

Aycan Aydoğan

Prş 11 Ekm 2007, 18:55  

Arkadaşlar başlıkta sizin cümleleriniz de bol bol "yanlız" kelimesi gördüm.Ama yalnız olarak yazılmaydı.- + verme yetkim olmadığı için sadece uyarmakla yetiniyorum..yetkisi olanlar - versinler.

konuya gelince epeyce bir süredir yalnız yaşıyorum.Ev işleri falan sorun olmuyor.Ama insan sohbet edecek birisini arıyor.

Yalnızlık ALLAH a mahsus.

mesajı beğendiniz mi?
suataksoy

Prş 11 Ekm 2007, 18:59  

konunun mali boyutları da cabası. tek başına bir evde yaşamak için % 75 ini kullanmadığınız bir eve epey bir para vermek gerekecektir. tahminim o ki eğer 1+1 konut sayısı çoğalsa yalnız yaşayanlar yalnız kalmaz. çalışıyor olsanız da gelirinizin büyük bir bölümü tek başına yaşadığınız evin kira, aidat, elektrik, su, telefon, bakım gibi maliyetlerine gidecek ve belki de dışarı çıkmak için paranız bile kalmayacak mevcut durumda yalnız yaşayacaksanız da büyük ihrimalle ailelerin oturduğu binalarda kalacaksınız e doğal olarak orda da onların normlarına uyacaksınız. sadece yalnız yaşayanların kaldığı mini konutlar olsa keşke .(

mesajı beğendiniz mi?
Eren Kurus

Prş 11 Ekm 2007, 20:40  

Yalniz yemek yiyen sofrasini kendi kaldirir derle, yalniz yasadigim zamanlar en cok zoruma giden guzel seyleri birinle paylasmamakti. Hani televizyonda filim seyrederken bir sahne cikinca " ben bunun boyle olacagini biliyordum " diye bagirdiginizda, birde donup bakiyorsunuz yaninizda kimse, kendi kendinize guldugunuzu farkediyorsunu, eve uzuntulu geldiginizde kediden bask konusacak baska bir allahin kulu yok, hasta olunca corbanizi kendiniz yapmak zorundasiniz.

mesajı beğendiniz mi?
gonullu

Çrş 17 Ekm 2007, 12:59  

bence ne buyuk sorun eve girerken anhtarla kapiyi acmak
sonra yemek yemek, tek basina yemek yenmiyor,
hele sahurlar o kadar zor gectiki, hic bisey yiyemedim nerdeyse.
Allah kimseyi yalniz yemek yemek zorunda birakmasin

mesajı beğendiniz mi?
sinan84

Çrş 17 Ekm 2007, 13:24  

Selamlar,

2yildir tek basima yasiyorum, Almanya´dayim, hicbir akrabam yok... Gurbete cikmadan evvel, son 2haftada annemden yemek yapmasini, camasir yikamasini, evi süpürmesini, mutfagi tuvaleti banyoyu temizlemesini (hangisini hangi temizlik malzemesi ile temizleyecen fln), ütü yapmasini ögrendim... ve o 2 haftada diplomami aldim direk anamdan 2 yildir ne yemekte sorunum var, ne ütüde sorunum var, ne de bulasikta...

evet bazen zor geliyor "yine mi yemek yapcam" diye, biktim yemek yemekten... ama vücudun ihtiyaci var iste hergün biseyler yemeye... neyse camasir ütü dedigimiz sey de Robert Bosch saolsun cocuk oyuncagi...

maddi anlamda hicbir SIKINTIM yok... ama gelgelelim tek basina olmanin insanin ruh haline yansittiklari :

kendi kendime konusmaya basladim, farketmeye basladigimda kendimi deli saniyorum herhangi bir SIKINTI olunca, pat diye paylasabilecegin biri yoktur... aileyi arayip onlari türkiyedeyken ufak bir sorun icin telaslandirmak istemezsiniz, haliyle anne baba arandiginda siradan seyler konusulur... "okul iyi gidiyor anne, haftasonu ise gidiyorum iste, aysonuna parami cikarabiliyorum merak etmeyin beni... sinavlar önümüzdeki ay anne..........." sonrasi zaten malum, bla bla bla bidi bidi bidi...

ve bu yalnizlik günlerinde, insan farkediyor ki :

ömrü boyunca yalniz yasayip, yalniz kalacak olan ve yalnizliginda herhangi bir eksiklik cekmeyecek olan tek zat Yaradan... kendimi eksik hissediyorum, ruhum sökülüp alinmis gibiyim.... ((

mesajı beğendiniz mi?
minne

Çrş 17 Ekm 2007, 13:49  

Hayatımda birkere yalnız kalmıştım hayatımın en kötü bir ayıydı.
Ankarada okurken okulun bitmesine son bir kaç ay kala evden ayrılıp yurda çıkmıştım, bir çok okul kapandıgı için yurtta boştu zaten. Koskoca 4 katlı yurtta ben başka katlarda bir kaç kişi ayriyetten gece ve karanlık korkusu ve öcüler eklenince iyice cekilmez olmustu Zaten bir ay sonra annemi arayıp ağlamıstım yanlızım siz beni sevmiyomusunuz bıraktınız beni buralarda die Anne yüreği tabi dayanamıyor ertesi gün gelmişti hemen canım annem
Allaha şükür hayatımda yalnız yaşamak zorunda kalmadım, insanın eve gelince konusabilecegi , şakalaşabilecegi dertleşebilecegi birilerini bulamamak zordur.

mesajı beğendiniz mi?
osman kemal

Çrş 17 Ekm 2007, 14:39  

Bence yanlız yaşamanın en büyük zorluğu çamaşırları ve bulaşıkları tek başınıza yıkıyor olmanızdır...

mesajı beğendiniz mi?
Oya Elkan

Pts 29 Ekm 2007, 17:33  

Yalnız yaşamak bazen güzel oluyor, eğer yalnızlığınız mevsimlik bir yalnızlıksa benim gibi daha güzel oluyor. Sürekli yalnız kalmak zor, insan mutlaka konuşacak birilerini gereksinir. Ayrıca yalnız yemek yemek hiç eğlenceli olmuyor, yalnızken korku filmi seyredemiyorsunuz, kabus gördüğünüz gecelerde yalnızlık daha ürkütücü oluyor....

Çamaşır, bulaşık, temizlik, yemek olayına hiç girmiyorum onlar tam anlamıyla işkence

mesajı beğendiniz mi?
orhun başer

Pts 29 Ekm 2007, 17:46  

Bana göre yalnız yaşamanın da kendine göre güzellikleri var. Insanın yakın dostları ile dayanışma içinde olması ama yalnız yaşaması daha iyi gibi geliyor. Gün geçtikçe insanların daha bencil ve en ufak olaylardan bile sorun çıkardıkları, her geçen gün daha tahammülsüz oldukları bu dünyada insanın kendi işini kendisinin yapabilmesi güzel bir duygu.

mesajı beğendiniz mi?
Zafer

Pts 29 Ekm 2007, 17:52  

İnsan hep kendisinde olmayanı istermiş.. Yaz günü sıcağın altında kar topu oynamak ister vs vs vs.

İnsan kalabalık olduğunda ise sessizliği özler, yalnız kalmak ister.. İnsanız çiğ süt emmişiz..

Yalnız kalmanın en büyük zorluğu bana göre; kendi kendine anlatacakların bittiğinde farkına varmandır, yalnızsın işte..

Yalnız kalan kişinin en büyük korkusu yalnız kaldığının farkına varmaktır..

Yalnız değilseniz; kavganızında, sevincinizinde değerini bilin..

Şimdi çok sevdiğim insalar var etrafımda sarılır öperim onları.. Allah yalnız bırakmasın..

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: