Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

Yalnız yaşamak
istemezdim ama yalnız yaşıyorum 15.4%  15.4%  [8]
yalnız yaşıyorum ve bunu tercih ediyorum 19.2%  19.2%  [10]
yalnız yaşamıyorum ama yalnız yaşamak isterdim 23.1%  23.1%  [12]
yalnız yaşamıyorum, yalnız yaşamak da istemezdim 42.3%  42.3%  [22]
Toplam Oy : 52

busegül

11 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 03:05

Alıntı:
geç gelip gitmelerden değilde dışarısı sapık-hırsız-uğursuz dolu,sanırım cesaret edemezdim.

Sapıklar sadece yalnız  yaşayan kadınların korkusu değil.Yalnız olmayan kadınlar,yalnız veya yalnız olmayan erkekler hatta maalesef çocuklar içinde geçerli.Ancak genelde gizli kalıyor.Bir erkek gidipte tacize uğradım diyemiyor.Kendine yediremiyor.Çocuklarda korkularından seslerini çıkaramıyorlar.Ancak genelde kadınlar özellikle bekar olanlar daha kolay dile getirebiliyorlar bu konuyu.Yoksa sapıklar maalesef toplumdaki herkesi tehdit ediyorlar.
Tabii yalnız yaşamanın avantajlarıda var.Örneğin duvarları istediğin renge boyayabiliyorsun.Mobilyaları kendi istediğin tarzdaseçip düzenleyebiliyorsun.Özellikle erken yaşlarda bu kesinlikle böyle ancak belli bir yaştan sonra o duvara asacağın resimi yada duvarın neresine asacağın konusunda fikir verecek birilerini istiyorsun yanında.
Tabi tek avantajı buda değil.Kendi başına kalıp bir takım şeyleri yalnız aşabilmeyi ve maddi programını güzel bir şekilde ayarlamayıda öğreniyorsun.Bence her genç bayan veya erkek bir süreliğine de olsa ayrı bir evde yaşamalı.Çünkü insana programlamayı,planlamayı öğretiyor.İlk başta zor geliyor ama sonradan kendi kanatlarını ne şekilde kullanman gerektiğini öğreniyorsun.

En son busegül tarafından Pts 26 Şub 2007, 03:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Zafer

11 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 03:13

Sevgili arkadaşlar yalnızlık demişken çok uzun süre önce
yazdığım bir şiirimsi bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum..
Nazicane..

"Kısaca YALNIZ'ım"
    sevmekten bahsetmeyin bana,
    sevmek mi? yok yok ben almayayım
    ne işim var al başına belayı
    yok yok ben böyle iyiyim
    yalnız ama huzurluyum,
    ne karışanım var ne görüşenim
    halimde perişan değil,
    odam derli toplu dağınık değil,
    sabah fatmanım uyandırmasın,
    istemem helva ekmek çay
    bakmasın bana onlar,
    istemem! yok yok böyle iyiyim,
    yalnız ama sadece yalnız..

Süha
11 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 03:20

Yalnızlık Allaha mahsustur derler.Oysaki onca kalablık arasında yalnızızdır.Ne arıyanımız vardır nede soranımız.Belki yolda gören biri olur oda iyi gün dostudur zor zamanlarda yanında yoktur.Boş bir ev seni bekler kimse olmaz.yedigin yemekleri tabakları çanaklarımı yıkamak yoksa giydigin kıyafetleri yıkamak için kendin çabalarsın onları yaptıgın sırada ya bilgisayarında müzigin sesi gelir ona çamaşır ve bulaşık makineleri eşlik ederler.Kapın belki çakar oda kapıcır ya aidatı ister yada çöp var mı diye sorar gider.Komşuların çok meraklıdır yukarıdan sarkanımı dersin yoksa yan komuşunun sen her kapıyı açısında biri acaba benim zile basmış deyip hafiften evin içini gözler gibi bir hafiyelik yapıp selam vermeden kapının tak diyen sesini duyarın.Yanlızken en iyi arkadaş kitap derler okursun okursun kendi derdine çare bulmaya çalışırsın ama olmaz.Ev hala sessizdir.O sesizligi bozmak ve yanlız yaşamanın zorluklarından kurtulmak istiyorsan.Evlenme zamanın gelmiş demektir.

Gül@y

11 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 14:57

Eşimden ayrıldıktan sonra yanlız yaşamayı tercih ettim 4 yaşındaki minik oğlumla beraber. Ama gördüm ki -çok üzülerek söylüyorum- rahat etmek neredeyse imkansız. Ailemin yanına yerleştim. İyiki de yerleşmişim. Hiç pişman değilim. İlk zamanlarda biraz zorlandım. Alışmıştım ne de olsa. Ama sonra baktım ki böylesi hem benim için hemde oğlum için çok daha iyi.Sevgi dolu sıcacık bir ev...Mutluyuz. Oğlum için ve kendim için..Mutluyum. Yani yanlızlık öyle herzaman iyi olmayabiliyor..Özellikle kadınlar için.

Mehmet44
11 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 15:59

Teşekkürler Gülay hocam,benim Busegül hocama bahsetmek istediğimde buydu zaten.Bayanlar için çok zor keza erkekler içinde zor olsa gerek ama zorluk türleri farklı sanırım.

Çağla Nehir Çağlar

10 yıl önce - Prş 11 Ekm 2007, 18:02

Yanlız yaşanır mı ya?. Bir süre sonra insan fotoğraflarla konuşmaya başlıyor psikolojik sorunlar onu takip ediyor. Farkettiğim kadarıyla yanlız yaşayan insanlar bir süre sonra sosyallikden de uzaklaşıyor(Bu düşüncem genellikle dışa dönük olmayan ve orta yaşlı insanlar için geçerli).

Çağla Nehir Çağlar

10 yıl önce - Prş 11 Ekm 2007, 18:03

Ayrıca vurgulamak istediğim birşey daha var. Ynlız yaşam erkeklerde sorun olmuyor ama bayanlar için ciddi bir sorun....

Oktay Kasman

10 yıl önce - Prş 11 Ekm 2007, 18:34

Alıntı:
Yani yanlızlık öyle herzaman iyi olmayabiliyor..Özellikle kadınlar için.

Ülkemizde kadınlar açısından yalnız yaşamak gerçekten her zaman iyi olmayabiliyor.Ancak öyle kabus gibi evlilikler vardır ki,yalnızlığı mumla aratabilir.Yalnız yaşamanın zorluklarına gelince ;bu konu kişiye göre değişir.Ancak hayatı paylaşmak,zor günlerde biribirine dayanmak,seviçli günleri paylaşmak için de kafa dengi birinin yakında olması gerekir.Yalnız yaşam her bakımdan çok zordur.Kıymetli Şairimiz Özdemir Asafın aynı isimdeki şiirinde yazdığı gibi:Yalnızlık paylaşılmaz. Paylaşılsa yalnızlık olmaz. Yalnızlık bir yaşam biçimidir. Herkesin harcı olmayabilir. Tek kişilik dünyalardaki yaşamlar,yalnız o hayatı yaşayanların gerçeğidir. Yalnızlık , ancak kalabalıkta iyidir.

Nejat Bilginoglu

10 yıl önce - Prş 11 Ekm 2007, 18:43

Alıntı:
Ynlız yaşam erkeklerde sorun olmuyor ama bayanlar için ciddi bir sorun....

Ben burda Çağla Hanıma Katılmıyorum.Çünki,erkeklerin %60 gibi bir bölümü yemek yapamaz. Yapalarda benim gibi (Makarna, Çorba ), yaparlar . Onunlada rahat rahat doymazlar. Doysalar bile, sofra kaldır, bulaşık yıka, çamaşır yıka, ev süpür Aman Allah'ım

Lâkin bu işler bayanlar için kolaydır. Özellikle yemek yapmak. Zevk ile Aşk ile yaparlar. Sofra kaldırmak , bulaşık yıkamak iki dakikalık iştir. Çamaşırlar Makineye, Süpürmek (Zaten Az Kirletirler)

Bence bayanlar bu işlerde daha avantajlı.

Nejat BİLGİNOGLU

necati demir
10 yıl önce - Prş 11 Ekm 2007, 18:54

merhaba,
kendi adıma zor tarafı, evde çocuklarımdan biri varken yalnızmışım zannedip sinirlendiğim bir habere söylenmek inceden. koşup geliyorlar içeriden ne oldu baba kiminle konuşuyorsun diye!!!
en keyif aldığım tarafı ise çamaşır asmak.
sitedeki tüm hanımlar birbirlerine beni gösterip ne kadar düzenli astığım konusunda yorum yapıyorlar el kol ile.
bir diğer zor tarafı da kendilerine yardım etmediklerinde beni örnek gösteren yengelerim sayesinde abi, dayı, amca, eniştelerin çaktırmadan bana sinir olmaları.
11 yaşında edindiğim yatılı okul tecrübesi ile 51 yaşımda da kuyruğumu dik tutuyorum.
kolay gelsin.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET