Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı

Yalnız yaşamak
istemezdim ama yalnız yaşıyorum
10.3%
 10.3%  [3]
yalnız yaşıyorum ve bunu tercih ediyorum
20.7%
 20.7%  [6]
yalnız yaşamıyorum ama yalnız yaşamak isterdim
17.2%
 17.2%  [5]
yalnız yaşamıyorum, yalnız yaşamak da istemezdim
51.7%
 51.7%  [15]
Toplam Oy : 29

Mehmet44
7 yıl önce - Pzr 25 Şub 2007, 05:16
Yalnız Yaşamanın Zorlukları Nelerdir?

Merhabalar,
Aranızda yalnız yaşayanlar var mı? Bir yalnız yaşayan adayı olarak sizce nelerdir zorlukları? <yemek,bulaşık,çamaşır onları biliyoruz,ama birde yalnız yaşayanlardan dinlemek isterim.Hülasa bekar evinin zorlukları nelerdir? Görüşlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler...

Zafer

7 yıl önce - Pzr 25 Şub 2007, 13:05

kapinizi açan birisi olmaz ( ki bu en büyük zorluktur bilen bilir ),

evinizde neşe yoktur (nasıl olsun ki kimse yok ),

maddi herşey halledilirde sıcak bir sevgi yok evinizde daha ne olsun..

aç kalınır ama; ya sevgisiz çok zor..

iyi yanıda yok değildir; yalana dolana bulaşmazsınız, Allah korusun hayat arkadaşınıza olurya zor günler geçirtmemiş olursunuz..

sonuç olarak maddi olarak sorun yok denilebilir yalniz maneviyati ararsiniz bulamazsiniz..

önemli olan "KALABALIKLAR İCİNDE YALNIZ KALMAMAK".

yalnizken çok kalabalığım diyebilenlerdenim, (yukarida yazdiklarimi yalanlarcasina...)

asagida kendi calismam olan Erhan Guleryuzun sozlerinin yazili oldugu bir wallpaper yayinliyorum, uzerinde yazan web adresini yonetiyorum lakin suan yayinda degiliz ilk defa sizler goreceksiniz.

İlhan Yazgan
7 yıl önce - Pzr 25 Şub 2007, 13:56

Alıntı:
bekar evinin zorlukları nelerdir?

*Her zaman eviniz motel havasındadır.
*Temizlik ve bulaşık günü yarındır.
*Komşularınız yoktur, var olanlarda sizi sevmez.
*Sürekli gürültü yaptığınızdan şikayet edilir.
*Sanki yalnız yaşadığınızda daha çok paranız varmış gibi kiralar sizin için daha yüksektir.
*Ev arkadaşınız -varsa- dağınıktır.
*... ve daha bir sürü şey...

İş için yaşadığım yeni şehre geldiğimde ilk işim çamaşır makinası almak oldu, şimdi sırada bulaşık ve yemek yapma makinası var  

busegül

7 yıl önce - Pzr 25 Şub 2007, 14:18

Yalnız yaşayan erkeğin sorunları belli.Temizlik,yemek ve yalnız yaşadığı için arkadaşların toplanma yeri olarak onun evinin görülmesi. )
Bayanlarlarda sorunlar daha farklı ve maalesef daha  zor...Eğer bir bayan yalnız yaşıyorsa komşuları ne kadar iyi olursa olsun ne kadar modern görünürse görünsün eğer kötü bir söz duymak istemiyorsa Evine giriş çıkış saatlerine çok dikkat etmek zorunda,muhitinden arkadaşlık kuracağı ,komşuluk yapacağı insanları çok iyi seçmek zorunda Hatta kılık kıyafetine bile daha çok dikkat etmek zorunda.Ayrıca  musluk değiştirme  gibi ufak  işleri öğrenmek zorunda...

huseyin yildirim
7 yıl önce - Pzr 25 Şub 2007, 14:37

12 senedir yanliz yasiyorum ...ozenilecek hic bi tarafi yok helede rusya gini bi yerde:(((

burakerkıral

7 yıl önce - Pzr 25 Şub 2007, 14:46

bence yalnızlığın bir zorluğu yok hatta yararı var kendi kendine yetebilmeyi öğreniyorsun,kendi ayaklarının üzerinde durabiliyorsun,kimseye muhtaç olamayabiliyorsun zaten insan her zaman tektir tek doğduk tek öleceğiz...(ama ilerde belki fikirlerim değişebilir,şuan böyle...

buraksal

7 yıl önce - Pzr 25 Şub 2007, 16:08

yalnız yaşamanın en büyük zorluğu paylaşım eksikliği duymamızdır...kimi kendiyle kendini avutabildiği gibi , kimisi de yalnız kalmaktan nefret eder.. kendi kendine konuşmaya başlar paylaşacak kimseyi bulamadığı için..temizlikmiş yemekmiş falanmış filanmış,bunlar hikaye fiziki yalnızlık bunlar..esas olan, kalabalıkta yalnız olmak!!!mesela öğrenci yurtları!! ben kendimden örnek vereyim ,çoğu zaman sıkıntıdan ve kimsemin olmayışından km lerce yol yürüdüğümü bilirim, yurda döndüğümde yorgunluktan uyuyabilmek için..

Tunc

7 yıl önce - Pzr 25 Şub 2007, 18:23

Sevgili Mehmet Guzel Bir Baslik ve Iyi Bir Konu olmus..
arkadaslarda konunun degisik taraflarina deginmisler...

Bende suan icinde bulundugum zaman diliminde Kizim ile Birlikte yasiyorum ve kendimi (Yanliz yasayanlar Gurubunda goruyorum).. Yanlizlik Tek basina olarak dusunulmemesi gerekir, gerci iki kisi tek kisiye nazaran daha avantajlidir.. Benimkisi, Ailesinden, Dostlarindan, Arkadaslarindan, Sevdiklerinden  Uzakta olan Belkide gecici bir yanlizlik.. Alismasi zor, Bir arkadasimiz dedigi gibi, Ozenilecek hicbir tarafi yok..

* Yanliz yasayan erkekler vardir...
* Yanliz yasayan Bayanlar vardir..
* Yanliz yasayan Kucuk cokuklar vardir...
* Yanliz yasayan Buyuk insanlar yaslilar vardir,
* Yanliz yasayan birsuru canli olabilir..
Aslinda bunlarin sayisi cok rahatlikla arttirilabilir..

Yasli insanlar vardir esi olmustur, yanliz yasamaya baslamistir, sorunlari vardir dertleri vardir... Sokaklara terk edilmis cocuklar vardir bunlar yanliz yasarlar, Sevgiden yoksun, aile sicakligindan yoksun..  Temiz Giyecek bulamazlar, sicak yemek tadamazlar.. sevkat bulamazlar..

Evlilik, Aile ici yasam, dostlari ile, Komsulari ile yasam Cok onemlidir, Nerden bakarsaniz bakin iyisini yaptiginizda bunlarin icerisinde herzaman Sevgiyi, Sevkati, Paylasimi Guzelligi ve sicakligi gorursunuz...  

Bazen de Insanlar Mecburiyet den dolayi yanliz olurlar.. Gurbet e Cikarlar Ailelelerinin gecimini saglamak icin, Kendilerini feda ederler ailesi icin, Bazende Okumak icin Uzaklara giderler, Birdaha Donmezler..
Yanlizligin Boylesi Oldugu gibi, Birde Sevgili  Ege ve Buraksal in dedigi gibi kalabalikda yanliz olanlar var...

Sevgilerimle...

Engin

7 yıl önce - Pzr 25 Şub 2007, 19:09

Ya ne kadar çok sorun saymışlar   Hiç farkına varmamıştım  
Bence en büyük sorun meyve sebzeyi ne zaman file ile, kilo ile alsan bozulmadan tüketememek  
Yemek tariflerindeki her malzemeyi 3e 4e bölerken "göz kararı" kavramında apışıp kalmak  
Piyasadaki 1 kişilik kek kalıpları vs. gibi ürünlerin eksikliği  
Eğer yalnızlıktan kasıt salt yalnızlık ise hele, tüm kirayı faturaları tek başına ödemek çok zor olsa gerek  

Onun dışında bence hiç kötü bir şey değil... İstediğin zaman yemeğini yer, uyur uyanırsın... Yatağın her daim açıktır, dolabın hep dağınık... Kimse sana buyumu nereye koydun topla odanı demez... (annem webcamden bile diyor o ayrı   )
Evde tabak kalmayana kadar blaşıklar bekleyebilir!! Daha neler neler ya, saymakla bitmez yani!!

Bence sorun dışarda arkadaşlarınız yoksadır... Yoksa evde tek başına olmak bu ufak şeyler dışında her daim güzeldir, canınız sıkıldığında birisini arayabileceğini, bir yerlerde toplanabileceğini biliyorsan sorun yok  

Ha bir de bizim öğrenci yurtlarına göre de çok güzeldir..   Yurda gelecek her arkadaşına "yassah gardeşim" diyecek, 22 24 yaşındaki insanlara namus bekçiliği yapacak ama bir olay oldu mu, herkesten önce ortadan kaybolacak "güvenlik(!)" yoktur!

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine diyor esenlikler diliyorum

Mehmet44
7 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 02:30

Saffetum hocam değişik bir yaklaşım sunmuş,teşekkürler. Hepinizede tek tek teşekkürler. Sanırım yanlızlığın vakti geldi Ben aslında üniversite öğrencisiyim,ve içinde bulunduğum öğrenci evinden ve yaşadığım öğrenci evlerinden sıkıldım. Çok güzel on numara süren arkadaşlık eve çıkınca birden tepetaklak oluyor,sorunlar baş ağrıları baş gösteriyor. Açıkçası bende artık bunaldım. Busegül hocam bayan olsaydım,sanırım tek başıma yaşamaktan korkardım,komşulardan,geç gelip gitmelerden değilde dışarısı sapık-hırsız-uğursuz dolu,sanırım cesaret edemezdim. Engin hocam maddi sorun yaşayacağımı sanmıyorum işte yanlızlık zor olacak. Onuda internet + tv + dersler giderebilir sanırım.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET