Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
uğurkoç

15 yıl önce - Çrş 11 Nis 2007, 16:54

Yapılabilir yapılmasınada ben şehrin ovaya kaymasından yanayım. Dağ eteğine yakın yerlerin cazip hale getirilmesi bunu engeller maalesef. Dümdüz gelişmeye açık bir ova var, eğimli yerlere Bursa tıkılıp kalıyor.

Acemlerden Çekirge SSk hastanesine yapılabilir Hastane gibi yerlere ulaşmın kolaylaşması açısından.

Akın Alan
15 yıl önce - Pzr 15 Nis 2007, 23:46

Alıntı:
Yapılabilir yapılmasınada ben şehrin ovaya kaymasından yanayım. Dağ eteğine yakın yerlerin cazip hale getirilmesi bunu engeller maalesef. Dümdüz gelişmeye açık bir ova var, eğimli yerlere Bursa tıkılıp kalıyor.

Acemlerden Çekirge SSk hastanesine yapılabilir Hastane gibi yerlere ulaşmın kolaylaşması açısından.

Bu mesajı şaka olarak algılıyorum.

Ya da şaka olmasını diliyorum.

Bilmiyorum Bursalımısınız ama bir Bursalının böyle bir düşüncede olması beni gerçekten üzdü.

Bursa'nın ovası bitmesin diye bu mücadele Bursa ovasını kaybederse kendini kaybeder.

Bilmem farkındamısınız...

uğurkoç

15 yıl önce - Pts 16 Nis 2007, 15:05

Doğma büyüme Bursalıyım, şakada yapmıyorum . Havadan bir bursa fotosuna bakılırsa , o ovanın ne halde olduğunu görülür zaten.

Küçücük bir yere tıkılarak Bursaya iyilik değil kötülük yapılıyor. Ulaşımı trafiği sıkışık, ufacık 2 -3 katlı apartmancıkların altında dükkanlar, bu gelişme değil.

Ovada sanayiyi daha uzağa taşıyarak , ve tabakhane ,merinos gibi döüşümlerle gerekli alan  kazanılabilir.

Şehrin Doğu girişi içler acısı. Daha ileri gitmeden o bölge düzene sokulabilir.

Ve gelişmiş bütün şehirlerin ova merkezli düz zemin üzerinde olduğunu hatırlatmak isterim.

Akın Alan
15 yıl önce - Pts 16 Nis 2007, 17:07

Bursa Ovası içler acısı evet doğru ama senin mantığınla yürüsek.Kalan ovayıda imara açarsak ne olacak Bursa'nın hali...

Bursa Ovası dünyadaki en verimli ovalardan birtanesidir.Bak Türkiye demiyorum dünya diyorum.Zaten birazı gitti tamamı gitse ne olur diye bir mantığı ben kabul etmiyorum.

Yıllarca Bu şehrin insanları ovayı korumak için çabaladı.

Bir çok avrupa şehrine gezdim ama bu şehirlerde yapılaşma hep dağ yamacına doğru olmuştur.

Yani Bursanın yapılaşması doğru yere ama yanlış  uygulamalarla yapılmıştır.

Birde işin deprem boyutu var.Bursa ovasında 7 şiddetindeki bir deprem 8.5 etkisi yaratacağını uzmanlar söylüyor.Yapılaşmaya uygun bir zemin değil zaten.

Ovayı imara açmak Bursa'nın bitmesi demektir.Bunu kimse yapamaz yapmaya kalkarsada sonu olur.

Evet Bursa'da çok yanlışlık yapıldı ama bu yanlışlığın devam etmesi diye birşey söz konusu olamaz.Bu kolaycılıktır.

Bursa şehri doğu-batı aksında büyüyecektir.Kuzey-Güney değil.

Gözde

14 yıl önce - Cmt 10 May 2008, 09:34

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=806473#806473
Bu mesajımda yazılan bir yorumu okuduktan sonra Altıparmak-Tophane arası bir füniküler mümkün olsa idi, güzel olurdu.

DenizYlçnky
10 yıl önce - Cmt 19 Ksm 2011, 21:39

Gökdere Metro İstasyonu İle Teleferik Arasında Teleferik

(+)

Kabataş - Taksim füniküler hattının 2,5 katı uzunluğunda ama eğim aynı (11).

Uludağ'a raylı sistem getirmek yerine "Modern Teleferiği" Bursa raylı sistemine "Füniküler" ile bağlayabiliriz.

Sezer__Bursa
10 yıl önce - Cmt 19 Ksm 2011, 23:29

Olabilir

Efe Elaldı

10 yıl önce - Pzr 20 Ksm 2011, 00:09

deniz harika düşünce keşke yapılsa bizde gökdereden hem bursaraya hem teleferiğe rahatça bineriz güzel olur

hakanda
9 yıl önce - Çrş 13 Şub 2013, 11:41

Uzun zamandır konuşulmamış. Mevcut tramvay projeleri ile birlikte başlığı canlandırmanın faydalı olabileceği görüşündeyim.
Teleferikten ziyade Şehreküstü-Heykel istikametine faydalı olacağını düşünüyorum.
İstanbul kadar yolcu yoğunluğu olmayabilir. Bu yoğunluk en kolay 35/C otobüslerinin istatistiklerinde görülebilir. Önerilen mesafe İstanbul'da bulunan tünel hatlarıyla benzer uzaklıkta (yaklaşık 500-600 metre)
Ayrıca Bursaray istasyonlarının T1 hattı ve Nostaljik hat istasyonları arasında ortalama 300 metre ve üzeri mesafe mevcut. Bu tarz bir füniküler hattı ile sağlıklı bir entegrasyon sağlanabilir.

Mert Bilman
8 yıl önce - Pzr 10 Ksm 2013, 16:26

Uzun zamandır birşey yazılmamış konuya canlanmalı bence
Tramvayda yapıldıktan sonra yapılması mantıklı artık. Ulucami Tramvay Durağı ve Şehreküstü Metro İstasyonu arasına yapılabilir.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara