Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Şehiriçi ulaşımında en çok hangi aracı tercih ediyorsunuz?
Otobüs 37.7%  37.7%  [23]
Minibüs 3.3%  3.3%  [2]
Dolmuş 9.8%  9.8%  [6]
Taksi 1.6%  1.6%  [1]
Bursaray 37.7%  37.7%  [23]
Özel araç 9.8%  9.8%  [6]
Toplam Oy : 61

Cem Telgeren
15 yıl önce - Prş 22 Şub 2007, 17:40
BUR » E1.18. Bursa Şehiriçi Ulaşımında Hangi Aracı Tercih Ediyorsunuz?

Bu oylama ile Bursa daki en çok tercih edilen şehiriçi ulaşım araçlarının bir dökümünü yapacağız.

Gülümhan

15 yıl önce - Prş 22 Şub 2007, 17:56

Evimin Umurbey Mahallesi'nde olması nedeni ile en çok Çarşamba-heykel ve Mollaarap-Heykel dolmuşlarını kullanıyorum. Aslında evimin Güzergahında 4A hattı çalışıyor ancak hem seferlerin yarım saatte bir hemde dönüş seferi esnasında dağ yoluna çıkması , ayrıca günün her saatinde dolmuş bulabilme imkanım olması ,bir de gün içi ulaşımlarımı çocuğumla birlikte yaptığım için oturacak yer sorunu yaşamamak için dolmuş ile ulaşımı tercih ediyorum.

Ebru K.Türk
15 yıl önce - Prş 22 Şub 2007, 18:20

Aslında çoğu zaman aktarma yapmayı bile göze alıp BursaRAY kullanmayı tercih ediyorum.

Minibüsleri Bursa'ya yerleştiğimden bu yana belki 3-4 kez ancak kullanmışımdır. Dolmuşları da öyle. Sebebim ise başka. Üzerinize sağlık olsun, uzağı görme konusunda bir göz sorunum var. Yani miyopum   Dolmuşların ve minibüslerin (kalktığı durağa gitmedikçe) otobüsler gibi durakları olmadığından yol kenarında bekleyip herhangi bir yerde durdurmak gerekiyor. Fakat genelde aynı cadde üzerinden geçen ama farklı yerlere giden pek çok dolmuş ve minibüs hattı var. Üzerlerindeki yazıları ise önümde durmadıkça okuyamıyorum ve yanlış bir minibüsü durdurup da istediğim güzergah olmadığını görüp boş geçirip laf yemek istemiyorum.  Oysa otobüs ve BursaRAY'da bu sorunu yaşamıyorum. Hangi otobüsün nereye gittiğini bilmek çok daha kolay.

Şimdilik 17kmlik BursaRAY tek başına her yere yetişemiyor ve genelde bir otobüs hattıyla aktarma yapmak gerekli olabiliyor. Keşke raylı sistem hatları çok daha geniş olabilse. O yüzden her ne kadar BursaRAY kullanıyorum desem de otobüsü kullandığım da çok fazla. Teknik olarak birden fazla seçeneği işaretleme şansımız yok ama yinede en sorunsuzca ve genelde tercihim olan BursaRAY'ı seçtim oylamada.

Not: . [ Bu minibüs ve dolmuşların hangilerinin nereye gittiğini anlamanın üzerlerini okumaktan başka kolay bir yolu varsa lütfen söyleyin.    Başkaları pat diye istediği dolmuşu durdururken ben nedense başaramıyorum. Her geçen dolmuşun veya minibüsün üzerini okumaya çalışmaktan bana lazım olanları da kaçırıp hiç birine binemiyorum   Buun kolay yolu varsa özel mesajdan ulaşabilirsiniz bana- Ebru K.Türk - ]

En son Ebru K.Türk tarafından Prş 22 Şub 2007, 18:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Emre Alkor
15 yıl önce - Prş 22 Şub 2007, 20:07

Ben mecburen en çok belediye otobüsleri kullanıyorum. Bursaraya evimiz ters kalıyor. Dolmuş ve minibüslerde otobüse göre pahalı olduğundan gekince otobüs kullanmayı tercih ediyorum mecburen.

bora 2007

15 yıl önce - Cum 23 Şub 2007, 00:07

S1 e binmek artık çok keyifli yeni mercedes otobüslerimiz çok konforlu.
ben genelde otobüs nadirende metro+otobüs kullanıyorum

Batur

15 yıl önce - Cum 23 Şub 2007, 13:15

Kapımın önünde otobüs durağı olması nedeniyle ve daha çok halk otobüsü geçmesi nedeniyle (Beşevler) halk otobüslerini daha çok kullanıyorum. Ama bu benim tercihimden kaynaklanmıyor, tercihim her zaman Bursaray’dır. Son zamanlarda B/5’in yanında B/6 ve B/7 aktarma hatları çalışmaya başladığından beri Bursaray’ı kullanma imkanım arttı.

f.akgun

15 yıl önce - Sal 27 Şub 2007, 19:26

bende bağlarbasında oturuyorum her gün işe bursaray ile gidiyorum aslında otobuslerde gidiyor ama bursaray daha hızlı,ekonomik,çağdaş ve modern.........

Pınar Telgeren

15 yıl önce - Sal 06 Mar 2007, 16:59

Genelde kışın iş çıkışı geç olduğu için otobüsü tercih ediyorum. Ama yazın günler uzadığı için metro daha cazip geliyor.

Akın Alan
15 yıl önce - Çrş 07 Mar 2007, 03:30

Ben genelde özel arabamı tercih ediyorum fakat toplu taşıma araçlarında Bursaray'ı kullanıyorum.

Salih Kuş

15 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 00:21

Her nekadar Bursarayı kullanmak istesemde işyerimin heykelde olması ve özel halk otobüslerinin kapımın önünden geçmesi   sebebiyle özel halk otobüslerini kullanıyorum.Ancak şehir içinde eğer hem özel halk otobüslerinin hemde BOİ'nin sefer yaptığı bir istikamete gidecek olursam BOİ ilk tercihim oluyor.

Saygılarımla..

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara