Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
mertoviçizmir

7 yıl önce - Sal 23 Ksm 2010, 01:25

resimdeki proje yapılırsa izmirde çok gösterişli bir kültür mekanı daha ortaya cıkacak adnan saygun sanat merkezi , karsıyakadaki zübeyde hanım opera binası birde bu kültür merkezi gercekten cok gösterişli projeler olacak umarım yapılır ve biter hemde bir cukur ve cirkin görünen bir alan daha kaybolur izmirde ...

Ayhan
7 yıl önce - Sal 23 Ksm 2010, 01:28

Evet aynen katılıyorum

Bir de diğer şehirlerdeki, İzmir'e hiçbirşey yapılmıyor diyen arkadaşlar görebilseler ya da görmek isteseler

mehmet can ozgonul

6 yıl önce - Cum 21 Oca 2011, 22:03

projede bir gelişme var mı ?

BuğraTokmakoğlu

6 yıl önce - Cum 21 Oca 2011, 22:13

Alanın etrafı inşaat şirketinin kaplamalarıyla çevrilmiş durumda ama içeriden ses soluk yok. Anlaşılan bu alan tekrar uyku moduna geçti.

Baki KARAKOÇ
6 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 00:13

Bina yol seviyesinin bir hayli üstüne çıktı. Şuan yoldan görünen 2 kat seviyesinde bir kaba inşaat. Yarın (salı) fotoğraflamaya çalışacağım inşaat alanını.

Baki KARAKOÇ
6 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 21:14

08.02.2011 - 11:30
Hiç iş makinası ya da çalışan bir işçi görmedim. Ancak buranın senelerdir çukur olarak beklediği yılları ezebere bildiğimiz için gelinen nokta bile gözlerimi yaşarttı.

yasaruruk
6 yıl önce - Cmt 12 Şub 2011, 00:37

Sayın Karakoç elinize sağlık... İşte şimdi şekillenmeye başlamış... Burası projesine uygun ve noksansız tamamlanabilirse ne Adnan Saygun Sanat Merkezi ne de Bostanlı Opera Binası boy ölçüşemez... Ülkede eşi benzeri olmayacak. Çünkü hiçbir şehrin böyle merkez bir yerinde otuz dönüm arsa bulma şansı artık yok.
Tüm sorun; Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın buranın kısa zamanda tamamlanabilmesi için kesintisiz ödenek göndermesi. 20 yılda, parti parti ödeneklerle bu noktaya geldi. Bu tür sanat merkezlerinde iç donanım binanın kendisinden çok para yiyor. O aşamanın fazla uzamaması gerek...

EnderYıldırım
6 yıl önce - Cmt 12 Şub 2011, 16:09

Yaşar bey, mimari açıdan İzmir Opera Binası'ndan daha iyi değil diye düşünüyorum.
Ayrıca, işçilik nasıl olacak. Sıradan bir kültür merkezinin, dev bir hali gibi de olabilir.
Bu konuda bilmediğimiz bir durum mu var acaba? Özenilerek yapılan bir yapı mı olacak?

Baki KARAKOÇ
6 yıl önce - Pzr 13 Şub 2011, 00:37

Gaziemir'e yeni fuar alanı yapılınca, Kültürpark kongre vadisine dönüştürülecek diye biliyorum. İçerisinde kongre merkezleri, tiyatro salonları ve müzeler yer alan; yeraltı otoparkı binlerce araca hizmet eden, çevresinde binlerce yatak kapasiteli otellerin yer aldığı bir kültürpark harika olur. Bornova Kültür Merkezi, Adnan Saygun ve Yeni Opera Binası da bunlara eklendiğinde, İzmir Fuar-Kongre-Turizm kenti hedefi için altyapısını tamamlamış olacaktır. Geriye organizasyon düzenlemek ve mevcut büyük org. kapmak kalacak. O günleri hep birlikte görürüz inş.

Ayhan
6 yıl önce - Pzr 13 Şub 2011, 00:40

Alıntı:
Gaziemir'e yeni fuar alanı yapılınca, Kültürpark kongre vadisine dönüştürülecek diye biliyorum. İçerisinde kongre merkezleri, tiyatro salonları ve müzeler yer alan; yeraltı otoparkı binlerce araca hizmet eden, çevresinde binlerce yatak kapasiteli otellerin yer aldığı bir kültürpark harika olur. Bornova Kültür Merkezi, Adnan Saygun ve Yeni Opera Binası da bunlara eklendiğinde, İzmir Fuar-Kongre-Turizm kenti hedefi için altyapısını tamamlamış olacaktır. Geriye organizasyon düzenlemek ve mevcut büyük org. kapmak kalacak. O günleri hep birlikte görürüz inş.

Aynen katılıyorum... Kültürpark daha da cazip hale gelecek. Ve de ciddi bir peyzaj düzenlemesine ihtiyaç var belki de duvarlar yıkılırsa kentle daha bütünleşik olabilir...

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet