Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Esat San
15 yıl önce - Çrş 21 Şub 2007, 12:55
İstanbul İlk Yerli Üretim Tramvayımız Olan RTE-2000, Yeniden Seferde

Ulaşım A.Ş. tesislerinde imal edilen ülkemizin "İlk ve Tek" Yerli Tramvay Aracı niteliğindeki  RTE 2000 aracı 18 Şubat 2007 Pazar Günü itibarıyla Zeytinburnu - Bağcılar Tramvay Hattında ağır bakımı yapılarak yeni renkleri ile yolculu işletmeye tekrar başlamıştır.

RTE 2000 aracı; İstanbul Ulaşım A.Ş. Esenler bakım atölyeleri içerisinde prototip olarak imal edilmiş ve Haziran 2004 tarihine kadar yolculu işletmede toplam 173.000 km yol yapmış ilk yerli üretim tramvay aracıdır. 2004 yılında düşük tabanlı tramvay araçlarının hizmete verilmesi ile beraber; RTE 2000 aracı da seferden alınarak Esenler Depo sahasına çekilmişti.

(+)

İstanbul Ulaşım A.Ş. atölye birimlerinin “RTE 2000 aracını yolculu işletmeye hazır hale getirip yeniden servise vermek, serviste max. düzeyde tutmak ve bu vesile ile yerli üretimin desteklenmesine katkı sağlamak” hedefi ile 2007 projeleri arasında yer alan çalışma böylece gerçekleştirilmiş oldu. Ayrıca, ülkemizde yapılan ilk Yerli Tramvay Aracı niteliğindeki bu aracın çalıştırılması ile; İstanbul Ulaşım A.Ş.’ nin daha çok tanınması ve aracın yolculu işletmedeki tecrübelerinin yerli mühendisliğe kazandırılması da hedeflenmiştir.

(+)

Bu hedefler doğrultusunda; RTE 2000 aracının üretiminde ve tekrar servise hazır hale getirilmesine katkıda bulunarak yoğun emek sarf eden tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür eder, RTE 2000’ in yerli sanayi ve mühendisliğin gelişimine katkıda bulunmasını temenni ederiz.

(+)

messiah_haktan

15 yıl önce - Çrş 21 Şub 2007, 16:39

Bunun düsük tabanlisi üzerinde calisma yapilacakdi, bu konudaki gelisme hakkinda haberi olan var mi?

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Çrş 21 Şub 2007, 18:02

Alıntı:
Bunun düsük tabanlisi üzerinde calisma yapilacakdi, bu konudaki gelisme hakkinda haberi olan var mi?

Proje en son iptal edilmişti. RTE-2000'in 3 de kardeşi var Esenler Depoları'nda... Bunlar toplam; 4 adetler...

Akın KURTOĞLU

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Çrş 21 Şub 2007, 18:06

Yerli malı olması çok iyi.Artık bundan sonra yabancıları zengin etmeyelim.

Birde RTE neydi yaa ?

Raylı Taşıma Ekipmanı mı ?

Recep Tayyip Erdoğan mı ?

turker ustun

14 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 12:39

Bu vagonların şimdi ki akıbetini bilenler varmı. Şuan nerdeler ve kullanılıyormu? Saygılarımla...

OmerIleri
14 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 13:11

Alıntı:
Birde RTE neydi yaa ?

Raylı Taşıma Ekipmanı mı ?

Recep Tayyip Erdoğan mı ?

Benim de ilk aklıma gelen soru bu oldu .

adnanu
14 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 13:18
yerli üretim hk.

yerli  üretim  
güzel   bir  yaklaşım,
Türkiyede   önemli   bir  ihtiyaç,
geçenlerde  maaliyet   hesaplarının
yapıldığı  güzel  bir  yazı   okumuştum,
1 -3  daha  ucuz  olduğu   söyleniyor,
ismine  gelince   yorum   yok,
son  2-3  ay   önce  bağcılar-zeytinburnu
hattında   hizmet   veriyordu,
kolay   gelsin................................

recep demirbas
14 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 13:23

4 adet tramvayımız var ve çalıştırılmıyor  
Çok yazık çoooook !!!!!!!!!!!!!!

abhazyalı ugur
14 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 21:12

Alıntı:
4 adet tramvayımız var ve çalıştırılmıyor  
Çok yazık çoooook !!!!!!!!!!!!!!

Bunlardan biri yanlış hatırlamıyorsam Bagcılar Zeytinburnu hattında bir süre calışmıştı

Erdemli Salih

14 yıl önce - Cum 28 Eyl 2007, 13:21

Alıntı:
Bunlardan biri yanlış hatırlamıyorsam Bagcılar Zeytinburnu hattında bir süre calışmıştı

evet bunlaradab biri çalışmıştı bir ara
şu an Bağcılar - Z.burnu hattında çalışmaya devam etmektedir
işte şu an çalışmakta olan R.T.E den bir kaç poz bizlere...

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM