Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
bülent eco
11 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 19:41

bu arada belki gerçeğini görüyorsunuz ama ben zincirlikuyu kavşağı ile ilgili bazı animasyon resimleri ekleyeyim dedim...

(+)

alimkor

11 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 20:03

Bu gün Topkapı-Zincirlikuyu Metrobüs hattını işim gereği karşılıklı 3 kez kateddim.(Hat-127 ).
E-5 Çağlayan kavşağına denk gelen üst geçit,Zincirlikuyu kavşağı dahil-M.köy'e kadar olan kısmın asfalt kısmı,Haliç geçişini göremedim,turnikeler harici bitmiş gibi. hele 3 gün ücretsiz olması meşhur
11 Eylül oluyor.(tevafuk oldu keşke 4 gün ücretsiz yapsalardı tarihi hatırlamazdık.)

Birkaç resim çektim hareket halinde iken bilgi amaçlı açılıştan sonra silinebilir.

(+)

Zincirlikuyu bugünkü hali.

(+)

Alisamiyen'e kadar zivt dökülmüş.

(+)

Asfaltlanmayan kısımlar

griffel
11 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 20:06

Merhaba,

Ben de bugün Maya Center'dan çektiğim resimleri koymak istiyorum.

Asfaltlama başlamadan hemen önce

Boğaz manzaralı zincirlikuyu istasyonu

Zincirlikuyu istasyonu, yoncanın sağ tarafı tamam sayılır ama solda pek bi ilerleme yok henüz

Asfaltlama devam ediyor

Esentepe tarafı asfaltlama bitmiş

Asfaltlama başlarken

Bunlar da heyecandan olsa gerek

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 20:09

Bayağı komplike bir başdurak ve dönüş rampaları bütünü inşa ediliyor. Son durumdaki bitmiş olarak resmedilen görüntüsü ise oldukça çekici...

İETT'nin bu noktaya besleme otobüsleri koyması ve civar semtler ile bazı merkezlere (Kabataş, Beşiktaş, 4. Levend, Kadıköy, Üsküdar vs...) mekik seferleri yapması çok faydalı olur. Esentepe'deki geniş tutulan alanlar, bazı noktalarda acaba otobüslerin kalkış ve manevra sahaları olarak mı kullanılacaklar?

Akın KURTOĞLU

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 20:23

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=925888#925888

(+)

Metrobüs yol mühendisi Bülent Eco'nun diğer başlık altında verdiği "Esentepe" geri dönüş ve aktarma kompleksiyle ilgili canlandırma çizimi ve son bilgiler ışığında, içinde bulunduğumuz bu bölüm misyonunu tâ 1.5 sene evvelinden yerine getirdi. (Aklın yolu bir!... )

Akın KURTOĞLU

Tuncaaa
11 yıl önce - Cum 05 Eyl 2008, 00:15

metrobus projesinin istanbul trafigine hediyesi belli oldu
birinci kopruden avrupaya gecildiginde besiktas sapagindan sonraki hic kimildamayan trafik bu hediye..

bülent eco
11 yıl önce - Cum 05 Eyl 2008, 10:01

belki gerçeğini görüyorsunuz ama zincirlikuyu kavşağı animasyonunu sizlerle paylaşmak istedim aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.trtube.com/izle.php?v=nckbrqgkta

Erkan YILMAZ
11 yıl önce - Cum 05 Eyl 2008, 10:06

Zincirlikuyu'da yeni yapılan köprü ile eski köprünün arasına yapılan merdivenlerin aşağıdaki bitişine turnikeler yerleştirilmiş. Üst tarafta ise herhangi bir bağlantı veya turnike çalışması görünmüyor.

Bu durumda duraklar üst tarafta değil alt tarafta olacak demektir. Üst tarafı sadece menevra ve depo alanı olarak kulanacaklar herhalde.

Ama bu durumda örneğin Levent tarafına gidecek yolcular otobüs ile birlikte önce yukarı çıkacak, sonra aşağı inecek, araçtan indikten sonra merdivenlerden tekrar yukarı çıkacak.

Erkan Yılmaz

Mak.Tek.Mehmed

11 yıl önce - Cum 05 Eyl 2008, 10:37

Alıntı:
Ama bu durumda örneğin Levent tarafına gidecek yolcular otobüs ile birlikte önce yukarı çıkacak, sonra aşağı inecek, araçtan indikten sonra merdivenlerden tekrar yukarı çıkacak.

Anadolu yakasından gelen yoğunluk nedeniyle durakları alt tarafa konmuş olabilir. Anadolu yakasından gelen yolcular zaman kaybetmeden metrobüse aktarma yapabilir.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cmt 06 Eyl 2008, 02:52

Esentepe kavşağının batısındaki yükselen dönüş rampası oldukçe geniş ve ferah tutulmuş, demek ki Phileaslar için de düşünüldü...

Akın KURTOĞLU

sayfa 5
ANA SAYFA -> ULAŞIM