Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
İSMAİL ÇELİK

10 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 13:19

Bir nevi tramvayın lastiklisi dese halk daha iyi anlar.Yanlış değil aslında metrobüs sisteminin yolcu kapasitesi aslında tramvaya eşdeğer dense yanlış olmaz.Birde gazete haberi verirken PHİSİLİA yanlış yazdım gerçi araçların sayısı 50'yi bulacak dese gene kafa karışmaz.

C. H. Engin Er

10 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 13:45

Zaten bu araçları herhangi bir şekilde otobüs olarak kullanmak mümkün değil ki, şehir içinde trafikte düşünsenize, ne manevra yapabilir nede trafikte ilerleyebilir basbaya tramvayın değişik versiyonu, verilen para da kıyas yapılınca tramvaydan ucuz.

AgaH
10 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 14:57

Neden değişik terimler, isimler ararlar anlamıyorum. Sonuçta metrobüs, lastik tekerlekli tramvay vs. hepsinin genel bir adı var "otobüs".

Geçenlerde metrobüs için durakta beklerken 7-8 yaşlarında bir çocuk metrobüsü görünce şaşırdı ve annesine dönüp ama bu otobüs dedi. Artık metrobüsle zihninde ne canlandırıyordu bilemiyorum.

İSMAİL ÇELİK

10 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 17:12

İlk iletilerdeki tek raylı tramvay fikri 19.yy. bir Türk Mühendis tarafından maliyeti azaltmak amacı ile ortaya atılmıştı.Tünel adlı kitapta ayrıntısını yazıyor hatırlamıyorum şimdi,akşam evde bakar yazarım.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM