Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
tolginho

12 yıl önce - Cum 04 May 2007, 03:11

Çok uzaklara bakmayalım bizim Güleryüz Cobra'ların da Troleybüs olarak kullanıldığı ülkeler var.

Tolga KAPROL

UtkU 86
12 yıl önce - Cum 04 May 2007, 03:51

Trobleybüsün yakıtı dışında ne avantajı vardır acaba?Ben düşündüm düşün bulamadım.troleybüs hayranı büyüklerim beni aydınlatırsa sevinirim.Troleybüs yerine otobüs bana daha mantıklı geliyor.Ancak iş raylı sisteme gelirse tramvay derim.

Semih Yaşar

12 yıl önce - Cum 04 May 2007, 10:06
troleybüs

Utku Merhaba

Metroleybüs başlığı altında troleybüslerin özelliklerini bulabilirsin. Metroleybüs
bizim uydurduğumuz bir deyim başka bir literatürde yok, Metrobüs projelerinde
kullanılan troleybüs anlamına geliyor.

Dünyadaki başlıca  metroleybüs sistemleri ise  Quito-Ekvator, Merida-Venezuella
ve yeni kurulmakta olan Barquisimeto-Venezuella.

Troleybüsün bana göre  Cadde tramvayına alternatif olabilme gibi önemli potansiyeli var.
Her koşulda alternatif olabilir demiyorum, özellikle Metrobüs şeklinde bir proje
düşünülürse, kullanılabilecek araç  uzun troleybüs olmalı.

Zürih, Cenevre, Lüzern şehirlerinde kullanılan 24 metrelik troleybüs resimlerini önceki
mesajlarımda görebilirsin.

taner atlı

12 yıl önce - Cum 04 May 2007, 19:24

buda renault un hem dizel olarak calışıyor hemde elektrikli  avrupada bu tur ltt türü bir hayli revaçta alıntı renaulttandır

Kemal
12 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 00:23
Aydınlatma

Alıntı:
Trobleybüsün yakıtı dışında ne avantajı vardır acaba?Ben düşündüm düşün bulamadım.troleybüs hayranı büyüklerim beni aydınlatırsa sevinirim

Trolleybüsün Özellikleri;
-Gürültü neredeyse hiç yok.-Hava kirletme oranı sıfır.-Yakıt tasarrufu.-Uzun ekonomik ömür.
Orta büyüklükte kentlerin konut alanlarına canhıraş seslerle girip gazlayan bunu yaparken kara dumanlarla ortalığı allak bullak eden otobüsleri bir düşünsenize trolleybüslerin avantajını biraz düşünürseniz anlarsınız.

taner atlı

12 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 01:20

şu aracı ratp denemiş ama benım arkadaşıma soracagım varmı dıye ama lyon caen oldukca revaçta resmi aşagıda aslında kemal cevikte bılebılr belki  

H.ANIL

12 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 07:40

yukaridaki arac Irisbus ( renault ) un Civis modeli troleybusu.Su anda zaten hong kongta kullaniliyor ,lyondada hattini yapmakla mesguller sonbahar bitmeden hizmete gircek buyuk ihtimalle.

biz zaten bu otobusleri elektrikli metrobusler basligi altindada konustuk
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=36999& ...p;start=30

Rifat Behar
10 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 11:42
İETT'ye Lastik Tekerlekli Tramvay

Bugünkü GASTE gazetesinde yer alan bu haberden bir şey anlayan varsa beri gelsin...

Alıntı:

İETT’ye lastik tekerlekli tramvay

İETT Genel Müdürü Mehmet Öztürk, 2009 Mart’a kadar sayısı 50’yi bulacak lastik tekerlekli tramvayların, şubatta açılacak Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme hattıyla hizmete gireceğini açıkladı. Öztürk, 20 yıl garantisi olan lastik tekerlekli tramvayların, gövde yapısı, hibrit özelliği ve teknik özellikleri açısından İETT’nin en ekonomik araç olduğunu kaydetti.

http://epaper.gaste.reklam_link.com/epaper/products/ga-2008-1 .../index.htm

Mehmet Kasım
10 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 12:11

İETT Müdürü metrobüsün aslında lastik tekerlekli tramvay olduğunu ve bu araçların phleas olduğunu söylüyor. Bu phleaslar Söğütlüçeşme ile birlikte hizmete açılacağını söylüyor.

Tuncaaa
10 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 12:58

Bu iett ciler yakinda bize ucagida kanatsiz otobus filan diye tanitir heralde.

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM