Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Safir gökdeleni - Kiler'in İstanbul Sapphire Projesi
123 ... 858687   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 1
Farmir
17 yıl önce - Cum 31 Ekm 2003, 16:59
İstanbul Safir gökdeleni - Kiler'in İstanbul Sapphire Projesi


Bir suredir gundemizi mesgul eden Is Bankasi kompleksi ve Sabanci Center kulelerin karsisindaki cukurun hangi insaata ait oldugu bilmecesi nihayet cozume kavusuyor. (Eskiden bu insaatin "Kombassan Tower"a ait olabilecegini dusunmustuk: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=156, http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=1275, vesaire)
Bugun ogrendigim kadari ile bu cukur, Mustafa Tatlici tarafindan baslatilan ve sonra,  ekonomik kriz domeminde, durdurulan 35-katli (bunlarin bir kaci yer altinda) otelin insaatina aitdir. Daga fazla bilgi icin:
http://www.vatanim.com.tr/cat/haber_detay.asp?New ...egoryid=2:  Türkiye'nin en pahalı çukuru. Tatlıcı'nın bir türlü tamamlanamayan ve 13 bodrum katlı olduğu için zeminden 44 metrelik temel kazılan Levent'teki otelinin inşaat ve arsası toplam 44 trilyon 910 milyar liraya satışa çıkarıldı. 23/8/2003. Toplam 11 bin 88 metrekarelik arsa üzerine kurulu olan gayrimenkul, Mecidiye Mahallesi, Çeliktepe ve Emniyet Mahallesi arasında kalıyor. Proje 13 bodrum katlı olduğu için zeminden 44 metrelik temel kazılan inşaat 10 bin 400 metrekarelik alanı kaplıyor. İnşaatın temelinden 457 bin 600 metreküplük hafriyat çıkartıldı. Şimdiye kadar sadece 5 bodrum katın inşaatı bitirildi. Kaba inşaatı bitirilen kısmı ise 52 bin metrekare. Bina toplam 35 kat olarak projelendirildi. Satış 7 Ekim'de. Zincirlikuyu-Maslak Hattı'nda bulunan inşaatın çevresinde Metrociry, eski Cıngıllıoğlu Plaza, Sabancı İkizleri, Yapı Kredi Plaza, İş Kuleleri ve Movenpick Otel gibi İstanbul'un en ünlü gökdelenleri bulunuyor. Gayrimenkul aynı zamanda, İETT'nin Büyükdere arsasına da komşu konumda. Toplam 44 trilyon 910 milyar lira değer biçilen arsa ve inşatın satışı 7 Ekim'de Şişli 5. icra Müdürlüğü'nde gerçekleştirilecek. Müşteri çıkmaması durumunda 17 Ekim'de satış tekrarlanacak. Otel inşaatının satışını, işadamı Mustafa Tatlıcı'ya ait HMB Uluslararası Nakliyat ve Ticaret Şirketi'nden faizleri hariç 6 milyon 851 bin dolar alacağı bulunan Vakıflar Bankası talep etti. Geçen hafta satışa çıkarılan Tatlıcı Vilları'ndaki 10 gayrimenkul de ilave edildiğinde şimdiye kadar Mustafa Tatlıcı'nın toplam 115 trilyon liralık gayrimenkulu satışa çıkmış oldu."En son Farmir tarafından Pzr 29 Oca 2006, 21:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi


MeReK
17 yıl önce - Cum 31 Ekm 2003, 17:38

Tatlıcı: King of Non-Completed Towers
Let's see what we got:

Sisli Tat Center 1
Sisli Tat Center 2
Sisli Tat Hotel
Gayrettepe Tat Tower 1
Gayrettepe Tat Tower 2
Etiler Tat 2000
Levent Tat Hotel


Farmir
17 yıl önce - Cum 31 Ekm 2003, 18:02

I just remembered now that a year or two ago I came across a mention of a hotel being built by Tatlici in Levent, called "Le Tat's Grand Hotel" or something. I will try to find that link and post it here. If I remember right, the link said the hotel would be 100 meters tall.

By the way, a larger and more detailed photo of this partially built foundation construction is available on the vatan newspaper link I gave above; one has to click on the small photo available on that page and view it; unfortunately, I could not save and upload larger photo as it is a view-only file.


En son Farmir tarafından Cmt 01 Ksm 2003, 11:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Farmir
17 yıl önce - Cum 31 Ekm 2003, 18:42

And this is the information from the link I mentioned above (comes from "haberler" section of http://www.tatmak.com) :

"LE TAT'S GRAND HOTEL" OTEL İNŞAATI "UYDU SİSTEMİ".Her yüksek bina projesi özel danışmanlık gerektirir. MBN ULUSLARARASI İNŞAAT ve TİCARET A.Ş tarafından inşa deilmekte olan otel inşaası devasa inşaat alanı ile bir mega projedir.

İçerisindeki tiyatro salonu ile beraber, bu otel 42,5 derinliğindeki 13 katlı bodrumu ile beraber 100 metre toplam yükseklik ve 24 kattan oluşmaktadır.

İnşaatı üstlenen müteahhit firma beton dökülecek yüzeyin çok geniş bir yüzey olmasına istinaden özel şartlar belirtmişlerdir. Bu inşaatta dökülecke olan yaklaşık 100,000 m3 betonun istenen şartlarda en uygun olarak uydu sistemli tabir edilen sistem ile ve MX 28 tevzi bomu ile dökülebileceği belirlenmiştir. Tırmanma kolonları üzerine yerleştirilen iki adet tevzi bomuna ek olarak 3 ayrı tırmanma kolonu da hesaplanan yerlere yerleştirilmiştir. Böylelikle tevzi bomları vinç ile taşınarak bu 5 tırmanma kolonuna gereken zamanlarda monte edilmiştir. Böylelikle çok geniş bir alanda çalışma imkanına kavuşulmuştur.

MX 28 tevzi bomlarındaki bir ayırma gereci sayesinde bomlar çok hızlı bir şekilde ikiye ayrılabilmekte, böylelikle de kolayca kule vinci tarafından taşınabilmektedir. Bu inşaatta hazır beton, tevzi bomlarına Putzmeister BSA 2110 HD çekili tip beton pompası ile pompalanmıştır
."

Valla, bu binalara ne yazik Tatkolar, simdi Le Tat's Grand Hotel, etc., etc., etc.
Investor guys, just finish all these towers! Stop terminating all these beautiful projects and selling and reselling their remains, god damn it!

Let's just hope that whoever buys this site, will finish the hotel in the original, 100 meters, design.
(I am not so sure that this is what Vakifbank - itself to be privatized in the coming months or years - is really going to do...)


Halil
17 yıl önce - Cum 31 Ekm 2003, 20:49

Aman gozunu seveyim Otel yapmasinlar yahu,,Dibinde Movenpick var ..
soyle 40 katli bir ofis+residence binasi guzel olur buraya,,
Bu civarda bu kadar otele gerek yok,, Movenpick,Princess,hattatin binasindada otel olucak,,,
hele hele doluluklar % 50 leri bulmazken ve average rateler rack rate in yarisini bile bulmazken bence hic geregi yok,,sayfa 1
123 ... 858687   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL