Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Cem Telgeren
15 yıl önce - Cum 16 Şub 2007, 23:20
BUR » A4.09. Bursa'nın Özel Hizmet Otobüsleri

Bu başlık altında belediyelerimize ait olan özel hizmet otobüslerini inceleyeceğiz.Özel hizmet otobüslerini iki ana başlık altında inceleyebiliriz.

1)Büyükşehir Belediyesi'ne ait özel hizmet otobüsleri,
2)Çevre ilçe belediyelerine ait özel hizmet otobüsleri.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE AİT ÖZEL HİZMET OTOBÜSLERİ:

Büyükşehir'e ait olan bu tür otobüsler iki çeşittir.Orjinal olarak fabrikasından özel hizmet amacıyla alınmış otobüsler:Bunlara 1992 yılında alınan 3 adet İkarus 350'yi ve bu yıl Conectolarla beraber alınan Mercedes 403'ü gösterebiliriz.

Not:Fotograf Mustafa Noyan'dan alıntıdır.

Tarihte de bu türde alınan iki araç göze çarpıyor.Birincisi 1950 li yılların sonunda 321H marka otobüslerle birlikte alınan hizmet minibüsü ve 1970 te alınan Mercedes 1113 lerle birlikte alınan aynı model ve o yıllarda belediyeye ait olan elektrik idaresi emrine verilen otobüs.

Birde aslında belediye otobüsü olan ancak BOİ atölyelerinde revizyondan geçirilerek özel hizmet otobüsü haline getirilen otobüsler var.Bunlar genellikle 302 marka otobüslerden seçilmektedirler.

(+)

ÇEVRE İLÇE BELEDİYELERİNE AİT ÖZEL HİZMET OTOBÜSLERİ:
Bu otobüslerde tıpkı büyükşehirinkiler gibi ikiye ayrılıyorlar.İlçe belediyeleri tarafından özel olarak direk fabrikalarından alınmış otobüsler:

Osmangazi Belediyesi tarafından Man firmasından alınmış bir hizmet otobüsü:

(+)

Nilüfer Belediyesi tarafından Güleryüz firmasından alınmış bir hizmet otobüsü:

(+)

Bir de çevre ilçe belediyeleri tarafından BOİ'den devir yoluyla satın alınıp revizyondan geçirilerek hizmete konmuş otobüsler var.Bunlar BOİ'nin seferden çektiği otobüsler olup tümünün 302 marka otobüsler olduğu dikkat çekiyor:

(+)

Cem Telgeren
15 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 23:11

(+)

(+)

(+)

turker ustun

15 yıl önce - Çrş 21 Mar 2007, 18:23

ayriyyeten geçen gün eski belediye binasını önünde eski 0302 tipi otobüsü seyyar sağlık ttarama otobüsüne çevirmişler...Çok hoşuma gitti eski otobüslerin bu şekilde kullanılması güzel olmuş...saygılarımla...

Cem Telgeren
15 yıl önce - Çrş 18 Nis 2007, 20:53

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=393788#393788

Linkindeki mesajımda:

Alıntı:
16 BVH 79 plakalı otobüsü gördüm en sonunda.Fakat otobüs Conecto değil  Söz konusu otobüs beyaz bir O403.Sanırım daha önceki İkarus toplu alımındaki son üç otobüsün İkarus 350 tipinde toplu taşıma için değil de işletme içi hizmet aracı olarak alınması uygulamasında olduğu gibi 70 Conecto alımında da aynı uygulama gerçekleştirildi.Son araç hizmet aracı olarak satın alındı.Yani yeni hizmete giren solo Conectoların sayısı 60 değil 59 olarak gerçekleşmiş oldu.Yani filo 59 solo Conecto,10 körüklü Conecto,1 hizmet aracı O403 olarak şekillenmiş oldu.

şeklinde bahsettiğm 16 BVH 79 plakalı 70 otobüslük ilk partinin son otobüsü olarak alınan ve Özel Hizmet Araçları filosuna dahil olan Mercedes 0403-350 tip otobüsü bugün nihayet fotograflayabildim.İşte söz konusu otobüsün sitemizdeki yanılmıyorsam ilk fotografı :thumbsup

(+)

Hayrettin öz

14 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 17:51
B.O.İ.nin Şehirlerarası Otobüsleri

Bu sitede ben göremedim bu araçları,bilgisi olanda yok herhalde...
92 Model DAF. 3 adet,16 K 9801,16 K 9803 ve 16 K 9853
Bu Pazar 9853le Ankaraya gittim.Bursa sağır spor kulübünü deplasman maçına götürdüm.
Ankara 19 Mayıs Stadı parkında çekilmiş 2 foto.. ve 9801

(+)

(+)

(+)

(+)

Ankaraya gidipte Atamızı ziyaret etmemek olmazdı konuyla alakasızda olsa bu resmi buraya koyuyorum
Atamızın Anıtkabir müzesinde sergilenen ilk makam otomobili

Kemal Türkmen

14 yıl önce - Cum 07 Arl 2007, 21:54
9853

Sayın Öz: 9853 Daf ile Ankaraya gittim diyorsunuz,arabanın genel görünümü Scanıa K 113 e
benziyor,önünde Ikarus 350 yazıyor,motoru da Daf ise bravo dememek imkansız

mertyılmaz08
14 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 00:35

bu tamamiyle doğru.benim babam belediyede otobüs şoförü ve ben de ondan aynı duyumu aldım.yani aslında araç daf motorlu scania görünümlü ama markası ikarus.

eren demiroren
12 yıl önce - Cmt 05 Eyl 2009, 00:34

(+)

(+)

Berktuğ
site denetçisi

6 yıl önce - Prş 23 Tem 2015, 16:42

OTOBÜSLERDE YAŞ SIFIRLANDI
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GEREK ŞEHİR İÇİ GEREKSE ŞEHİR DIŞI KÜLTÜREL ETKİNLİK VE GEZİLERDE KULLANILAN 26 YAŞ ORTALAMASINA SAHİP OTOBÜSLERİN YERİNE SON MODEL KONFORLU 26 ADET YENİ OTOBÜS ALDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YENİ ARAÇLARDAN 8’İNİN GELDİĞİNİ VE KISA SÜRE İÇİNDE TAMAMININ TESLİM ALINACAĞINI BELİRTEREK, TEK AMAÇLARININ BURSALILARA HİZMETİN EN KALİTESİNİ VERMEK OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Bursa Büyükşehir belediyesi, gerek şehir içi gerekse şehir dışı kültürel etkinlik ve gezilerde kullanılan 26 yaş ortalamasına sahip otobüslerin yerine son model konforlu 26 adet yeni otobüs aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni araçlardan 8’inin geldiğini ve kısa süre içinde tamamının teslim alınacağını belirterek, tek amaçlarının Bursalılara hizmetin en kalitesini vermek olduğunu söyledi.

Yeni stadyum, belediye binası, Bilim Teknoloji merkezi gibi anıtsal eserleri bir bir Bursa’ya kazandırırken, doğrudan vatandaşları ilgilendiren sosyal hizmetlerde de hizmet çıtasını en üst seviyeye çıkaran Büyükşehir Belediyesi, bu doğrultuda hizmet araçlarını da yenilemeye devam ediyor. Sosyal ve kültürel etkinliklerde kullanılan ve yaş ortalaması 26’yı bulan otobüslerin yerine 48’er kişilik 26 adet son model Mercedes marka otobüs alındı. Yeni alınan otobüslerden 8’i teslim alınırken, diğerlerinin kısa sürede Bursa’ya gelmesi bekleniyor.

Video:

Vatandaşların yaşadıkları kenti ve ülkeyi tanımaları için sosyal kültürel gezi etkinlikleri düzenlendiğini ancak eski araçlarla bu hizmetin sağlıklı verilemediğini hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bu nedenle daha çık dışarıdan hizmet alımı yapıyorduk. Ancak artık kendi araçlarımız gelmeye başladı. Donanımları, yakıt tüketimleri ve çevre dostu motorları ile her türlü konfora sahip araçlarımız artık Bursalılara hizmet vermeye başlıyor. Bu araçlarla 16 milyon TL’lik yeni bir araç parkına sahip olduk. Halkımız her şeyin en iyisine en kalitelisine layık” dedi.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/otobuslerde-yas-sifirland ...ber/20148/

Hayırlı uğurlu olsun.

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara