Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
ELIF_74
10 yıl önce - Pzr 24 Şub 2008, 19:28
BEYLIKDUZU _ BEYLIK PAZARI

bu hafta sonu pazar gezmesiyle geçti... (bugün ne kadar başka planın olup, iptal olsada )

(+)

(+)

(+)

adem yavuz
10 yıl önce - Cmt 22 Mar 2008, 16:11

Ulus pazarı Çekmeköy e taşındı diye duydum.Acaba bilgisi olan var mı.

adem yavuz
10 yıl önce - Cmt 05 Nis 2008, 15:10

Yine ben cevaplayayım.Evet bilgi doğru.Pazarcılardan ve de uluspazarı.net ten alınan bilgi doğrultusunda.

Alıntı:
İSTANBUL ÇEKMEKÖY ULUS PAZARI HER CUMARTESİ ÖZEL SEZİN OKULU YANINDA AÇILMAKTADIR.
Çekmeköy Belediyesi Ulus Pazarı ucuz ve kaliteli ürünlerle siz değerli halkımıza cumartesi günleri Özel Sezin okulu yanında hizmet sunmaktadır.

Eklenme Tarihi : 01.04.2008

ELIF_74
10 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 22:16
BUYUKCEKMECE SALI PAZARI

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

ELIF_74
10 yıl önce - Cum 11 Nis 2008, 22:21
BUYUKCEKMECE SALI PAZARI - 2

(+)

ELIF_74
10 yıl önce - Pts 14 Nis 2008, 21:54

BUYUKCEKMECE SALI PAZARI

(+)

Mak.Tek.Mehmed

9 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 09:32

Semt pazarlarının kaldırılması güzel bir olay ama aleternatifler bir an önce geliştirilmeli. Kimse mağdur edilmemeli. Özellikle trafiği alt üst eden pazarlara acilen çözüm bulunmalı.

Ender Akarçay
9 yıl önce - Sal 10 Şub 2009, 13:18
Yeni Bostancı Semt Pazarına Yargıdan Tokat

Bilindiği gibi Bostancıda semt pazarı yıllardır tren istasyonu civarında sokaklarda kurulurdu, herşeyi bir tarafa bırakın Minibüs Caddesinden Bağdat Caddesine ulaşmak için saatlerinizi harcardınız. Sanıyorum diye semt sakinlerinin oluşturduğu Bostancı Platformu pazarın kalkması için yargıya gitti. Sonuçta elbet kazandı da. Güneş balçıkla sıvanmıyordu..

Kadıköy Belediye Başkanlığı yeni semt pazarını E-5 altındaki meydanlık alan ile, bir sokak üzerinde kurmaya başladı. Daha önceki yerde oturan insanlarla mahkemelik oldular, akıllanmadılar.

Bu sefer bu sokakta oturanlar pazarı kurcalamaya başladılar, Meydanlık alanın İmar Planlarında "Yeşil Alan" olduğunu görünce, soluğu mahkemede aldılar. Yapılan iş hukuksuz olunca mahkeme "Yürütmenin Durdurulması" kararını yapiştırıp, Ocak sonu Şubat başı kararı Kadıköy Belediyesine tebliğ etti.

Hoppala ve de cuppala. Eh be kardeşim, hiç mi planlara bakmadın.? Bakmışındır da millet umursamaz sandın. Oysa Kadıköy vatandaşlık bilincine sahip haklarını sonuna kadar kullanan insanların yaşadığı bir ilçe,

Belediyenin sloganından yola çıkarsak,
"Kadıköy'de yaşamak ayrıcalık ama, Kadıköy insanına başka bir gözle bakmakta aymazlık." diye düşünüyorum.

beyazid42
9 yıl önce - Sal 10 Şub 2009, 13:57

Bahçelievler Talatpaşa Caddesi üzerinde kurulan semt pazarı birkaç yıl önce kaldırıldı. Pazar kaldırıldıktan sonra;
-Her pazar kurulacağı sabah gün doğmadan kalkıp arabamı pazar kurulacak alanın dışına götürme işim bitti,
-Her pazar kurulduğu gece , evime geldiğimde arabamı başka mahalleye parketme olayı bitti.
- Pazar kurulduğu günlerde , özellikle sıcak havalarda , evime giren kara sinek kalmadı.
- Bahçe demirlerine, hatta yetişiyorsa pencere demirlerine ip bağlayan, sonrada "ne bakıyorsun iş yapıyoruz burda" diyen kişiler kalmadı.
- Arabalardaki çizik, vuruk , kırık gibi olaylar azaldı.
- Evime geldiğimde artık ayakkabımın altında lahana veya marul yaprağı olmuyor.
- Yerdeki çürük meyve ve sebzelere basıp düşmüyoruz.
_ Marketlerden seçerek aldığımız için , alınan malın yarısını atmıyoruz.
- Sokağa girebilmek için pazar tahtaları arasında canbazlık yapmıyoruz.
- Atrık pazar kurulmadığı için gerekirse ambulans veya itfaiye aracı her gün sokağa girebiliyor. Bir kere ambulans çağırmak zorunda kalmıştıkda zorluğunu ordan biliyorum.
- Haftanın her günü evinize eşya gelebilir veya ev taşıyabilirsiniz.
- Pazarın kalkma gürültüsü geç saatlere kadar devam ederdi kalmadı.
- Gece yarısına kadar süren temizlik işleri ve onun gürültüsü kalmadı.
Ne kaybım oldu düşünüyorum. Bulamıyorum.

ismailyd
8 yıl önce - Cum 12 Mar 2010, 23:55

KURTKÖY cuma pazarı da taşındı semtin üst tarafına lisenin alt caddesine daha iyi oldu önceden çarşı içinde sıkışıyo du trafik sorun oluyodu. şimdiki yeri daha iyi.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet