Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
ersinaylin1
15 yıl önce - Pts 13 Ağu 2007, 15:06

eminönü-eyüp-alibeyköy-yeşilpınar-karayolları-yunusemre   metrobüs hattı olsa gerçekten müthiş olur...

Murat Caner
15 yıl önce - Pts 13 Ağu 2007, 15:39

Kadıköy minibüs yolu.

recep demirbas
15 yıl önce - Pts 13 Ağu 2007, 15:51

Aklıma ilk olarak Bakırköy-Bağcılar hattı geliyor ama maalesef bu kesimde yol hayli dar.
Şirinevler-Mahmutbey hattı da düşünülebilir.

Emin Yılmaz
15 yıl önce - Pts 13 Ağu 2007, 16:02

4.LEVENT - ÜMRANİYE
BEYLİKDÜZÜ - BAŞAKŞEHİR

NOT Yıllardır yılan hikayesine dönen  TAKSİM YENİKAPI Metrosu olmazsa Metrobüs Hattı olarak proje değişikliği olabilir

tolginho

15 yıl önce - Sal 14 Ağu 2007, 22:48

Alıntı:
Kadıköy minibüs yolu.

Bu yol genel olarak 2x2 şeritli olarak yapılmış. Buraya metrobüs yapmak mantıklı olabilir. Ancak öncelikle raylı sistemlerin tamamlanmasını beklemeli.

Bir de bu yolda kaldırımlar ve apartman bahçeleri geniştir. İstimlak yapılarak yolu genişletmek lazım. Astarı yüzünden pahalıya çıkabilir.

Şu anki genişlikte yapılırsa Beyazıt-Aksaray arasındaki gibi yol tek şeride düşer. Daha inşaat süresinde otobüs ve minibüsleri buradan uzaklaştırmak gerekebilir. Her türlü bu yol bu kadar yükü sırtlarken metrobüs biraz zor olur gibi geliyor bana. Ama keşke bir çaresi bulunsa.

Tolga KAPROL

Fatih Can
14 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 12:05

Sahil seridi neresi ki? Caddebostan sahil mi acaba.

quote]İstanbul Elektrik Tünel Tramvay (İETT) Genel Müdürü Mehmet Öztürk, "Avrupa yakasında Edirnekapı-Vezneciler, Kabataş-Beşiktaş ve Beşiktaş-Taksim olmak üzere 3 metrobüs hattı düşündük. Anadolu yakasında da Bağdat Caddesi, sahil şeridi ve minibüs caddesinde 3 olmak üzere 6 yeni güzergâhta metrobüs projesi uygulayacağız." diye konuştu.[/quote]

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=600832

Enes A.
14 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 12:07

Minibüs yolunda nasıl metrobüs yapmayı planlıyorsunuz?

Metrobüse 1 er şerit verdikten sorna kalan yoldan kim gidicek?

Üst geçitleri nereye yapacaksınız?

Yol tahmininizden de dar.

Burç

14 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 12:13

Haberi dikkatli okursanız üstgeçit yapılmayacağı görülüyor.
Bu hatlarda metrobüs yolun ortasından gitmeyecek. Şimdi araba park edilen şeritleri kullanacak.
Kesişme yerlerinde ise trafik ışıkları olacak. Eski tercihli yol gibi yani.

Bildiğimiz gibi minibüs yolu, park eden araçlar yüzünden sadece 1 şerit akan trafiğe sahip.
Sağda solda park eden araçlar yerine metrobüs işlerse, minibüs vahşetinden kurtuluruz.
E-5'deki gibi ekspres yol hızı ile gidemez tabi ki.
Ben bu projelere sıcak bakıyorum ama tek şartı var : öncelikle boydan boya E-5 yapılır.
Sonra bu ufak hatlar ile uğraşılır, öncelikleri iyi hesaplamak lazım.

Fatih Can
14 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 13:00

Fahrettim Kerim Gokay(Minubus caddesinde) minubus yerine metrobus calisacak olacak olan bu kadar. Daha duzenli bir ulasim olacak yani.

Bu is yapilirken su an park ve minubus icin kullanilan seritlerin altina yer alti otoparklari insaa etmek de uygun olacaktir.

Sol serit tamamen farkli renlki asfaltli, gerekirse isik gecislerinde tek yonlu kapanli yapilabilir. Trafik isiklari da metrobus tarifesine gore duzenlenir.

Semih Yaşar

14 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 13:02
Yeni Metrobüs hatları

Alıntı:
Aslında metrobüs sisteminin olduğu ülkelerde araç sağda ve solda çalışıyor. Burada sağdan girişler için sinyal sistemi ile ulaşım sağlanıyor. Metrobüs projesi için belirlediğimiz 6 parçalı hatta toplam 150 Capacity araç kullanılacak.''

Yukarıdaki ifade İ.E.T.T Genel Müdürünün ifadesidir. Sonuna kadar destekliyorum,
daha önce yazdığım birçok mesajımda Metrobüs sistemlerinin tamamen izole yolda gitmesi
gerekmediğini belirttim. Avrupa'da yolun sağ şeridini kullanan yarı tercihli otobüs hatları var.
Arabaların yolun sağındaki bir sokağa sapabilmeleri için tercihli yolda dönüş yerine yakın bir
yerde açıklık bırakılıyor ve arabalar dönebiliyor. Roma'da 2005 yılında açılan Line 90 ekspres
troleybüs hattı buna çok güzel bir örnektir. İstanbul'da da Barbaros Bulvarında yapılması gereken
budur, yolun en sağ şeridine kesin bir park yasağı, ve kurulacak bir troleybüs hattı.

sayfa 2
« önceki   123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM