Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2008, 14:24

Doğru, bu da bir ihtimal... Ancak, Avrupa yakasında köprü ayağına gelmeden bir istasyon yapılması gerekmez mi acaba? Portakal yokuşuna bağlantı veren. Bu sayede Boğaziçi'ne, Ortaköy'e de bağlantı sağlanmış olur. Çok mu yukarıda ve beride kalır acaba?

Akın KURTOĞLU

Erkan YILMAZ
13 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2008, 14:27

Aslında öyle bir durak çok iyi olur ama o kısım viyadükle geçiliyor (V409). Viyadük üstüne durak yapılacağını sanmam.

Birde durağa ulaşım nasıl sağlanacak. Oldukça yüksek bir viyadük. Anca asansör olur. Ben pek ihtimal vermiyorum.

Erkan Yılmaz

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2008, 14:30

Alıntı:
Birde durağa ulaşım nasıl sağlanacak. Oldukça yüksek bir viyadük. Anca asansör olur.

Evet, astarı yüzünden pahalıya gelecek bir çalışma olur ve yeterli yolcu sayısını yakalayacağı da muamma zaten... Çıkış öncesi son aktarmalar "Esentepe"de yeterli olacak herhalde...

Akın KURTOĞLU

Mustafa Köseoğlu
13 yıl önce - Pts 01 Eyl 2008, 14:29

Alıntı:
Boğaziçi Köprüsü'nden Metrobüs geçerse şu hatlar iptal olur.

120 Kadıköy - Mecidiyeköy

129 Altunizade - Mecidiyeköy

125 Rumelihisarüstü - Kadıköy

129K Kozyatağı - Mecidiyeköy

129T Kozyatağı - Taksim

129L Kozyatağı - 4.Levent Metro

127 Topkapı - Kadıköy

202 ÜstBostancı - Taksim

251 Pendik - Şişli

252 Kartal - Şişli

500A Kadıköy - Edirnekapı

500 Kadıköy - Topkapı

Metrobüs Boğaziçi Köprüsü'nden geçmesi halinde bu hatların hepsinin iptal olacağının kanısındayım. Sadece 500ES ve 522 hatları iptal olmaz. Eğer ki Kozyatağı-Tuzla arasına yapılacak metrobüs Beylikdüzü'nden gelen metrobüsle entegre olursa 500ES hattı da iptal olur. Sadece 522 numaralı hat 1.Köprüden Köprüden geçer.

Not:Bunlarla birlikte 129(Altunizade-Mecidiyeköy) numaralı hat kesinlikle iptal olur. Bu arada 129L FSM'den geçiyor.

İSMAİL ÇELİK

13 yıl önce - Pts 01 Eyl 2008, 15:53

129K ve 129 kesin iptal olacak hatlar ,diğerleri iptal olmaz sadece azalabilir.1074 mt. parkur şerit daraltması yapılmazsa mecburen Ortaköy Viyadüğü üstündede karışık trafikte geçeceğinden uzayabilir.Köprü girişinde durak çok güzel olurdu aslında ,hem bu sayede Oratköy-Ulus tarafına gideceklere kolaylık olurdu ama yer kıt zor bence.

Emre Uzman
13 yıl önce - Sal 02 Eyl 2008, 00:36

Ya arkadaşlar. Mecidiyeköy-Cevizlibağ başlıklı forum niye kapandı. Hiç bir şey anlamadım?

Erkan YILMAZ
13 yıl önce - Sal 02 Eyl 2008, 00:48

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=59163

Bu başlıktan mı bahsediyorsunuz? Başlık gayet açık durumda, püfür püfür...

Emre Uzman
13 yıl önce - Sal 02 Eyl 2008, 00:50

Sağolasın. Normal sayfadan açılmıyor. Bu linkten açtım) Teşekkür ederim.

bülent eco
13 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 14:27

merhabalar... metrobus topkapı - avcılar hattı ile ilgili sayfayı takip edenler belki beni hatırlayacaklardır. bilmeyenler için ileteyim metrobus hattı projesinde birebir çalışan mühendislerden biriyim. ( trafik sıkışıklığı sırasında kızdığınız kişlerden biri ) yoğun bir çalışma döneminden sonra yaptığımız iş hakkında istanbulluların düşüncelerini öğrenmek amacıyla yazılan mesajları okuyayım dedim, alt başlıklardan başım döndü. zannedersem hattın eksiklikleri olmasına rağmen olumlu tepkiler aldığımıza seviniyorum. zaten söylememe gerek yok benden daha yakın şekilde takip edilmiş metrobus hattı... kısa bilgi vermek gerekirse metrobus hattı söğütlüçeşmeye gidecek. açıklanmamasına rağmen hava şartları izin verirse 31 ocakta söğütlüçeşmeye varılması planlanıyor. ayrıca harem - kozyatağı hattı bizim light metrobus dediğimiz şekilde projelendirilmesi hemen hemen bitmek üzere. kadıköy minibüs caddesi, barboros bulvarı ( ölçüm ekiplerimiz orada çalışıyor şu an ) vatan caddesi - milliyet gazetesi arası çalışmalar da light metrobus olarak projelendiriliyor.
herkese tekrar selamlar....

Enes A.
13 yıl önce - Sal 23 Eyl 2008, 01:22

Bu akşam saat 21:15 civarında Metrobüsümüzün son durağı olan Zincirlikuyu'dan köprüye doğru çalışma vardı.

Metrobüs rampasını geçtikten sonra köprüye doğru olan yolun emniyet şeridinin yanındaki bariyerler sökülüyor, emniyet şeridini içine alacak şekilde sola kaydırılıyordu.

Sanırım metrobüs buradan geçecek. Yavaş yavaş köprüye yaklaşıyoruz.

sayfa 9
ANA SAYFA -> ULAŞIM