Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Güleryüz Otomotiv: Bursa'nın Otobüs Üreticisi
123 ... 404142   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
sayfa 1
Utku ARDIÇ

15 yıl önce - Çrş 14 Şub 2007, 13:58
BUR » A4.08. Güleryüz Otomotiv: Bursa'nın Otobüs Üreticisi

Geçtiğimiz ay içinde Güleryüz Otomotiv'i ziyaret ettim.Misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederim.Edindiğim bilgileri ve fotografları sizlerle paylaşmak istedim.

TARİHÇE

30 yıl önce kaportacı olarak faaliyete başlayan ve 80'li yılların başında aile şirketi olarak Güleryüz Karoseri A.Ş. adını alan firma yurt dışından gelen çeşitli araç şasilerinin üzerine karoseri imal ederek tecrübe edinmiştir bu tecrübe sonucunda kendi markasını kurarak 21.yüzyılın başında COBRA marka çeşitli beklentilere cevap verecek araçlar üretmeye başlamıştır.Bu araçlar yurt dışına da ihraç edilerek marka olmanın prestiji sağlanmıştır.Firma gerekli kalite belgelerine de sahip olarak üretimini gerçekleştirmektedir.Bu dönemlerde ihtiyaçlara cevap verebilmek adına memleketim olan Gemlik'te yeni üretim tesislerini ilerki aylarda hizmete açmaya hazırlanıyorlar.

Üretim esnasında araçlar testen geçiriliyor işte 9m'lik GD180 test aracı:

Stoktaki araçlardan birkaç fotograf:

GL9 L modeli benim çok hoşuma gitti.11m uzunlukta olan araç,turizm taşımacılığı kısa mesafe şehirler arası taşımacılık için bence ideal bir araç.

Şuan hazırlık aşamasında olan Gemlik üretim tesisi

Şirket çalışanlarından Emre Abi'nin ihraç edilecek olan GL 9 modeli önündeki gurur fotografı

SAYGILARIMLA
                                                                                                                                   D.059-D.131
                                                                                                                                    Utku ARDİÇ

taner atlı

15 yıl önce - Pts 07 May 2007, 01:58

bugun ogrendıgım bursa gazetelerınden cobra bulgaristan 20 adet euro 4 şehirlerarası otobus satmış ve bulgaristanda  cesitlı sehirlerinde şehiriçi ulaşımda cobra kullanılmakta ımıs ordaki arkadaşların soyledıgı herkes bılıyordur belki treylebüsü de var sofyada yunanıstan ,romanya ve sırbıstana da ihracat yapıyormuş gurur duydum okudugum zaman paylaşmak ıstedım

taner atlı

15 yıl önce - Pzr 13 May 2007, 05:04

sofyada bulunan türk treylebusü  güleryüz cobra

(+)

turker ustun

15 yıl önce - Pts 14 May 2007, 11:40

Güleryüz otobüs fabrikasının merak ediyorumda tamamiyle alçak taban otobüs üretimi için bir çalışması ve bu güne kadar toplamda haç adet otobüs üretmiştir. Bilgisi olan varmı? Saygılarımla...

taner atlı

15 yıl önce - Pts 14 May 2007, 14:04

tamemen alcak taban degil üretimi bursalısın nerde oldugunu bılmıyorsan soyleyeyım mrekezi yeni yalova yolunnda real gelmeden bılgi alabılırsın ordan ve diger fabrikasıda gemlik engürücükte dir istege baglı hertürlü araç yapılıyor arac parkını gorebılırsın firmanın onunde eski bir üretici olduğu icin sayı vermek tam anlamıyla olmaz

ersindonmez

15 yıl önce - Sal 15 May 2007, 00:52

Ah keşke şu treleybüs leri Bursa da da görebilsek.Keni içimizden çıkıyorlar yurt dışına biz kullanamadan.
Firmanın belediye ye böyle bir teklif götürmesi nasıl olur acaba?

turker ustun

15 yıl önce - Sal 15 May 2007, 12:44

Ersin arkadasım bence şimdi acele etmemek lazımşimdi bursa için raylı sistem önemlidir. Bursaray heykele çıkacak çıktığında belki bu sisteme gerek kalmayacak... Hatta ilerki zamanalrda yakıt piili otobüsler çok hızlı oarak teknolojisi gelişiyor. Belki bu pilli otobüsler bu sistemin yerini alacak. Ama raylı sistem bittikten sonra güleryüz yakıt piil otobüslerimizi güleryüzden alınır. Saygılarımla...

İBRAHİM DİLBER
15 yıl önce - Cmt 02 Hzr 2007, 01:46
YARI ALÇAK TABANLI OTOBÜSLER

Güleryüz Otomotiv sitesinde 9 ve 12 m'lik yarı alçak taban otobüsler gördüm.Engelli rampaları da mevcut.Acaba Bursa'daki 9 ve 12 m'lik otobüslerin en azından bir kısmının yarı alçak tabanlı olarak üretilmesi düşünülebilir mi?

İBRAHİM DİLBER
15 yıl önce - Prş 05 Tem 2007, 20:50

Aslında AR-BUS,Güleryüz, Türkkar, Tezeller gibi markaların çıkışı çok sevindirici. Yaklaşık %65 yerli mazzeme kullanmak suretiyle üretim yaptıklarını belirtiyorlar. Ürünler kendi tasarımları. Bursa'da madem bu kadar potansiyel var, yetişmiş iş gücü var bu çok daha geniş bir şekilde değerlendirilebilir. Zannedersem Güney Kore'de devletin de teşviğiyle irili ufaklı birçok markanın bir araya gelmesi suretiyle dünya çapında markalar ortaya çıkmış. Bazı ekonomistler bu şekilde açıklıyorlar. Bursa şehrimiz de karuseri şehri olarak anılıyor. Geçmişte daha da fazla atölyenin bulunduğu fakat bunların malesef kepenk kapatmak durumunda kaldıkları ifade ediliyor. İnşallah bu potansiyel daha iyi değerlendirilir. Ülkemiz kazanır.
Tabi şu motor üretimi meslesine de ciddi şekilde el atılması lazım. Fakat bu tek başına Bursa'nın yapacağı bir iş değil. Zira motor üretimi için çok yüklü yatırım gerekiyor ve yatırımı amorti edebilmek için  çok adet satmak gerekiyor. Zaten dünya da da ancak belli başlı büyük motor üreticileri ayakta kalabilmeyi başarabiliyor. Geçenlerde IKARUS sitesine girdim onların bile bazı modellerinde DAF, MAN motoru var.

Okan C.
15 yıl önce - Prş 05 Tem 2007, 23:47

Üretim Kapasitesi ve Firma Bilgileri :
Yıllık 550 adet üretim kapasitesine sahip olan Güleryüz A.Ş. 30.000m²' si kapalı, 31.000m²' si açık alandan oluşan toplam 61.000m²'lik tesislerinde hizmet vermektedir. Türkiye genelinde 7 bölgede 26 adet Yetkili servis ağı, 300'ü aşkın deneyimli personeli ile faaliyet gösteren GÜLERYÜZ A.Ş. sağlamlığı, yüksek performansı, kullanışı, yolcu kapasitesi, yakıt tasarrufu COBRA otobüslerinin önde gelen özelliklerindedir.

Satış Bilgileri :
Güleryüz Otomotiv, COBRA Otobüsleri ile başta İstanbul olmak üzere Bursa, Adana, Eskişehir, Manisa, Antalya gibi Türkiye'nin birçok ilinde şehiriçi toplu taşımacılık yapan şahıs ve kooperatiflere üretim gerçekleştirmiştir. İç pazar dışında, Türkiye Cumhuriyetleri ve Orta Doğu ülkelerinin yanı sıra Bulgaristan, Romanya, Yugoslavya, Macaristan, Sırbistan, Yunanistan gibi Balkan ülkelerine ihracatı devam etmektedir.

Güleryüz A.S.nin kendi sitesinden üretim kapasitesi ve satis bilgilerini kapsayan bilgilerdir.

sayfa 1
123 ... 404142   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara