Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Fırat Üniversitesi
« önceki   123 ... 676869   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 68
alperenfatih
4 ay önce - Pzr 17 Ksm 2019, 22:44

Bence inanılmaz bir başarı. Ama bunun bir önemi yok bizim kamuoyunda. Önemli olan x yatırımına arsa verdi mi vermedi mi, milletvekilini, iş adamını mutlu etti mi etmedi mi.

hakan023
4 ay önce - Pts 18 Ksm 2019, 19:04

Fırat Üniversitesi Öğrencileri İlk 5’te

27 üniversitede 3 bin öğrenci üzerinde yapılan araştırmada, öğrencilerin yüzde 76'sının mutlu, yüzde 24'ünün mutsuz olduğu belirlendi. Fırat Üniversitesi öğrencileri ise en mutlu öğrenciler sıralamasında ilk 5 de yer aldı.

Türkiye’de 27 üniversiteden yaklaşık 3 bin öğrenci üzerinde araştırma yapıldı.

Araştırmada devlet üniversitelerinde eğitim görenlerin, vakıf üniversitelerinde okuyanlara göre daha mutlu olduğu belirlendi.

Araştırmanın sonucunda, öğrencilerin yüzde 76'sının mutlu, yüzde 24'ünün mutsuz olduğu belirlendi.

Fırat Üniversitesi en mutlu öğrenciler sıralamasında ilk 5 de yer aldı.

23'ü devlet, 4'ü vakıf olmak üzere 27 üniversiteden bin 190 erkek ve bin 525 kız öğrenci üzerinde yapılan araştırmada öğrencilere yaklaşık 200 soru yöneltildi.

"Öğrencilere 'Kaç yakın arkadaşınız var, bunlarla hangi sıklıkla görüşürsünüz, en son ne zaman yakın arkadaşınızla yüz yüze görüştünüz, interneti hangi sıklıkla kullanırsınız?' gibi sorular soruldu.

GÜLNAR: ÇALIŞMADA ELDE ETTİĞİMİZ BULGULAR BİZİ SEVİNDİRDİ

Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birol Gülnar, “Çalışmada elde ettiğimiz bulgular bizi sevindirdi. Araştırma sonucunda öğrencilerin yüzde 76'sının mutlu, yüzde 24'ünün mutsuz olduğunu tespit ettik. Mutlu olanların yüzde 93'ünü devlet üniversitelerinde okuyan öğrencilerin oluşturduğunu gördük. Devlet üniversitelerini kendi içinde değerlendirdiğimizde öğrencilerin yüzde 78'i mutlu, yüzde 22'si de mutsuz çıktı. Buna mukabil vakıf üniversitelerinde okuyan öğrencilerin de yüzde 66'sının mutlu, yüzde 34'ünün mutsuz olduğunu belirledik. En mutlu öğrenciler sırasıyla Adnan Menderes, İstanbul Ticaret, Gazi, Selçuk ve Fırat üniversitelerinde bulunuyor” diye kaydetti.

Elazığ Son Haber

KRAL456
4 ay önce - Cmt 23 Ksm 2019, 22:01

Fırat Üniversitesi İlk 10'da

Fırat Üniversitesi İlk 10'da
Fırat üniversitesi 1996'dan beri Yapay Zekâ temelinde “Derin Öğrenme”, “Makine Öğrenmesi” vb. konularında yayın yapan ilk 10 üniversitenin içerisinde yer aldı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından Yapay Zekâ temelinde “Derin Öğrenme”, “Makine Öğrenmesi” vb. konularında yayın yapan kurumlar açıklandı. Açıklanan listede şehrimizin köklü kuruluşu olan Fırat Üniversitesi 238 yayınla ilk on üniversiteden biri oldu.

Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ konu ile ilgili bir açıklama yaparak; Fırat Üniversitesi olarak, yapay zekâ alanında Türkiye de, ilk 10 üniversite içerisinde yer almaktayız. Çalışmaları ile bu dereceyi üniversitemize kazandıran tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Dedi.

Kayra_23
4 ay önce - Çrş 04 Arl 2019, 13:39

ükseköğretim Kurulu (YÖK), 2018-2019 Öğretim Yılı Yükseköğretim İstatistiklerine göre doğu ve güneydoğu anadolu bölgesinde üniversitelerin öğrenci sayıları.

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ 20417
AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ 12368
ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ 5017
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ 394811(Açık Öğretim:326011- Uzaktan Öğretim:5064)
BATMAN ÜNİVERSİTESİ 12203
BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ 14596
BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ 8240
DİCLE ÜNİVERSİTESİ 29466
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ 23121
ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 4132
FIRAT ÜNİVERSİTESİ 41378(Uzaktan Öğretim:1129)
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ 44815
HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ 1905
HARRAN ÜNİVERSİTESİ 25565
IĞDIR ÜNİVERSİTESİ 6734
İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ 39447(Uzaktan Öğretim: 4219)
KAFKAS ÜNİVERSİTESİ 20245
KAHRAMANMARAŞ İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ 1488
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ 33821
MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ 4001
MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ 10640
MUNZUR ÜNİVERSİTESİ 5232
MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ 8063
SİİRT ÜNİVERSİTESİ 14372
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ 51751(Uzaktan Öğretim:1353)
ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ 2526
VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ 26998

Doğu Anadoluda Erzurum Atatürk Üniversitesinden sonra öğrenci sayısı bakımından üniversite olarak 2. sıradayız. Toplam öğrenci sayısı bakımından ise şehir olarak 3. sıradayız.

alperenfatih
4 ay önce - Çrş 04 Arl 2019, 13:55

Sivas da bizden yüksekmiş.

Hazar23
4 ay önce - Çrş 04 Arl 2019, 13:58

Sivas arı gibi fakülte açıyor. İyi çalışıyorlar bizimde fena değil ama kalitemize göre yeterli değil. Bugün 60.000 civarı olabilirdi bu rakam. Uzaktan eğitim öğrencilerimiz varmış onları pek saymıyorum. Bence bir etkileri yok şehre katkı sağlamıyorlar.

Kayra_23
4 ay önce - Çrş 04 Arl 2019, 14:07

Sivas iç anadolu şehri olduğu için bizim doğu sıralamasına almadım.

Hazar23
4 ay önce - Çrş 04 Arl 2019, 14:17

Şehir ve halk olarak bize çok benziyor. Mesafede çok uzak değil. Bizde hukuk ve eczacılık yok prestij açısından olursa çok iyi olur bu iki fakülte.

Sanırım hukuk fakültesi YÖK ten onay aldı. Eski bir haber paylaşayım. Sonrasındaki gelişmeler hakkında bilgisi olan paylaşabilir. https://www.google.com/amp/www.424haber.com/amp/h ...aniyor-190

KRAL456
2 ay önce - Çrş 15 Oca 2020, 11:24

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörlük Kampüsü içerisinde 14 bin metre kare kapalı alan üzerine bin 453 kişilik kitap görünümlü olarak inşa edilen akıllı kütüphane, 24 saat aralıksız hizmet veriyor. Doğu ve Güneydoğu’daki üniversiteler içerisinde 350 bin materyal ile bölgenin en büyük kütüphanesine sahip olan Fırat’ta öğrenciler geceleri sıcak çorba eşliğinde ders çalışıyor.

FÜ Kampüsünde bu eğitim öğretim yılı içinde hizmete giren 14 bin metrekare kapalı alan üzerinde 3 genel kullanım katına sahip olan ve içinde 6 tane grup çalışması ile birer tane 300 kişilik 7/24 çalışma, okuma,dinlenme, konferans, nadir eserler ve idari salonlarının bulunduğu kütüphanede, 28 bin 993 dergi, 7 bin basılı tez ile 125 bin adet basılı ve 215 bin elektronik olmak üzere toplamda 350 bin doküman bulunuyor. Modern olarak tasarlanan kitap görünümlü kütüphanenin bin 453 kişilik kapasitesiyle bölgenin en büyüğü olduğu belirtildi. Bünyesinde bulundurduğu 2 multimedya ve özel bireylerin kullanımına yönelik salonlar da, özellikle sınav dönemlerinde ders çalışan öğrencilere büyük bir olanak sağlıyor. Devreye giren akıllı kütüphane sistemiyle öğrenciler ve araştırmacılar ödünç verme, iade alma, sayım ve kontroller dahil olmak üzere her kademede kitapları takip ederek işlemlerini daha kolay ve hızlı gerçekleştirebildiği aktarıldı.

Geceleri açık olunca, çorba ikramı da başladı

Haftanın 7 günü 24 saat açık kalan kütüphane de ise yoğunluk yaşanıyor. Özellikle öğrenciler akşam saatlerinden gece yarılarına kadar sınav haftasında zamanlarını kütüphanede geçiriyor. Bu nedenle Rektör Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ’ın talimatıyla kütüphanede akşamları öğrencilere çorba ikramı başladı. Kütüphanelerde ders çalışan öğrencileri her fırsatta ziyaret eden Rektör Demirdağ, ders arasına ‘sıcak bir mola’ veren öğrencilere çorba ikram ediyor.

Rektör Demirdağ: "Kütüphanemiz 7/24 hizmet veriyor"

Kütüphanenin 14 bin metre kare kapalı alan üzerine kurulduğunu aktaran FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Kütüphanemiz 7/24 hizmet vermektedir. Öğrencilerimiz, akademisyenler ve toplumun farklı yerlerinde kaynak almak isteyen herkese kontrollü olmak şartıyla açık bulunuyor. Eski kütüphanemiz mühendislik tarafındaydı ve ihtiyaçları karşılamıyor, yer bulunamıyordu. Özellikle öğrencilerimiz sınav döneminde çok ciddi sıkıntılar yaşıyorlardı şuan da bu kütüphaneyle rahatlamayı sağlamış olduk. Bizde dönem dönem kütüphanede ki gençlerimizi ziyaret ederek hasbi hal de bulunuyoruz. Bu da öğrencilerle kaynaşmamıza vesile oluyor. Bu açıdan da kütüphanede eksiklikler varsa onları da öğrencilerden dinlemiş oluyoruz” dedi.

Çorba ikramına başladıklarını ve bunun sürekli devam edeceğini aktaran Prof.Dr. Demirdağ, Fırat’ın spor, sosyal ve bilimsel çalışmalara oluşturulan alt yapıyla öğrencilerin donanımlı yetişmesine, hocaların bu görevi yaparken gerekli ihtiyaçların karşılanması açısından ciddi bir donanıma sahip bir üniversite olduğunu kaydetti.

“Öğrenciler memnun"

Kütüphanenin, gece gündüz açık olduğunu ve kendileri için çok yararlı aktaran Tıp Fakültesi Öğrencisi Emin Can Bekalp, “Kütüphaneden bir sürü öğrenci faydalanıyor. Burası aynı zamanda akıllı bir kütüphane oluyor. Her türlü ihtiyacımızı buradan sağlayabiliyoruz. Bizim için çok iyi bir şey özellikle kendi bölümüm adına söylüyorum. Bizim devamlı uzun saatler ders çalışmamız gerekiyor. O yüzden bizim sabaha kadar çalışacağımız bir ortam oluştu buda bizim için gayet iyi akşam da yemek ihtiyacımız oluyor burada kantinimiz var oradan faydalanıyoruz ama bu havalarda çorba sıcak olunca daha güzel oluyor” diye konuştu.

Yazılım Mühendisliği okuduğunu belirten Hüseyin Çelik ise “Kütüphane zaten çok önemli akıllı bir kütüphane sistemine sahibiz. Günün yarısından fazlası kütüphanede geçebiliyor o yüzden günün bir çoğunu kütüphaneye ayırmak zorunda kalıyoruz. Akşamları çorba ikramı oluyor buda bizim için çok güzel bir olanak. Yemek ihtiyacımızı karşılıyor” ifadelerini kullandı.

Haberkent

hakan023
2 ay önce - Pzr 19 Oca 2020, 17:09

sayfa 68
« önceki   123 ... 676869   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET