Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Fırat Üniversitesi
« önceki   123 ... 66676869   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 67
Gerald
4 ay önce - Sal 15 Ekm 2019, 22:10

Gursel erol olmasa bunuda duymayacağız

EJDER23

4 ay önce - Sal 15 Ekm 2019, 22:12

Alıntı:
Duyduğuma göre rektöre tam şamar sallayacakken rektör eğilmiş arkasında duran anestezi uzmanına tokat denk gelmiş zaytung Elazığ

Keşke anestezi uzmanı da bakana narkoz verseymiş.

Kemaliyee
4 ay önce - Sal 15 Ekm 2019, 23:14

Ben bakanın yaptığının yanlış olmadığını biraz abartı olduğunu düşünüyorum Rektör başkasın olsaydı bakana bende sitem ederdim Yahu şehre büyük yatırım geliyor devletin yerini üniversitenin die boş boş yatırıyor asıl vekiller burada ses çıkarmalıydı Dumandağ a helal olsun hiç çekinmeden durumu bakana bildirmiş Ayrıca değil bakan kimseyi eli belinde bir rektör karşılayamaz !

alperenfatih
4 ay önce - Çrş 16 Ekm 2019, 00:04

Bu nasıl yatırım ki koskoca Elazığ'da başka arazi bulamamışlar bugüne kadar ben anlamadım gitti.

Rektör karşılamamış zaten bakan çağırtmış, o da sonradan gelmiş; borsa başkanını dinlerken de bir eli arkasındaymış. Ne var bunda yani, hadi birşey var diyelim, böyle herkesin için de saydırıp bir de göğsünden ittirmek nedir, nerde görülmüş.

Ama yıllardır şehrimize söz verilen yerine getirilmeyen projeler, yatırımlar niye yapılmadı onun bir hicabı bile yok, konu Elazığ olunca bir önemi de yok.

Bir de Suudi midir ne haltsa gelmesin istemiyorsa, gider ABD'lisine Avrupalısına milyon dolarlarları verir, bize gelince bedava arsa kovalar. Ondan sonra da Arap Birliğini toplayıp Türkiye'yi utanmadan işgalci diye kınarlar.

http://m.yeniufukelazig.com/bakan-kurumdan-sert-i ...-23438.htm

özercan23
4 ay önce - Çrş 16 Ekm 2019, 08:55

Rektör efendi dersini almıştır haddini de bilmiştir artık. Kendini dev aynasında gören ve işe yarar hiçbir faaliyeti olmayan korkak bir adamdır. Üniversitenin kesikköprü arazisini yatırımcılara açmayarak buğday, arpa eken rektörden ne beklersiniz. Sadece İletişim Fakültesinin bir ucube gibi yükseldiği o arazide başka hiçbir faaliyette bulunulmaması yapılan yanlışı ortaya koymaktadır. Acilen o arazinin yatırıma açılması için rektörden gerekli izinlerin aldırılması gerekmektedir.

EJDER23

4 ay önce - Çrş 16 Ekm 2019, 09:33

Simon Sinek'in ,"Leaders eat last" (Liderler en son yer) kitabından alıntıdır..

Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti.
Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve konuşmasına başladı.
Ama kafasının başka yerde olduğu sanki anlaşılıyordu.
Daha bir iki cümle söylemiş iken durdu, kahve bardağından bir yudum aldı ve sonra bir süre bardağı kaldırıp baktı.

Derin bir nefes aldı ve ;

"Biliyor musunuz ne düşünüyorum? " diye sordu,

"Bu konferansta geçen yıl da, hem de aynı kürsüde konuşmuştum.
Tek bir fark vardı ; o zaman hala bakanlık görevim sürüyordu.
Buraya gelirken bana business class bileti alınmıştı,hava alanında beni bir limuzin ve eskort araba bekliyordu.
Beni önce bir otele götürmüşlerdi.
Otel müdürü beni otelin kapısında karşılamış ve kral dairesine çıkarmıştı.

Ertesi sabah lobide benim odadan inişimi bekleyen bir heyet vardı.
Beni yine aynı limuzinle bu salona getirmişlerdi.
Özel bir kapıdan içeri almışlardı.
Çok şık bir bekleme odasında konferansı beklerken porselen bir kapta kahve ikram etmişlerdi.

Sonra da beni salona aldılar ve en ön sırada ayrılan yerime geçmiştim."
Eski bakan derin bir nefes aldı,seyircilere gülerek bir süre baktı ve devam etti
"Fakat bu yıl karşınızda bir bakan olarak bulunmuyorum."bir an durdu ve sonra

" Dün buraya kendi ödediğim uçak bileti ile uçtum.
Beni hava alanında kimse karşılamadı.
Otele taksi ile geldim.
Kendi odama kendim çıktım.
Bu sabah buraya otelden yine taksi ile geldim.

Kapıdan girerken güvenlikten geçtim, hüviyetimi alıp listede olduğuma emin olmadan salona almadılar bile.
Sonra da bulabildiğim yerde oturdum.
Canım kahve istedi ve görevliye sordum ;bana dışarıda kahve makinesi olduğunu söyledi.

Ben de çıktım ve şu gördüğünüz kağıt bardağa kahveyi kendim doldurdum."
Seyirci gülmeye başlamıştı.
"Sanıyorum geçen yıl ,porselen bardak bana sunulmamıştı.Makamıma sunulmuştu.

Benim asıl bardağım işte bu."
Konuşmanın bu noktasında gülüp alkışlayan seyircilere kahve bardağını kaldırıp gösterdi.

Alkışlar bitince de şunları söyledi ;

"Size verebileceğim en iyi ders bu işte.
Bütün o övgüler, hizmetler, avantajlar rütbeniz, rolünüz, makamınız içindir.

Size ait değildir.
Ve bir gün makamınızı görevinizi bitirdiğinizde porselen bardağınızı halefinize verirler.
Çünkü aslında hep layık olduğunuz kağıt bardaktır...

Kağıt bardağa layık olan insanlara porselen bardak , makam aracı , hak etmediği değeri verirseniz üniversite rektörüne de saygısızlık yapar, şehri de aşağılar. Daha önce bu şehir Suat KILIÇ isimli bir bir bakanı da gördü. Hani makam aracından inmeden stadyumun yerini görmeye gelen şahıstan bahsediyorum. Hani tüm şehrin heyecanla beklediği stadyum ile ilgili müjdeyi vermek yerine koca bir şehri küçümseyip giden beyefendiyi.
Tevafuktur , yukarıdaki hikayenin benzeri onun başına da geldi tabi bir farkla. Bakanlık görevi elinden alındıktan sonra Elazığ'a konferans için gelmişti ancak bizimkiler yine de Gençlik ve Spor Bakanı iken yaptıklarının dersini veremedi. Şu anki rektörümüz ve Mücahit Yanılmaz sağ olsunlar yine de zat-ı muhteremi şımartmayı bildiler.

hazarkentli
4 ay önce - Pzr 20 Ekm 2019, 01:13

Makale Puanı,Atıf Puanı,Bilimsel Döküman Puanı, Doktora Puanı, Öğretim Üyesi/Öğrenci Puanı gibi 5 ana göstergeye göre Üniversiteleri puanlamak suretiyle sıralamaya tabi tutan URAP ın 2019 yılı üniversiteler sıralaması belli oldu, ilk üç sırayı Hacettepe,ODTÜ ve İTÜ nün aldığı sıralamada 3 basamak ilerleyerek bu yıl 18. Sırada yerini aldı. Fırat Üniversitesi aynı sıralamada 2018 yılında 21, 2017 yılında ise 19. sırada yer almıştı.

hakan023
4 ay önce - Prş 24 Ekm 2019, 18:51

Fırat Üniversitemiz ve kurulması gereken 2. Üniversite hakkında çok değerli bilgiler paylaşılıyor. İzlemenizi tavsiye ederim

aslanbey23
4 ay önce - Prş 24 Ekm 2019, 21:09

şu 2. üniversite yapılan illere bakın hepsi siyasi trabzondaki hariç hiçbiri haketmiyor.Yatırımda bile liyakat esas alınmıyor.maraşın ikinci üniversiteye nekadar ihtiyacı vardı hakeza malatya ve sivas üniversitelridi aynı.bu kıstas öğrenci sayısından ziyade mevcut başarı ve potansiyele göre belirlenmeliydi.Elazığ iki kriterdede hakediyor ama gelgelelim yine siyasilerimiz basiretsizliği yüzünden devletinde başıboşluğundan hep hakkımız yeniyor herkonuda olduğu gibi.

hakan023
3 ay önce - Pzr 17 Ksm 2019, 20:45

US News & World Report Dünyanın en iyi mühendislik alanındaki üniversitelerini açıkladı. Başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Fırat Üniversitesi Türkiye genelinde 5. Sırada yer aldı.

Fırat Üniversitesi dünya ve ülke genelindeki başarı çıtasını yükseltmeye devam ediyor.

Mühendislik alanındaki başarısıyla göz dolduran Fırat Üniversitesi adını bir kez daha başarılı üniversiteler arasına yazdırmayı başardı.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ 5. OLDU

US News & World Report tarafından hazırlanan listede üniversitelerin mühendislik fakültelerindeki başarısı sıralandı.

Sıralamada Fırat Üniversitesi mühendislik alanında Türkiye’nin en iyi 5. Üniversitesi seçildi.

PROF. DR. DEMİRDAĞ: EMEĞİ GEÇEN HERKESİ KUTLUYORUM

Konuyla ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Fırat Üniversitesi US News & World Report tarafından hazırlanan Dünyanın En İyi Üniversiteleri Listesinde Mühendislik alanında Türkiye genelinde 5. sırada yer aldı. Bu gururu yaşamamızda emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Fırat Üniversitesi Basın Yayın

sayfa 67
« önceki   123 ... 66676869   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET