Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Fırat Üniversitesi
« önceki   1234 ... 676869   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 3
Tolga Dt
10 yıl önce - Sal 17 Ksm 2009, 15:43

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl, yaptığı açıklamada, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin açılması kararının ardından fakülte bünyesinde bölümlerin açılması yönünde çalışmalar yaptıklarını belirterek, bölümlerin açılması noktasında Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) yapılan başvurunun kabul edildiğini dile getirdi. Rektör Bingöl, “Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde bulunan İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Maliye, Ekonometri ve Sosyal Hizmetler bölümlerinin kurulması YÖK tarafından uygun görülmüştür” dedi.

Tolga Dt
10 yıl önce - Sal 17 Ksm 2009, 15:45

Ülkedeki bazı üniversitelerin gelişmesi ve büyümesine üniversitelerin bulunduğu illerdeki işadamlarının katkısı olduğunu belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Feyzi Bingöl, “Başta Kayseri ve Bolu’da olmak üzere üniversitelerin bulunduğu birçok ilimizde o ilin sanayici ve işadamları üniversitenin gelişmesine bina yaparak katkı sağlıyorlar. Bizde bu yıl üniversitemiz bünyesinde bazı yeni fakülte ve bölümler açmayı planladık. Bu planımız uygun bulundu ve kanun ile desteklendi. Ancak biz 2009-2010 eğitim ve öğretim yılımızda bünyemizde kurduğumuz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesindeki 9 bölüm ile diğer bazı fakültelerimiz bünyesine kurulmasını planladığımız bölümler de dahil olmak üzere toplam 17 bölüme öğrenci alımını gerçekleştiremedik. Bunun tek nedeni de eğitim ve öğretim yaptıracağımız uygun fiziki mekan eksikliği oldu.
Üniversitemizin gelişmesi, öğrenci sayısının artması ile ilimizin ekonomisine katkısının artırılması düşüncemize ilimizin yetiştirmiş olduğu sanayici ve işadamlarının destek vermesi, uygun eğitim ve öğretim yapılacak fiziki mekanların oluşturulması durumunda yeni bölümlerimize binlerce öğrenci alımını gerçekleştirmemiz söz konusu olabilecek” dedi.
Fırat Üniversitesi’nin acil olarak iki binaya ihtiyacı bulunduğunuda belirten Rektör Prof. Dr. Bingöl, “Bu binaların yapılması durumunda, açılmasını planladığımız tüm bölümleri eğitim ve öğretime açarız. Bu bölümlerin açılması durumunda da üniversitemize yılda 2 bin yeni öğrenci alımı söz konusu olacak. Dört yıl üzerinden hesaplarsak üniversitemizin öğrenci sayısı 32 bine yükselecek, bunun da ilimiz ekonomisine önemli oranda katkısı olacaktır” diye konuştu.
Fırat Üniversitesi’nde 2009-2010 eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin uygun mekanda eğitim ve öğretim yapamayacakları nedeniyle öğrenci alınmadığı bölümler şunlar:
Fen Edebiyet Fakültesi-Aktüerya, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisad Bölümü, İşletme Bölümü, Siyaset Bölümü ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler Bölümü, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü, Maliye Bölümü, Ekonometri Bölümü, Sosyal Hizmetler Bölümü, Sağlık İdaresi Bölümü, Görsel İletişim Tasarım Bölümü, Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri (Geomatik) Mühendisliği, Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Devlet Konservatuvarı Halk Oyunları Bölümü, Keban Süleyman Demirel MYO Bağcılık Bölümü.

Serhan Erbay
10 yıl önce - Prş 03 Arl 2009, 17:42
Genç bakış Proğramı yapıldı

Abbas GÜÇLÜ yönetimindeki Genç Bakış Proğramı 2 Aralık 2009 tarihinde Fırat Üniversitesinde yapıldı.Fırat Üniversitesi konservatuvarının icra ettiği Harput musikisi ile başlayan proğramın konuğu DP Genel Başkanı Sayın Hüsamettin Cindoruk tu.

Barış23

10 yıl önce - Pts 07 Arl 2009, 15:25

Fırat Ünversitesi öğrenci ve öğretim elemanlarınca yayın yapan Fırat tv nin Türkiye de yerel yayın yapan ilk üniversite olduğunu biliyormuydunuz??!!... Doğu Anadolunun en köklü üniversitesi olan Fırat Üniversitesi, Teknopark projesini bitirdiği zaman Elazığ şehri Doğu nun Bilişim merkezi olacaktır.

sbs 83
10 yıl önce - Pts 07 Arl 2009, 16:36

Alıntı:
Doğu Anadolunun en köklü üniversitesi olan Fırat Üniversitesi, Teknopark projesini bitirdiği zaman Elazığ şehri Doğu nun Bilişim merkezi olacaktır.

erzurum atatürk üniversitesi hakkında bilgin olmadığı belli dostum.kuruluşu 1957 istediğin her bölüm vardır.hukuk fakültei dahil 41000 öğrenci 1092 öğretim üyesi var

Barış23

10 yıl önce - Pts 07 Arl 2009, 16:43

sbs 83 , Fırat üniversitesi nin resmi kuruluşu 1974.Üniversite nin kuruluş hikayesi 1945 li yıllara dayanıyor.Zira Atatürk üniversitesi Elazığ vilayetine kurulacakken ,Zamanın C.Başkanı Cemal gürsel Erzurum lu olduğu için üniv.Erzuruma kurulmuş..1967 yılında Elazığda Devlet Müh.lik ve Mimarlık Akademisi kurularak Ünv.ye geçişin ilk adımları atılmıştır.. Kaynak ;Fırat Üniversitesinin Kuruluşu.. Umarım aydınlanmışsındır.....

sbs 83
10 yıl önce - Pts 07 Arl 2009, 16:45

atatürk üniversitesi ni 1957 yılında adnan menderes kurdu senin siyaset tarihi dersine ihtiyacın var.

Aksu23
10 yıl önce - Pts 07 Arl 2009, 16:49

mezun olduğum Fırat Üniversitesinin resmi kuruluşu 11 Nisan 1975 tarih ve 1873 Sayılı Kanunla gerçekleşmiştir....

Barış23

10 yıl önce - Pts 07 Arl 2009, 16:53

Adnan menderes başbakandı,Cumhurbaşkanı değil di sevgili kardeşim...Adnan Menderes o tarihlerde (Cemal Gürselinde telkinleriyle)Atatürk üniv.projesininin Erzuruma gitmesini sağlamıştır.(Nur içinde yatsın)...hatta Elazığı ziyaret ettiği zaman Elazığlılar tepkilerini Başbakanı ağırlamayarak göstermişlerdir...Olsun..Erzurum Şehrinin üniversiteye daha çok ihtiyacı varmış o tarihlerde..Sebebide Doğu illeri içerisinde Eğitim olarak az gelişmiş illerden olduğu için Erzurum vilayetine kurulmuş Atatürk Üniversitesi,...Yanlış anlaşılmasın.Üniversite Erzurum a gitti diye şikayet etmiyorum.Sadece bu üniversitenin Nasıl kurulduğunu belirtmek için sana bu bilgiyi yazdım.

sbs 83
10 yıl önce - Pts 07 Arl 2009, 17:00

cumhurbaşkanı celal bayardı cemal gürselin telkini neymiş.dediğim gibi siyasi tarihin çok zayıf.erzurum yada van şehrine kurulması planlanıyordu üniversite.ABD nebraska üniversitesi nin fizibilite çalışması sonucu erzuruma kuruldu.kaldıki eğitim konusunun uzmanları iyi bilir erzurum tarihin her döneminde ilim merkezi olmuştur.erzurumun ihtiyacı varmış da kurulmuş gibi hafif yazılar yazıp erzurumu değil kendini alçaltıyorsun.selam olsun gaggoşlara

sayfa 3
« önceki   1234 ... 676869   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET