Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Fırat Üniversitesi
« önceki   123 ... 181920 ... 636465   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 19
Alparslan Yalçın

7 yıl önce - Cum 15 Hzr 2012, 08:40
Prof.Dr.Kılıç, Birinci Oldu

Fırat Üniversitesi Rektör adayı belirleme seçimleri yapıldı.Fırat Üniversitesi Atatürk kültür merkezinde gerçekleştirilen seçimlerde 6 aday rektörlük için yarıştı.

Seçimler öncesi divan oluşturuldu. Divana Prof. Dr. Ahmet Kazez, Doç. Dr. Esin Turhan ve Yrd. Doç. Dr. Muhsine Duman seçildi.Saat 10.00’da başlayan oy kullanma işlemi saat 16.00’da sona erdi.Seçimlerde 806 öğretim üyesinden 796’i oy kullandı.

Seçimlerde ; Prof. Dr. Orhan KILIÇ (F.Ü Rektör Yardımcısı ve İnsani - Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi) , Prof. Dr. Nazir DUMANLI (Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim üyesi) , Prof. Dr. Ahmet BURAN (Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fak. Öğretim Üyesi) , Prof. Dr. Bülent ŞEN (F.Ü Rektör Yardımcısı ve Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi) , Prof. Dr. Kutbettin DEMİRBAĞ (Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi) , Prof. Dr. Ali ÖLÇÜCÜ (Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim Üyesi) yarıştı.
Seçimler sonrasında ;

1-Prof.Dr.Orhan Kılıç : 204
2-Prof.Dr.Kutbettin Demirbağ : 181
3-Prof.Dr.Nazir Dumanlı : 169
4-Prof.Dr.Ali Ölçücü : 141
5-Prof.Dr.Ahmet Buran : 77
6-Prof.Dr.Bülent Şen : 14

Seçimlerin ardından bir açıklama yapan Prof. Dr. Orhan Kılıç, “Öncelikle bana oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de birlik ve bütünlüğü yaşatma konusunda ciddi gayret sarfedeceğim. Bundan sonraki sürecin artık benim lehime neticelenirse, Cumhurbaşkanımızın, YÖK genel kurulu üyelerimizin teveccühüne mazhar olup Fırat Üniversitesi Rektörü olarak atanırsam bugün buradan ilan ediyorum bütün öğretim üyelerimizin rektörü olacağım. Güçlü bir ekibimiz olacak. Ülkemizin gerçekleri ve üniversitemizin gereklerini göz ardı etmeden yeni bir yönetim anlayışıyla inşallah geleceğiz. Seçim öncesindeki her beyanatımda öğretim üyelerimizin ortaya koyacağı iradeye herkesin saygı duyması gerektiğini, sandıktan çıkanın hak olduğunu, bu hakkın mutlaka teslim edilmesi gerektiği üzerinde durdum. Hiçkimsenin peşinen kendisini peşinen rektör ilan etmeye hakkı yok. Eğer öğretim üyelerimiz burada bir irade ortaya koşymuşsa bu zannediyorumbu hak gasb edilmeyecek, bilakis teslim edilecektir. Ben bu aşamadan sonra kendimi YÖK genel kurulu üyeleri ve cumhurbaşkanımıza emanet ediyorum.” dedi.

Seçimlerin ardında 6 aday YÖK'e gönderilecek. YÖK ise bu adaylardan 3’ünü Cumhurbaşkanlığına sunacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bu adaylardan birini rektör olarak atayacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün rektörlük atama teamüllerine bakıldığında genellikle birinci isimleri rektör olarak atadığı görülüyor.

tugcanaslan
7 yıl önce - Cum 15 Hzr 2012, 12:00

umarım iyi işler yapacak kişi kimse o kazanır. Hizmet lazım yan gelip yatmak değil
ayrıca;
Alıntı:
Seçimlerin ardında 6 aday YÖK'e gönderilecek. YÖK ise bu adaylardan 3’ünü Cumhurbaşkanlığına sunacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bu adaylardan birini rektör olarak atayacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün rektörlük atama teamüllerine bakıldığında genellikle birinci isimleri rektör olarak atadığı görülüyor.

bu cümleye katılmıyorum, Cumhurbaşkanı bir çok kez 1. sıradakileri atamayıp 2. hatta 3. sıradakileri bile atamıştır çok az oy almalarına rağmen.

AhmetTarık

7 yıl önce - Cum 15 Hzr 2012, 23:15
FIRAT ÜNİVERSİTESİ

FIRAT ÜNİVERSİTESİ

(+)

FEN FAKÜLTESİ & İNSANİ VE SOSYAL BİLİMLER FAKÜLTESİ

(+)

TIP FAKÜLTESİ

(+)

MÜHENDİSLİK KAMPÜSÜ

(+)

emre230
7 yıl önce - Pts 25 Hzr 2012, 11:52

“1. ULUSLARARASI ORTADOĞU SOSYOLOJİSİ KONGRESİ” 28-30 HAZİRAN 2012 TARİHLERİ ARASINDA F.Ü. KONGRE MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

Fırat Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Merkezi Sosyoloji Şubesi tarafından düzenlenen “1. Uluslararası Ortadoğu Sosyolojisi Kongresi” 28-30 Haziran 2012 tarihleri arasında F.Ü. Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Program: 27 Haziran 2012
09.00-17.00 Kayıt
28 Haziran 2012
09.30 Açılış
11.00-17.00 Oturumlar
20.00 Semah Gösterileri
29 Haziran 2012
09.30-16.50 Oturumlar
17.00 Genel Oturum
20.00 Konser
30 Haziran 2012
08.30-18.00 Harput-Keban-Hazar Gölü Gezisi
Tarih : 28-30 Haziran 2012
Açılış Saati : 09.30
Yer : Fırat Üniversitesi Kongre Merkezi

emre230
7 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2012, 11:13

İlahiyat Fakültesi yeni hizmet binası geniş bir davetli topluluğunun katılımı ile 29/06/2012 tarihinde açıldı. Üniversitemize hayırlı olsun. Bunun örnek teşkil edip benzerlerinin üniversitemize Elazığlı iş adamları tarafından kazandırılmasını gönülden arzu ediyoruz.

emre aegean

7 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2012, 15:28

Elazıga diş hekimliği ve mimarlık fakülteleri yakında açılıcak sanırım mimarlığı kesin biliyorum ama diş konusunda bilgisi olan varmı?

Emrah23
7 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2012, 17:38

umarım açılacak tüm fakülteler Kesikköprü kampüsüne yapılır o alanın bi an önce canlanması ve merkezle kaynaşması adına

Alparslan Yalçın

7 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2012, 20:33

Mühendislik Yerleşkesi

Kurtuluş21
7 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2012, 20:55

F.Ü. Kesik köprü yerleşke si Selçuk Üniversitesi örneğinde olduğu gibi Elazığ'ın ikinci üniversitesi olur. Konya Üniversitesi de Selçuk Üniversitesinin Meram yerleşkesinden oluşuyor.

Emrah23
7 yıl önce - Cum 06 Tem 2012, 23:33

Fırat Üniversitesinin yeni rektörü Prof.Dr. Kutbettin Demirbağ oldu. Yapılan seçimleri 2.sırada tamamlayan Demirbağ , Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Fırat Üniversitesi rektörü olarak atandı

sayfa 19
« önceki   123 ... 181920 ... 636465   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET