Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Fırat Üniversitesi
123 ... 666768   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
Resul

12 yıl önce - Çrş 14 Şub 2007, 02:08
Elazığ - Fırat Üniversitesi

(+)

(+)

(+)

4 Yıldır okuduğum okulun sitede yeralmadığını gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim.
Not: 1. ve 3. Fotoğraf www.firat.edu.tr sitesinden alıntıdır.

tolga2323
11 yıl önce - Sal 22 Nis 2008, 18:01
Fırat Üniversitesi

Eski günlarim aklıma geldi, Ben Fırat Üniversitesi Fen-Edebiyat Matematik mezunuyum. Bizim bina mühendislik tarfındaydı daha sonra rektörlük tarafına taşındı. Çok güzel günlerimiz oldu, Harika arkadaşlarım vardı ve her biri başka diyarlara gittiler.

Serhan Erbay
11 yıl önce - Pzr 05 Ekm 2008, 03:18

Resim Alıntıdır.

levent çlk

11 yıl önce - Pzr 05 Ekm 2008, 19:25

Mühendislik Yerleşkesi
(Fotoğraf Alıntıdır)

bicir_fatih

10 yıl önce - Pzr 11 Oca 2009, 14:39

(+)

levent çlk

10 yıl önce - Sal 13 Oca 2009, 20:35
Teknokent 2009 yılı içinde tamamlanacak

Teknokent yıl içinde tamamlanacak
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl, Teknokent`in kuruluşunun 2009 yılında tamamlanacağını söyledi.
Rektör Prof. Dr. Bingöl, Teknokent kuruluşu çalışmalarının Şubat 2008 ile Eylül 2008 arasında kesintiye uğradığını ve hiçbir çalışma yapılmadığını belirterek, "Üniversitelerin asli
görevlerinden biri, ülkenin veya bölgenin sorunlarıyla ilgili araştırmalar yapmak, bunlara çözüm üretmek ve toplum hizmetine sunmaktır. Bunun içinde sanayiye ilişkin konuları araştırmak amacıyla Teknokent`in biran önce kurulması gerekiyor. Daha önce başlattığımız Duvarsız İnkibatör Projesi vardı. Bu projemiz gelişti ve sonuçta Teknokent kanunu çıktı. Bu konuda ilimizde başlatılan çalışmalar bir süre inkitaya uğramış. Bu çalışmaları yeniden başlattık ve hızlandırdık” ifadelerine yer verdi.

Kaynak;Yerel Basın

levent çlk

10 yıl önce - Pts 04 May 2009, 18:28
Fırat Üniversitesinde Yeni Fakülte ve Bölümler Açıldı.

Fırat Üniversitesinde Mekatronik Mühendisliği bölümü ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesinin ardından
Fırat Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği bölümü kurulduğu bildirildi.
Rektör Prof. Dr. Feyzi Bingöl, yazılı açıklamasında, Mühendislik Fakültesi bünyesinde Endüstri Mühendisliği bölümü kuruluş çalışmalarının tamamlandığını, bölümün kurulmasının YÖK tarafından onaylandığını belirtti.
Rektör Prof. Dr. Bingöl, bölümün öğretim üyesi eksikliğinin giderilmesinden sonra en kısa sürede öğrenci alacaklarını duyurdu.

fdburak

10 yıl önce - Cmt 20 Hzr 2009, 19:35

bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum yarından itibaren üniversiteye ait birçok resmi buraya taşımak istiyorum...fırat üniversitesinin bir parçası olarak üniversitemi tanıtmaktan büyük onur duyacağım.

levent çlk

10 yıl önce - Sal 14 Tem 2009, 15:19

Fırat Üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi bünyesinde bölümler açıldı.
Rektör Prof. Dr. Feyzi Bingöl, yazılı açıklamasında, iktisadi ve idari bilimler fakültesi bünyesinde bölümlerin açılması konusunda YÖK`e yaptıkları başvurunun kabul edildiğini kaydetti.
Rektör Prof. Dr. Bingöl, fakülte bünyesine iktisat, işletme, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, maliye, ekonometri ve sosyal hizmetler bölümlerinin kurulması YÖK tarafından uygun görüldüğünü belirtti.
Kaynak;fırat Üniversitesi

Tolga Dt
10 yıl önce - Pzr 02 Ağu 2009, 04:12
Rakamlarla Fırat Üniversitesi

Üniversitemizde lisansüstü eğitim yapan 3 Enstitü (Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri),
9 Fakülte,
1 Devlet Konservatuarı,
2 Yüksekokul ( Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu) ve
6 Meslek Yüksekokul bulunmaktadır.
Bu birimlerde toplam 20178 öğrenci eğitim görmektedir.
Ayrıca 698 öğrenci de “Af Kanunu”ndan yararlanmak için müracaat etmiştir. Af Kanunundan yararlanarak dönenlerle birlikte, bugün için toplam öğrenci sayımız 20.876 olmuştur.

Bu birimlerimizde,

196 Profesör, 168 Doçent,
314 Yardımcı doçent olmak üzere
toplam 678 öğretim üyesi (19 yardımcı doçentin atama işlemleri de devam etmektedir) ve 793 diğer öğretim elemanları
(aynı şekilde 44 diğer öğretim elemanının atamaları da devam etmektedir)’ından oluşan toplam
1471 akademik personel ve
1143 kadrolu idari personel ile eğitim-öğretim ve araştırma hizmetleri yürütülmektedir.

a) 2003 yılında Rektörlüğüm döneminde kurulan ancak 6 Ağustos 2008 tarihine kadar hiçbir gelişme göstermeye Mekatronik Mühendisliği Bölümü’ne ek kontenjanla öğrenci alınmış ve tahsis edilen binasında eğitim-öğretime başlamıştır.
b) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne İkinci Öğretim için öğrenci alınmıştır.
c) Eğitim Fakültesi bünyesinde “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği”nin kuruluşu ve aynı zamanda ek kontenjanla öğrenci alımı sağlanmış ve eğitim-öğretime başlamıştır.
d) Fen-Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü’nde İkinci Öğretim başlatılmıştır.
e) Maden Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılmış, ancak öğrenci alınmamış olan Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Endüstriyel Elektronik ve Kimya Programları’na ek kontenjanla öğrenci alınmıştır.
f) Gıda Mühendisliği Bölümünü’nün açılması için Senato kararı alınmış ve YÖK’e gönderilmiştir.
g) Biyomühendislik (Medikal Sistem Mühendisliği) Bölümü’nün açılması ile ilgili çalışmalar son safhaya gelmiştir.
h) Bilişim Enstitüsü’nün açılması için gerekli çalışmalar yapılmış ve Senato kararımız YÖK’e gönderilmiştir.
i) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin açılması için 19 Ağustos tarihinde alınan Senato kararımız YÖK tarafından kabul edilerek MEB’na gönderilmiş ve oradan da kabul edilerek kanunlaşması yolunda önemli bir yol kat edilmiştir.
j) Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun kurulması için gerekli çalışmalar son aşamaya gelmiştir. Bu çalışmaların tamamlanması ile alınacak Senato kararımız YÖK’e gönderilecektir.
k) Son yapılan YÖK Genel Kurulu’nda Tezsiz Yüksek Lisans programlarının ikinci öğretimlerinin açılmasının kabul edildiğini de öğrenmiş bulunmaktayız.
l) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde Dış Ticaret ve Pazarlama programları açılması yönündeki Senato kararımız YÖK’e gönderilmiştir.
m) Keban Meslek Yüksekokulu bünyesinde Bağcılık ve Bağ Ürünleri Teknolojisi programı açılma kararı YÖK’e gönderilmiştir.
n) Sağlık Hizmetleri Meslak Yüksekokulu bünyesinde kuruluş çalışmaları tamamlanan Adli Tıp Teknikerliği Programı ile karar da YÖK’e gönderilmiştir.

Rakamlarla Fırat üniversitesi Hastanesi

• Hastanede aktif öğretim üyesi çalışan sayısı : 130 ( hiçbir özel hastanede bu sayıda hekim bulunmamaktadır)
• Kadrolu personel sayısı : 322,
• 4/B ile çalışan personel sayısı: 98,
• Şirkette çalışan hizmet elemanı : 696, Temizlik elemanı : 170,
• 2008 yılı Poliklinikte bakılan hasta sayısı : 252962,
• 2008 yılında yatan toplam hasta sayısı: 40131,
• 2008 yılı toplam ameliyat sayısı : 14019

sayfa 1
123 ... 666768   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET