Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana - Yumurtalık
« önceki   12345 ... 727374   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
sayfa 4
bülent dizdar

13 yıl önce - Pzr 20 Ağu 2006, 13:42

sevgili tuna yersu;
tam da sizin yazdığınız şeyleri yazmak geçiyordu aklımdan. hislerime tercüman oldunuz. ayrıca az önce cem hocamla telefonda görüştüm. kendisi antalya çıralı'da tatildeymiş. adana'ya dönünce ilk iş olarak bu konuya el atacakmış.
ulaştınız'ın söylediği;
Alıntı:
yumurtalık sahili çok önemli bir yumurtlama alanı değildir son 25 yılda sadece 4 kaplumbağa yumurtlamıştır.

sözlerine de kesinlikle katılmadığını söyledi.

ersinyılmaz

13 yıl önce - Pzr 24 Eyl 2006, 16:02

Yumurtalık diğer yumurtlama alanları gibi önemli yumurtlama alanlarından biridir. Öyleki; uydu bağlantılı caretta takibi ilk  kez yumurtalıkta uygulamıştır.

ahmet hakan varan
13 yıl önce - Çrş 27 Eyl 2006, 01:29
yumurtalık turizm değil sanayi kenti olacak gibi

Serbest bölgeye sahip olan bu küçük ilçemiz İSKEN ve BTC gibi uluslararası şirketlerin bölgeye kurulmasıyla daha da önem kazandı. Ayrıca önümüzdeki dönemde SANKO holding, Petrol Ofisi gibi yerli firmalar da bölgeye tesis yapacaklar. Petrokimya tesisleri de kurulunca Yumurtalık, artan nüfusuyla orta ölçekli sanayi şehri konumuna gelecektir...

yucelll
13 yıl önce - Cum 29 Eyl 2006, 17:36

yumurtalığa gittim çok güzel bir özellikle o deniz manzarası sonsuz bir görüntü ve denizin ortasında kale çok güzel

Bekir Kurt

12 yıl önce - Cmt 24 Şub 2007, 11:33

Cocuklugum Kadirli ve Ceyhan'da gectigi icin yazlari hep Yumurtalik'a giderdik. Plaj ve kalenin bulundugu yerler inanilmaz güzel ve hala o güzelligi korumakta.

Fakat sanayi tesislerinin Yumurtalik'a gelmesin oranin essiz güzelligini bozabilecegini ve bilhassa deniz ve hava kirliligine yol acabilecegini düsünüyorum. Umarim yeterli önlemler alinmistir.

sayfa 4
« önceki   12345 ... 727374   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA