Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
orhans
15 yıl önce - Cum 09 Şub 2007, 13:35
BUR » C1.07. Bursa Hızlı Feribot Terminali - (Tartışma)

Ne zaman açılıyor ?
Taşıma ücretinin ne olacağını bilen var mı ?Bu başlık ile ilgili fotoğraf içeriği Bursa Hızlı Feribot Terminali başlığında yer almaktadır. Fotoğraflarınızı o başlıkta paylaşabilirsiniz.. [ - Ebru K.Türk - Cum 09 Şub 2007, 15:44 ]


ömer
15 yıl önce - Cum 09 Şub 2007, 13:53

Güzel bir feribot terminali gercekten hosuma gitti trafik yönünden düzenli bir terminal gibi gözüküyor.
Umarim bursaya ve vatana hayirli olur.


ozcan alemdar
15 yıl önce - Cum 09 Şub 2007, 14:29

Bursa dan İstanbul'a giderken yol bakımından sorun yok. Fakat İstanbul dan gelip Bursa ya gidecek bir aracın ana yola çıkmak için 4-5 km fazladan bir yol dolaşması gerek

Batur

15 yıl önce - Cmt 10 Şub 2007, 14:01

Feribot iskelesi tamamlandı ama araçların Mudanya yoluna çıkmaları için bir kavşak düzenlemesi yapılmadı henüz. Çıkan araçları Güzelyalı içinden Simens fabrikası kavşağına yönlendirecekler sanırım. Benzinliklerin oradan dönmek şu haliyle bile problemli, yüzlerce araç oradan dönmeye kalkarsa daha problemli olur.

M.Erdoğan
15 yıl önce - Cmt 10 Şub 2007, 14:12

Alıntı:
Çıkan araçları Güzelyalı içinden Simens fabrikası kavşağına yönlendirecekler sanırım. Benzinliklerin oradan dönmek şu haliyle bile problemli, yüzlerce araç oradan dönmeye kalkarsa daha problemli olur.


Ciddi sorun çıkabilir hatta bu yüzden 2007 içinde oraya kavşak yapılcaktı ama o kavşağa harcancak para kent içindeki başka yatırımlara kaydırıldı diye söylenmişti. Oraya kavşak yapma konusuda sonraki yıla bırakıldı.

Belediye başkanının bu konudaki bir açıklamasını izledim tvde. Başkan, oradaki kavşağı yapmaktan vazgeçme sebeplerinden biri olarak aslında daha oradaki çıkacak sorunları görmeden bir kavşak yapmak sorunu çözmeyebileceğini söylemişti. Açıklamasını bulabilirsem yine yazarım buraya.

Kavşak şimdilik yapılmayacakmış çünkü; önce feribot seferleri başlasın, nerelerde nasıl bir sorun çıkacak görelim ondan sonra asıl sorunu çözmeye yönelik bir proje üretilirse daha işe yarar sonuç çıkar demişti. Şimdiden varsayımlara göre bir kavşak yapıp ondan sonrada yine başka sorunlar çıkarsa tekrardan oraya müdahale etmek gerçekten zor olabilir bencede.ozcan alemdar
15 yıl önce - Pzr 11 Şub 2007, 00:53

Alıntı:
Kavşak şimdilik yapılmayacakmış çünkü; önce feribot seferleri başlasın, nerelerde nasıl bir sorun çıkacak görelim ondan sonra asıl sorunu çözmeye yönelik bir proje üretilirse daha işe yarar sonuç çıkar demişti.

Bu nasıl bir mantık böyle. Herşey apaçık meydanda. Siemens kavşağı iskelenin 2-2.5 km batısında. Kavşağa gidip tekrar güzelyalı girişinin bulunduğu mudanya-bursa karayolundaki  noktaya dönmesi toplam 4-5 km extra bir yol demek.Belediye araçların yol dolaşmalarından zevk mi alacak? O zaman muhaliflerin "iskeleyi neden petrol ofisi önündeki hazır dolgu alanına yapmadınız" demeleri haklı bir tepkidir. Yazık bursa'nın milyon ytl leri boşa harcanıyor... [/quote]


ozcan alemdar
15 yıl önce - Pzr 11 Şub 2007, 01:29(+)
ozcan alemdar
15 yıl önce - Pzr 11 Şub 2007, 02:14

Mademki bir kavşak yapılmayacak , benzin istasyonunun bulunduğu dönüş noktasında yolun genişletilmesini , sığınma ceplerinin uzatılmasını iki tane de trafik lambası konulmasını öneriyorum, zaten burada sık sık kazalar oluyor buna ihtiyaç var.


(+)


M.Erdoğan
15 yıl önce - Pts 12 Şub 2007, 03:42

Alıntı:
Herşey apaçık meydanda. Siemens kavşağı iskelenin 2-2.5 km batısında. Kavşağa gidip tekrar güzelyalı girişinin bulunduğu mudanya-bursa karayolundaki  noktaya dönmesi toplam 4-5 km extra bir yol demek.Belediye araçların yol dolaşmalarından zevk mi alacak?


Benim bildiğim ve duyduğum doğruysa oraya bu sene kavşak yapılsaydı bildiğimiz batçık modelde olacaktı. Ancak sonradan iskele çıkışını anayola bağlayan noktaya (bursa yönüne gidiş) batçık yerine bir köprüyle üstten yarım yay çizen bir bağlantı vermeninde yeterli olacağı düşünülmüş. Üzerinde tam karar bağlanamadan 2007 bütçe oylamalarına geçilince ortada kalıp sonraki yıla bırakılmış diye de duydum gazetede ama başka bir yazıdada bazı yetkililerin batçık, bazılarının da tek köprüyle bağlantı konusunda anlaşamaması konularını duydum. Hangisi ne kadar doğru bilemiyorum ama tek bildiğim baştan düşünülen 2007 içinde buraya birşeyler yapılacakken sonradan beklemeye alıp nerde ne sorun çıkacaksa ona göre çözüm üretelim mantığına girildiği oldu. Birazda iskelenin kullanım yoğunluğunuda görmek istediler heralde.


ozhanesemen

15 yıl önce - Sal 13 Şub 2007, 01:16

Plan ve proje varken bile yoğunluğu görüp sonra karar alma kararını, batçık ve kavşaklar üzerine çıkarılan spekülasyonlardan sonra ancak şuna bağlarım.

"Sütten ağzı yanan, yoğurdu üfleyerek yer"

Saygılarsayfa 1
123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara