Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Volkan Cordan

12 yıl önce - Cum 09 Şub 2007, 02:35
[İST-B1.95] - Vapurlarda Yasak Alanlar ve Bu Yasağın Halk Tarafından Delinmesi

(+)

Adalar seferi

Bu fotoğraf 11.10.2006 da çekilmiştir. Bu bağlamda  "Deniz Yolcu" abilerimizden bir bilgi isteyeceğim:
Geminin "ön güvertesi" foto da görüldüğü gibi "halka" açık. Bu "normal" bir uygulama mıdır? Malum ben bugüne kadar o bölümde, dışarda yolcu görmedim/raslamadim. Fotoğraf çekmek için gerçekten çok güzel bir yer!

Selamlar

En son Volkan Cordan tarafından Cum 09 Şub 2007, 02:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

m.ertug
12 yıl önce - Cum 09 Şub 2007, 02:44

Merhabalar, yaklaşık 10 yılı vapurlarımızda geçmiş biri olarak bugüne kadar böyle bir uygulama görmedim.
Ancak vapurun bulunduğu yeri düşünürsek, ya Adalar istikametine gidiyor ya da Kavak tarafına...

Genel olarak bu iki istikamet de uzun sayılabilecek yolculuklar ve havanın da güzel olmasından hareketle birkaç meraklı vatandaş (belki de tam kapanmamış) açık kapıdan kendilerini daha bir açık alana atmış ve tahiminim bir süre sonra ya uyarılmış ya da pek rastlanmayan bir biçimde yolculuklarını noktalamışlardır.

Saygılarımla,

aytekinn
12 yıl önce - Cum 09 Şub 2007, 04:00

Alıntı:
Geminin "ön güvertesi" foto da görüldüğü gibi "halka" açık. Bu "normal" bir uygulama mıdır? Malum ben bugüne kadar o bölümde, dışarda yolcu görmedim/raslamadim

Bazen özellikle yazın haftasonları adalara giden gemilerde sıkça rastlanan durum.Hatta bazen öyle dolu olur ki;8:30 da kalkması gereken gemi aşırı yoğunluk sonucu 8:20 de hareket eder.Geminin içinde ayakta dahi yer olmadığı için burun bölgesindeki kapılar açılır.Bunu zannedersem gemi içindeki personel de açar çoğu zaman.Bazende açıktır.Ne kadar girilmez bir yeri varsa o geminin hepsi açılır.Ben bir kaç defa denk geldim.Hatta 'İNKILAP' gibi büyük bir gemide bile açılmıştı çoğu kez...

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Cum 09 Şub 2007, 04:54

Genellikle, buraya açılan kapılar sürekli olarak kilitli tutulur. Çünkü burunda projektör dahil olmak üzre, bu kısımda çeşitli teknik aksam mevcuttur. Ancak bizim milletimiz maymuncuk ve benzeri materyallerle bu kapıyı da açmanın yolunu bularak, vapurun burun kısmında, ünlü "TITANIC" filminin o meşhur sahnesini gerçekleştirmek için (filmdeki başrol oyuncusu o şapşal kız gibi, kollarını iki yana açıp kendini poyraz rüzgârına vermek ve akabinde, akşama eve gidince zatürre olmak!   ) için, fevkalâde dayanılmaz bir istek duymuş olmalılar... (Hehhehhehhee)

Akın KURTOĞLU

burakbecan
12 yıl önce - Cum 09 Şub 2007, 13:22

Yaklaşık 19 senemi vapur yolculuğu ile geçirmiş biri olarak ilk defa böyle bir görüntüye rastladım!Bir hayli şaşırdım açıkçası.Bence bu tamamen vapurda çalışan görevlilerin bir sorumsuzluğu.Üstelik vapurun en tehlikeli kısmı.Allah göstermesin o kısımda bulunan bir yolcumuz denizede düşebilirdi ve vapurun burun mevkisinden düşen bir yolcununda kurtulma olasılığının yok denecek kadar az olduğunu düşünüyorum.Yetkililer biraz daha sorumluluk sahibi olmalılar!

Mustafa Noyan

12 yıl önce - Cum 09 Şub 2007, 14:29

Alıntı:
Bazen özellikle yazın haftasonları adalara giden gemilerde sıkça rastlanan durum

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=24638& ...mp;start=6

ANA SAYFA -> ULAŞIM