Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul İETT'nin MAN SL-200 Solo Otobüsleri
« önceki   123 ... 71727374   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 72
alperen 465

4 yıl önce - Çrş 15 Ağu 2018, 00:59

Kaç dakikadır sayfayı dolaşıyorum çok güzel otobüslerdi duygulandım görünce..-(

alperen 465

ümit 806

4 yıl önce - Çrş 15 Ağu 2018, 11:35

Alıntı:
Eski İETT Arabası Şu an Adıyaman İl özel idare bünyesinde.. Ama Filo Kodu felan Yazmıyor... Bulabilecek Varmı Acaba? Plakası üstünde

(+)

34 AYL 97 plakalı aracın filo numarası 85-213 idi.

Misafir 43e

4 yıl önce - Cum 17 Ağu 2018, 00:37

Neden yeni man otobusleri anlinmiyor

Nuri 9238
4 yıl önce - Cum 17 Ağu 2018, 00:53

man sl 232 koruklu otobusumuzun can kaybina sebebiyet verdigi bir kazadan oturu olsa gerek

SERDAR OZAN
4 yıl önce - Cum 17 Ağu 2018, 01:25

Hayır canım demekki MAN firması açılan otobüs alım ihalesini kazanamıyor ya da hiç girmiyor da ondan MAN marka otobüs alınmıyor filoya. Yani yeni belediye otobüs alımlarının nasıl olduğunu öğrenemediniz gitti. Oysaki bu sitede yeni otobüs alımlarının ihale ile olduğu ve hangi üretici firma açılan ihaleyi kazanırsa o marka otobüs alındığı defalarca anlatıldı bu sitede. Amaan boşver ya kim okuyacak, kim araştıracak değil mi? Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup ahkam kesmek daha kolay nasıl olsa öyle değil mi ama?

ümit 806

4 yıl önce - Cum 17 Ağu 2018, 15:26

SERDAR OZAN demiş ki:
Nuri 9238 demiş ki:
Misafir 43e demiş ki:
Neden yeni man otobusleri anlinmiyor
man sl 232 koruklu otobusumuzun can kaybina sebebiyet verdigi bir kazadan oturu olsa gerek

Hayır canım demekki MAN firması açılan otobüs alım ihalesini kazanamıyor ya da hiç girmiyor da ondan MAN marka otobüs alınmıyor filoya. Yani yeni belediye otobüs alımlarının nasıl olduğunu öğrenemediniz gitti. Oysaki bu sitede yeni otobüs alımlarının ihale ile olduğu ve hangi üretici firma açılan ihaleyi kazanırsa o marka otobüs alındığı defalarca anlatıldı bu sitede. Amaan boşver ya kim okuyacak, kim araştıracak değil mi? Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup ahkam kesmek daha kolay nasıl olsa öyle değil mi ama?

Aslında SL-232 ile alakası çok da yanlış değil. Bu sitede yazıldığını hatırladığım bir bilgiye göre SL-232 otobüs yüzünden İETT'nin ihalelerini protesto maksatlı katılmama kararı aldıkları yazılmıştı. İlgili mesajlardan birkaç örnek:

İlker ERDEM demiş ki:
Alıntı:

Kocaeli belediyesi bile mis gibi doğalgazlı körüklü Man Lions city aldı bir İETT alamadı İETT neden Man almıyor mercedesten bile güzel

İett\'nin Man alamama gibi bir durumu olamaz.Man ... girmiyor.

Ramazan ARICI demiş ki:
İETT'nin mi MAN'dan otobüs almak istememesi yoksa MAN'nın mı İETT'ye otobüs vermek istememesi tartışmalarının merkezinde olan 2000-828'in ayrıca ölümlü bir kaza ile bundan dolayı iki kurumu karşı karşıya getirdiğini üzüntüyle öğrendim

Ben de bu otobüse 2009 yılında, başından ölümlü bir kaza geçtiğini bilmeden 92 Ş hattında çalışırken Bağcılar meydan durağından binmiş ve 6-7 durak sonra inmiştim,bu otobüsün İstanbulda bir tane olduğunu düşündüğümden içinden de fotoğraf çekmiştim.Sayfada dışarıdan çekilen fotolar olmasına rağmen içinden çekilen hiç fotoğraf olmadığı için yüklemem gerektiğini düşündüm Arşivimden buldum çıkardım,yüklemek bugüne nasipmiş
...

Ramazan ARICI demiş ki:
Alıntı:
MAN firması İETT'nin açmış olduğu solo/körüklü/doğalgazlı otobüs ihalelerinin hiçbirisine katılıp teklif dahi vermedi, teklif dahi vermeyen firmadan nasıl otobüs alıp filonuza katacaksınız?

Bunların sebebi bir çok defa ulaşım başlıklarında tartışıldı...

Körüklü MAN 200-828'in başından geçen ölümlü kazadan dolayı İETT ve MAN yetkilileri arasında 2009'dan süre gelen bir anlaşmazlık sözkonusu...Bundan dolayı dizel otobüs ihalelerine MAN bundan dolayı girmiyor denildi...( merak edenler ilgili başlığın linkinden sayfalara göz atabilir http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=27437& ...;start=210 )

Tam sorunlar halledildi diye düşünülürken MAN'ın CNG ihalesine katılacağı ile ilgili duyumlar gelmeye başladı fakat bu defa da MAN dolum tesisi yapmanın firma adına mümkün olmadığını söyledi ve başka bir firmaya yaptırmayı teklif etti, İETT de bunu kabul etmedi,böylelikle MAN CNG ihalesine de girmeme kararı aldı...

Böylelikle biz İstanbullular olarak senelerdir İETT'de MAN otobüs görememekten şikayetçi olmaya devam etmekteyiz.
.

:BARIŞ: demiş ki:
MAN, İETT İhalelerine bile girmiyor ki,
MAN'ın Fabrika bayii'sinde yaptığımız muhabbet'in arasında sormuştum İETT neden MAN almıyor diye, ordaki bir şahıs "Biz İETT'ye araç vermek istemiyoruz, kendileri MAN'ın İhaleye girmesinii istiyorlar ama MAN kabul etmiyor. İETT markamızı karalıyor." gibi bir cevap aldık.
Tabi doğruluk payı'nı bilmiyorum bende.

Eray Falay demiş ki:
Alıntı:
MAN firması ile İETT arasında ne hikmetse bir soğukluk var.

Evet benim bildiğim kadarıyla haber linkini vermiş olduğum konu dolayısıyla ik ...uçladılar. Bu sebeple MAN firması İETT kurumuna direkt satış yapma konusuna pek sıcak bakmıyor diyebiliriz.
l
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/6943611.asp?m=1

Ali Burak97
4 yıl önce - Cum 17 Ağu 2018, 20:19

Alıntı:

Üslubunuz sert olmamış mı sizce, yazan kişi forum kirliliği yapan bir misafir de değil, 200 küsür mesajı olan biri.

Temel mantıkta doğrusunuz, tabikide ihaleye katılmadığı için MAN alınmıyor. Ama yıllardır forumda konuşulan ve bilinen (üst mesajda bazı örneklerini gördüğümüz), bir durum da var. Arkadaş bu durumu anımsıyarak söylemiş olabilir.

Bazen galiba misafirlerin sebep olduğu tahammülsüzlüğü, forumdaşlar birbirinden çıkarıyor. Bunun yerine hepimiz bir olup, bilgi kirliliği yapan, bilgiye ulaşımı zorlaştıran misafir üye uygulamasının kaldırılmasını sağlamalıyız. Son sözlerim yönetime belki duyarlar...

Can Bababalım
3 yıl önce - Prş 13 Eyl 2018, 21:24

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Daha önce iett filosunda çalışan sonra sancaktepe belediyesine hibe verilen man sl 200. 34 bfz 30 plakalı aracın filo kodu bilinmemektedir. Bugün veysel karani' de denk gelme fırsatını yakaladım ve aracın fotoğrafını çekme fırsatım oldu şuan belediyenin mahalleler arası ücretsiz ring servisi olarak çalışmakta. Zamanında senelerce yolculuk ettiğimiz bu araçlar günümüzde filoda yok çoğu çöpe gitti bazıları da bunun gibi hibe verildi.

alperen 465

3 yıl önce - Cum 14 Eyl 2018, 14:33

Alıntı:
sancaktepe belediyesine hibe verilen man sl 200. 34 bfz 30 plakalı aracın filo kodu bilinmemektedir. Bugün veysel karani' de denk gelme fırsatını yakaladım

Araç, 86-161’dir.

alperen 465

GkhanTR
3 yıl önce - Cum 19 Ekm 2018, 22:11

Bu aracın İstanbul'dan gelme ihtimali nedir? Çok diri ve albenisi var hala.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-ara ...9984/detay

(+)

sayfa 72
« önceki   123 ... 71727374   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM