Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
leventkahraman

13 yıl önce - Çrş 07 Şub 2007, 18:15
Yeni açılan üniversitelere rektör atamaları iptal edildi

Anayasa Mahkemesi ülkemizde yeni açılan 15 üniversiteye kurucu rektör atamalarını iptal etti. Acaba bu verilen kararda etkili olan ne idi. Ben tam olarak olayı çözebilmiş değilim. Konuyu wow ailesi ile tartışmak ve sonuca bağlamak için bu başlığı açtım. Her üyenin görüşünü veya bilgilerini sabırsızlıkla bekliyorum.

emre yılmaz

13 yıl önce - Çrş 07 Şub 2007, 18:27

Anayasa mahkemesinin bu üniversitelere yapılan rektör atamasını iptal etmesinin yegane sebebi beslendikleri ideolojileri,mitolojileridir.kendi mitolojik inançlarına uygun görmedikleri için ellerindeki yetkiyi bu şekilde kullanıyorlar.Bilmiyorlar ki bu yaptıkları kendi nesillerine ,torunlarına zarar veriyor.zaten bu söylediklerimi anayasa mahkemesinin bu dönemde iptal ettiği yasalara bakarak ta sağlama yapabilirsiniz.
              CANIM TÜRKİYEM SENİ BU UYKU HALİNDEN KİM KURTARACAK...

İsmail Erdoğan
13 yıl önce - Çrş 07 Şub 2007, 18:44

Hiç kimse gücünü kaybetmek istemiyor.
Belli odaklar sürekli olarak iktidara ortak olmak istiyor.
Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözü, şurasından-burasından budanarak; “güç bizde, bu gücü elimizden almaya hiç kimsenin gücü yetmez” mesajı veriliyor.
Türkiye’de iktidar olmak, muktedir olmak anlamına gelmiyor.

Figen
site denetçisi

13 yıl önce - Çrş 07 Şub 2007, 18:58

Alıntı:
iptal etmesinin yegane sebebi beslendikleri ideolojileri,mitolojileridir.kendi mitolojik inançlarına uygun görmedikleri için

O zaman ters bir mantıkla, atanması düşünülen rektör adayları, belli bir ideolojiye, mitolojoye, inanca ait rektör adaylarıydı.....  

O halde iptal kararı doğru gibi gözüküyor, zira bilim yuvalarında rektörlük yapacak kişiler hiçbir ideolojiye ait olmamaları gerekiyor....  Öyle değil mi?

mcagri
13 yıl önce - Çrş 07 Şub 2007, 19:21

Bu kararı hangi gerekçeye bağlayacaklar gerçekten merak ediyorum.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET